Skocz do zawartości
jeronimo

Samsung J3 2016 - pierwsze wrażenia i pytania do właścicieli.

Rekomendowane odpowiedzi

jeronimo

Temat dla osób posiadających już ten telefon. Proszę nie wygłaszać teoretycznych rozważań, tylko wymieniać się opiniami opartymi o faktyczne wrażenia z używania tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
melis

Witajcie! To może ja zacznę. Muszę zaznaczyć, że jestem raczej nie wymagającym użytkownikiem, dlatego nie oczekuję cudów. Mi telefon przede wszystkim służy do rozmów i smsów, czasem zdjęć oraz sporadycznie internet. Na plus podczas takiego właśnie użytkowania, zaliczam baterię. Telefon jest wstanie wytrzymać do 5 dni. Wyświetlacz jak dla mnie bardzo ładnie się prezentuje. Jest wyraźny i dobrze oświetlony. W pełnym słońcu spokojnie można korzystać Co do wydajności, to raczej średnio. Potrafi się nieźle zamulić podczas przeglądania internetu z kilkoma otwartymi kartami. Gry? A to telefon jest do grania? ;) Grałem w sparkle i trochę quake'a, a także w szachy, bilard i flipery. Nie dostał zadyszki. Aktualnie używam go bez root'a i dodatkowych bajerów jak np 3C widget pro - który kupiłem całkiem nie potrzebnie. W uśpieniu zużywa 15-60mA, choć od czasu do czasu podskakuje do 190mA - mierzone miernikiem wpiętym w obwód między baterią a telefonem, a także aplikacją ampere. Wyniki pokrywały się. Ma dość znaczną wadę - przynajmniej mój wyprodukowany z bambusowego drzewa w Wietnamie. Podczas rozmowy potrafi skaszanić się jakość sygnału. Bywa tak, że np druga str mnie nie słyszy, albo ja nie słyszę. Zdarza się to rzadko, ale jednak. Dlatego choć nie zamierzam go zmieniać, z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że dołożył bym więcej i kupił co najmniej J5. Innego romu jak stock'owy nie znalazłem do niego.

Edycja: oczywiście zabrakło danych o czasie pracy. Wstawię przed następnym cyklem ładowania.

Po dwóch dniach użytkowania statystki wyglądają tak: 

Osobiście jestem zadowolny. Te aktualne 17% starczy mi spokojnie do 21 przy nie zbyt intensywnym korzystaniu z aplikacji. Bo na same smsy i tel starczyło by spokojnie do rana. Przez noc schodzi zazwyczaj od 0 do 2%

Spoiler

Screenshot_2016-12-21-15-19-22.png

Screenshot_2016-12-21-15-19-33.png

Screenshot_2016-12-21-15-22-54.png

Screenshot_2016-12-21-15-23-21.png

Screenshot_2016-12-21-15-23-32.png

Edytowane przez Fenek
Brak spoilerów na grafice / filmach (pkt. 4.11 Regulaminu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zakk87

Wczoraj dostałem ten telefon, wersje dual sim. Ma mi służyć jako służbowy + karta prywatna. Chciałem się przerzucić dziś na niego ale nie mogę znaleźć opcji multi user. Nie wyobrażam sobie mieszać aplikacji i ustawień czy kont służbowych i prywatnych. Co ten Samsung wymyślił wyłączając tę opcję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
al11
Napisano (edytowane)

Odnośnie małych wymagań-to mogę być wzorcem.

Mam go od wczoraj więc za wiele nie powiem.

Mój bardzo stary samsung z androidem 2,3,6 współpracował z aplikacją KIES. Przy probie podłączenia J3 dostałem miłą informację że jest nowa aplikacja i z nią mój telefon będzie współgrać dużo szybciej (poprzednio nie narzekałbym, gdyby nie problemy z połączeniem). Po przeczytaniu zalet SAMSUNG SMART SWITCH, byłem sceptycznie nastawiony ale zainstalowałem. Niestety ta aplikacja pozwala na wymianę danych pomiędzy telefonami, a nie na ich edycję.

Zainstalowałem YANOSIKA - często wyświetla że szuka GPS ale chodziłem po mieszkaniu więc może zbrojenie go blokowało - zobaczymy.

No i mój największy problem - wyszukiwanie kontaktu - mam nadzieję, że ktoś mi podpowie.

W starym telefonie po prawej stronie miałem alfabet, więc mogłem od razu przejść np.do S, a teraz pozostaje mi wyszukiwanie po nazwie lub przewijanie 930 pozycji. Wiem można wyszukać po nazwie i tak właśnie robiłem w starym (za male literki) ale myślałem, że będzie łatwiej.

Edytowane przez Fenek
Czerwony kolor tylko dla Administracji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
melis

@al11 a jaką wersję posiadasz? F/FN czy inną? Gps łapie doskonale i nie gubi. W mieszkaniu jednak różnie może być choć u mne łapie też od razu. Co rozumiesz przez edycję danych za pomocą SmartSwitch? Kontakty wyszukujesz albo przez dialer, albo przez kontakty. W polu musisz podać literę. Inaczej się nie da.

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
al11

1.FN Poza domem na razie jest ok. Tylko że YANOSIK którego kiedyś używałem (podoba mi się jeszcze bardziej niż kiedyś), stał się pożeraczem prądu (15km/0,5 h, 40% baterii).

2. Edycja - Chodziło mi o edycję na PC. Jak Dla mnie dużo wygodniejsza. Radzę sobie w ten sposób, że wszystkie kontakty mam na koncie google i tam edytuję. Pozostaje jednak kwestia szybkiego wyszukiwania. Znalazłem w internecie opis aplikacji "GO CONTACTS", która ma interesującą mnie opcję: alfabet po prawej stronie (jak na zdjęciu) ale na stronie gazety z 2011 roku, a nie widzę jej w SKLEP PLAY. Wszystkie aplikacje, które przejrzałem mają bardzo dużo bajerów ale takich które mnie nie interesują np. różowe klawisze.

Spoiler

20170602_222401.jpg

Edytowane przez Araa
Spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
melis

Nie używałem Yanosika bo mapy googla działają u mnie ok i wystarczają mi. A gdy potrzeba faktycznie lepszej navi to korzystam z automapy. Dziwne, że aż tyle energii zjada ta aplikacja. Może ktoś inny coś doradzi odnośnie ustawień Yanosika. Co do dialera to poszukaj zastępczego jeśli ten Tobie nie odpowiada. Napewno coś sensownego jest.

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Czy można na wyłączonym ekranie "umieścić" zegar?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaam

Czy samsung j320 2016 posiada diode ladowania ? lub powiadomiem /?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, nie posiada. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi