Skocz do zawartości
j00gas

Białe plamy na wyświetlaczu - jak z gwarancją?

Rekomendowane odpowiedzi

penguino

P8 też był trochę udawanym flagowcem. Poza optyczną stabilizacją aparatu nie jest w niczym lepszy niż P10 Lite.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    teps
    odgrzeje trochę temat

Miałem 4 białe kropki na wyświetlaczu. Oddałem to serwisu huawei w poznaniu tel. Po tygodniu tel wrócił z ekspertyzą że jest to uszkodzenie nie z winy użytkownika i że nie ma części. Proszę się zgłosić do sprzedawcy po wymianę na nowy. Poszedłem do orange żeby wymienili ale oni oczywiście musieli sprawdzić i jeszcze raz wysłać. Po około 2 tyg. dostałem info że telefonu nie naprawią i zaproponowali mi 5 telefonów do wyboru. Wziąłem sobie P10 Lite nowkę z nową gwarancją 24msc.

Jak ktoś ma to wysyłać i nie czekać.
    Ale to by świadczyło o tym, że nie mają już części zamiennych, ekranów konkretnie, do telefonu sprzed 2,5 roku? Dziwna sytuacja.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

@teps Dlaczego dziwna? Proces produkcji tego modelu mógł się zakończyć po takim upływie czasu. Po za tym, ktoś tu na forum pisał, że jeśli w jednym serwisie nie mają części zamiennych, to niestety nie mogą "pożyczyć" od drugiego.

Edytowane przez Gwozdek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    teps

Dziwi mnie to w sensie takim, że po stosunkowo krótkim czasie serwisy autoryzowane nie mają już tak podstawowej części zamiennej jak ekran. Zazwyczaj wygląda to chyba tak, że model jako taki wycofany zostaje z produkcji, ale części do niego są jeszcze jakiś czas dostępne. 

A o tym, że poszczególne oddziały nie mogą sobie nawzajem "pożyczać" w razie braków też pojęcia nie miałem i też to dla mnie dziwna sprawa jest, ale to już ich polityka;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Raczej po prostu nie spodziewali się aż tylu problemów z ekranem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek
    22 godziny temu, teps napisał:

A o tym, że poszczególne oddziały nie mogą sobie nawzajem "pożyczać" w razie braków też pojęcia nie miałem i też to dla mnie dziwna sprawa jest, ale to już ich polityka;) 

Za to zdarzały się przypadki, że w takiej sytuacji producent proponował nowy telefon o podobnej wartości, co ten, który został oddany :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oddawałem z taką wadą na gwarancję telefon w połowie grudnia i niestety naprawili go. Mogłem się wstrzymać miesiąc czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo powinieneś oddać telefon do serwisu z tytułu rękojmi a nie z tytułu gwarancji i walczyć o zwrot pieniędzy lub wymianę na nową sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tytułu rękojmi to do sprzedawcy a nie do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    malpaso

Mój drugi P8 poszedł w ostatnim miesiącu gwarancji na serwis -biale kropki na wyświetlaczu. Po tygodniu dostałem maila z pytaniem czy wyrażam zgodę na wymianę na nowy i dostałem P9. 

Od razu sprzedałem i wróciłem do P8. Z sentymentu do modelu no i po 2 latach nadal rozkłada mnie na łopatki kształt P8. Po prostu uwielbiam ostre krawędzie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi