Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

erzis

Witam,

ostatnio niestety załapałem softbricka na telefonie SAMSUNG S5 NEO (SM-G903F). Standardowo pobrałem Smart Switcha itd.

Problem polega na tym, że telefon co jakieś 2 minuty odłącza się od PC'ta (win 10) i chwilę później znów się łączy.

Uniemożliwia to przywrócenie systemu. Co może być przyczyną??

PS Próbowałem zmieniać porty, kable i wyłączyłem oszczędzanie energii.

Edytowane przez Muszczu
    Usuwam zbędny prefix.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Sciagnij i wgraj ten pakiet sterowników i sprawdź:

https://mega.nz/#!DsQUDbgL!50Drj6zwLiutw3VfCHpgJCjcNj2rLXOKKzx9TybHybA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    erzis

@jeronimo Zainstalowałem sterowniki, restart PC, restart telefonu, niestety dalej jest to samo. Jutro oddam go raczej do serwisu chyba, że masz jakiś inny pomysł... Szczerze powiedziawszy gdyby nie to odłączanie to zrobiłbym to sam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Piszesz o zmianach kabli tylko one sa jakies porzadne czy chinszczyzna za 5zł?

Czy sprawdzałeś na porzadnych oryginalnych kablach.

Po podłaczeniu telefonu do kompa alternatywą jest ściągnięcie palcem górnego menu i kliknięcie w „Połączono jako urządzeniemultimedialne” i zmienienie ustawień.

Powiedz mi czy właczoną masz opcje debugowania USB?

Wejdź w telefonie w Ustawienia → Opcje programisty → zaznaczamy opcje Debugowanie USB.

dodana zawartość

Mozesz tez spróbować jeszcze jednej metody:

Wchodzimy w Telefon (w klawiaturę do wybierania numeru).

Wstukujemy: *#0808# (po kliknięciu ostatniego # powinno automatycznie pokazać nam opcje USB).

W ustawieniach tych wybieramy opcję MTP i klikamy OK.

Podłączamy telefon do komputera za pomocą USB i automatycznie komputer zainstaluje sterowniki.

Jesli to wszystko nie pomożę to mozliwe że coś jest z gniazdem USB w telefonie nie tak.

A jak wyglada ładowanie telefonu poprzez USB z kompa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dekadan

@erzis  A ja radzę po prostu spróbować podłączyć tel pod innego kompa.Wiem co za banał ale ja właśnie tak miałem kiedy przy instalacji andka 5.0 odinem nagle coś nie poszło i prawie się pożegnałem z tel. Nie chciał się uruchomić, nie dało rady wejść w recovery czy odin mode  tylko logo samsung. No totalna cegła. Fakt że w serwisie zrobili za 150pln ale tel mimo że już dało się wejsć w download mode czy recovery to mój komp nowy sprawny z sterami samsunga dalej nie widział tel w odin mode. Wszyto ustawione poprawnie itp a widział go tylko na ladacznym tel jako urządzenie multimedialne, Podłączyłem do leciwego lapka bez żadnych sterów i odin zaraz wykrywał. Sprawdzić nie zaszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    erzis

@dekadan Wielkie dzięki za fatygę i pomoc. Telefon już zdążyłem oddać.

@jeronimo Uhm, mogę wejść tylko w tryb download. Vup + HOME + POWER (recovery) nie działa. A co do debugowania to nie mogę telefonu odpalić, więc lipa.

No nic zobaczymy co powiedzą miśki w serwisie. Już się 2 dni z tym bawię. Jeszcze raz dzięki za pomoc i życzę miłego dnia. Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dekadan

@erzis To miałeś o tyle dobrze że odin mode był dostępny u mnie nic zero. Ja bym nie oddawał tylko kombinował odinem ale napisz później ile Cię skasowali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

@erzis

Po diabła serwis, samemu to zrobisz.

Ale wnioskuje z tego że wogole nie masz systemu jeśli nie mozesz odpalic telefonu w trybie recovery.

Więc w takim wypadku jeśli mozesz wejsc w download mode to oki,  wgraj oryginalny soft 4 plikowy dla swojego modelu do telefonu za pomocą Odina.

Jak uruchomisz go w trybie download mode to napewno program Odin go odkryje.

Możesz też uruchomic go w trybie download mode i za pomocą Smart Switcha wrzucic rom, a jak to zrobic to juz tłumacze:

Uruchamiasz najpierw Smart Swichat wchodzisz - wiecej - odzyskiwanie awaryjne oprogramowania - inicjalizacja urzadzenia - wpisujesz model - wyszukaj - wpisujesz serial number ( S/N) - potwierdź - znajdzie - potwierdź - wtedy podłaczasz telefon do kompa - potwierdź - sciagnie oprogramowanie - klikasz zainstaluj. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    erzis

@jeronimo Nie ma to jak /ciach/ rozpocząć sobotę... Goście z serwisu mają ten sam problem co ja. "Wypierdziela się w jednym momencie". Nie wiem co robić. Po prostu się odłącza...

Nie jestem w stanie nic wgrać, bo się odłącza. Nie wiem co mam robić :(

ODIN MODE

DOWNLOAD SPEED FAST

PRODUCT NAME SM-G903F

SYSTEM STATUS CUSTOM

CURRENT BINARY SAMSUNG OFFICIAL

FRP LOCK ON

SECURE DOWNLOAD ENABLED

KNOX WARRANTY VOID 1

W odinie jest coś takiego : https://gyazo.com/705e8bfc41ccbbc4d786ae2b30ca69f5

Cos takiego się wyświetla w download mode w lewym górnym rogu. Tam jeszcze jest model. Jak jest podpięty do kompa w download mode to potem się odłącza i wchodzi do tego screena :

Spoiler

IMG_20160107_191850.jpg

Edytowane przez Muszczu
    Zdjęcia oraz filmy zamieszczamy w spoilerze, proszę o tym pamiętać. [4.11] + słownictwo użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@erzis

Masz problem typu Hardware. Stawiam na uszkodzone/wadliwe złącze portu micro USB w telefonie.

Edytowane przez bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi