Skocz do zawartości
Kris

Wymiana Honor 7 na coś z jego zaletami, ale bez jego wad (do 2000 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Kris

Dzień dobry forumowicze ^^

W tej chwili posiadam Honor 7 i choć ma wiele zalet w porównaniu do flagowców (głównie stosunek cena/możliwości), to ma kilka wad, które na dłuższą metę irytują.

Chcę go wymienić na coś pozbawionego tych wad, jednak zależy mi również na kilku udogodnieniach, które są w Honorze i których oczekiwałbym w nowym telefonie.

Wielkość telefonu zbliżona do Honora czyli 5" - 5,5".

Napiszę więc, jakie spośród zalet Honora bym chciał w nowym telefonie oraz jakich wad powinien być pozbawiony nowy telefon. Dla ułatwienia oznaczę poszczególne wymagania, aby łatwiej było Wam się do nich odnieść.

Moje główne wymagania (rzeczy, które ma H7):

1) w Honorze jest smartkey - można ustawić akcję po naciśnięciu, dwukrotnym naciśnięciu lub przytrzymaniu bocznego przycisku - mam tam ustawione dyktafon, latarkę, aparat - to funkcja NIEZBĘDNA w nowym telefonie

2) skaner linii papilarnych z możliwością przypisania czynności do konkretnych palców (np. wskazujący odblokuje telefon, a przyłożenie środkowego nawiąże połączenie z wybranym kontaktem)

3) przednia latarka do selfie :frog:

4) podwójne tapnięcie w ekran podświetlające/odblokowujące ekran

5) zsuwana z góry belka podzielona na dwa tj. osobno powiadomienia, osobno skróty do ustawień itp.

6) tryb profesjonalny w aparacie

7) wyciszanie połączeń przez odwrócenie telefonu, odbieranie przez przyłożenie do ucha itp.

oczekuję, aby był pozbawiony wad takich jak:

A) nie może ubijać aplikacji w tle
    (Huawei/Honor mają problem z aplikacjami działającymi w tle np. Endomondo lubi się wyłączyć mimo dodania do chronionych, nieoptymalizowanych itp.)

B) musi mieć NFC
    (z uwagi na wejście Android Pay w moim banku fajnie jakby jednak było NFC, którego w H7 brakuje)

C) musi mieć prawdziwe dual sim active (czyli sim + sim + microsd)
    (niestety hybryda sim+sim/microsd to jakaś pomyłka, a nie mogę sobie pozwolić na wycinanie głównej karty sim i tworzenie cudów na kiju)

W sumie jestem w stanie zaakceptować C) czyli dual sim hybrydowe, ale jednak warunki A) i B) są bardzo ważne.

Wymieniłbym na Honor 8, ale wg informacji od posiadaczy i tak jest problem z Endomondo i innymi zbliżonymi apkami (Runtastic itp.)

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Nie ma takiego telefonu. Podział belki powiadomień ma tylko EMUI. Przypisane akcje do skanera palucha to tez domena Huaweia. Smart Key mają dwa telefony na rynku: Honor 7 i Samsung S6 Active (wyłączność na niego ma amerykański operator AT&T). I do tego rodzynek - dioda do selfie.

Honor 8 dostanie Androida 7 i EMUI 5 w których podobno wyeliminowano problem ubijania apek. Wyeliminowano też podział paska powiadomień. Nie ma przedniej diody ani SmartKey.

Edytowane przez penguino
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kris

@penguino serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Jestem w stanie poświęcić wszystko poza smartkey (akurat Honor 8 go ma w skanerze, więc dałby radę).

Przejrzałem internet i przednią diodę mają faktycznie tylko Honor, kilka Soniaków, jakiś Samsung J ileś tam, Motka, Asus i różne chinole.

Kurczę chyba będę musiał żyć bez NFC i jeździć na rowerze z włączonym ekranem, żeby nie ubijało apek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wiemar

alcatel idol 4 ma osobny przycisk który można dowolnie przypisać. tak tylko dla informacji. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi