Skocz do zawartości
VANKO

tutorial Ponowne zablokowanie bootloadera w G4, jest możliwe.

Rekomendowane odpowiedzi

Rambdal

Ciężka robota z tym?

Wysłano z Walkman-a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Rambdal  Nie ma dużo roboty z tym, polecam napisać na Skype do autora i on Ci powinien pomóc w wolnym czasie krok po kroku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogę potwierdzić że relock faktycznie działa. Udało mi się dzisiaj ponownie zablokować bootloader także ta metoda naprawdę działa.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@marcinowozniako skąd wziąłeś poradnik jak to zrobić? Jest już w końcu jakaś instrukcja?

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jaki poradnik jest tu potrzebny? Obsługa send command to banał a wszystkie potrzebne komendy są na xda więc wystarczy do tego się zabrać.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ganjax

Oczywiście trzeba mieć bump swoich zablokowanych partycji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście jest to obecnie wymóg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rambdal

Dobrze by było napisać tutka.

Wysłano z Walkman-a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szymel00

LG boi się tej metody gdyż sami zablokowali możliwość wrzucenia kopii tych partycji przez fastboot, więc musi być w tym duże ziarnko prawdy. :)

Kopia 3 partycji:

dd if=/dev/block/mmcblk0 bs=8192 skip=585216 count=32768 of=/data/media/0/cust.img

dd if=/dev/block/mmcblk0 bs=8192 skip=16384 count=2048 of=/data/media/0/misc.img

dd if=/dev/block/mmcblk0 bs=8192 skip=23808 count=256 of=/data/media/0/persistent.img

Wgranie 3 partycji:

dd if=/data/media/0/cust.img bs=8192 seek=585216 count=32768 of=/dev/block/mmcblk0

dd if=/data/media/0/misc.img bs=8192 seek=16384 count=2048 of=/dev/block/mmcblk0

dd if=/data/media/0/persistent.img bs=8192 seek=23808 count=256 of=/dev/block/mmcblk0

Koledzy w większej ilości mogą potwierdzić czy to te komendy dla 100 % pewności? Tak aby każdy z wersją europejską 815 miał spokój duszy, być może korzystali z innych. :)

G4

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szymel to jest fakt a nie ziarnko prawdy .
    Komendy których użyłem ja do procesu backupu jak i potem relocka:
    BACKUP
    dd if=/dev/block/mmcblk0 bs=512 skip=262144 count=32768 of=/data/media/0/BL60/pre_misc.dump
    dd if=/dev/block/mmcblk0 bs=512 skip=380928 count=4096 of=/data/media/0/BL60/pre_persistent.dump
    dd if=/dev/block/mmcblk0 bs=512 skip=655360 count=16384 of=/data/media/0/BL60/pre_drm.dump dd if=/dev/block/mmcblk0 bs=512 skip=9363456 count=524288 of=/data/media/0/BL60/pre_cust.dump

FLASH
    dd if=/data/media/0/BL60/pre_misc.dump bs=512 seek=262144 count=32768 of=/dev/block/mmcblk0
    dd if=/data/media/0/BL60/pre_persistent.dump bs=512 seek=380928 count=4096 of=/dev/block/mmcblk0
    dd if=/data/media/0/BL60/pre_drm.dump bs=512 seek=655360 count=16384 of=/dev/block/mmcblk0
    dd if=/data/media/0/BL60/pre_cust.dump bs=512 seek=9363456 count=524288 of=/dev/block/mmcblk0

Ja właściwie przywróciłem 4 partycje wraz z drm.

Dodam tylko dla rozszyfrowania powyższych komend że robi on kopie do folderu o nazwie BL60 na pamięci wewnętrznej który trzeba uprzednio oczywiście utworzyć ponieważ bez tego te partycje nie zostaną skopiowane. Dodatkowo jeszcze polecam zaraz po zrobieniu tej kopii przegrać te partycje na kompa czy na gdzieś gdzie będą bezpieczne ponieważ proces odblokowania bootloadera kasuje wszystkie dane na pamięci wewnętrznej.

Z tutkiem to bym się jeszcze wstrzymał były tu głosy że Xvanko coś tworzy więc niech sobie tworzy. Pomysł był jego więc myśle że do niego należy założenie tematu i jakiś tutorial dla laików chociaż to może być dla nich niebezpieczne chociaż mówie dla mnie wykonanie tego było banalne i żadnych tutków nie potrzebuje.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi