Skocz do zawartości
VANKO

tutorial Ponowne zablokowanie bootloadera w G4, jest możliwe.

Rekomendowane odpowiedzi

@pjanowski2540  bo nie mam kopii zapasowych, a z tego co widzę wymagane są do ponownej blokady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przedstawiam wam metodę na zablokowanie bootloadera w telefonie LG G4. Wymaga ona wcześniejszego zrobienia kopii kluczy DRM przed odblokowaniem którą opisałem w tym temacie:
    http://forum.android.com.pl/topic/307538-kopia-kluczy-drm-przed-odblokowaniem-bootloadera/

Wymagania:

Instrukcja:

1. Kopiujemy pliki zawierające backup naszych partycji do pamięci wewnętrznej urządzenia (nie mogą one być w żadnym folderze)
    2. Podłączamy telefon do komputera i uruchamiamy LG UP
    3. Sprawdzamy numer portu COM, do którego podłączony jest telefon
    4. Odłączamy telefon od komputera i wyłączamy go
    5. Wchodzimy w tryb Download Mode (przytrzymując klawisz podgłaszania podczas podłączania telefonu)
    6. W miejscu gdzie wypakowaliśmy narzędzie Send_command, przytrzymując wciśnięty SHIFT klikamy prawym przyciskiem myszy w wolnym miejscu
    7. Wybieramy Otwórz okno poleceń tuta
    8. Wpisujemy "send_command.exe \\.\COMX", gdzie w miejsce iksa wpisujemy numer portu do którego wg. LG UP podłączyliśmy telefon
    9. Wpisujemy komendy zmieniające uprawnienia

chown -R media_rw:media_rw /data/media/0
    chmod -R 0666 /data/media/0

Następnie używamy komend przywracających kopie partycji

dd if=/data/media/0/drm.img of=/dev/block/mmcblk0 bs=512 seek=655360 count=16384
    dd if=/data/media/0/misc.img of=/dev/block/mmcblk0 bs=512 seek=262144 count=32768
    dd if=/data/media/0/persistent.img of=/dev/block/mmcblk0 bs=512 seek=380928 count=4096

Gdy wszystko jest gotowe wpisujemy "LEAVE" i czekamy aż telefon uruchomi się ponownie. Komunikat o odblokowanym bootloaderze zniknie a my odzyskamy gwarancję. Przetestowałem ten sposób i potwierdzam że działa.

Źródło: https://forum.xda-developers.com/g4/general/h815eur-bootloader-unlock-relock-guide-t3532331

Edytowane przez krzychy
    Porwaka po połączeniu tematów.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mzyla

No i git. Teraz tylko jak zrobić kopię partycji przed odblokowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maver66

W send command:

dd if=/dev/block/mmcblk0 of=/data/media/0/drm.img bs=512 skip=655360 count=16384
    dd if=/dev/block/mmcblk0 of=/data/media/0/misc.img bs=512 skip=262144 count=32768
    dd if=/dev/block/mmcblk0 of=/data/media/0/persistent.img bs=512 skip=380928 count=4096
    • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w ciagu miesiaca odblokowywałm i blokowałem  bootloader kilka razy. wszystko smiga jak nalezy. najwazniejsze to dobrze zrobic kopię partycji przed odblokowaniem i gdzies ja umiescic na kompie w bezpiecznym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    chutch

Może głupie pytanie, ale.. Czy te partycje są niezmienne dla każdego ROM'a? Tzn. czy mogę zrobić coś takiego:

1. Backup wymienionych partycji

2. Odblokowanie bootload'era

3. Wgranie najnowszego ROM'a (lub custom ROM'a)

4. Przywrócenie tych partycji?

Czyli mam nieoryginalny ROM + Zablokowany Bootloader. Pytam, bo mi zależy na tym, żeby Android Pay nadal działał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

@chutch oczywiście, że nie. Robisz backup partycji np v15 i na tym systemie musisz przywrócić backup. Na innych nie będzie działał. Każda partycja ma swoje zmienne na każdym systemie. Nie da rady przywrócić bootloadera na customie.

★ G⁴ ★

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nic ja czekam na możliwość zablokowania bez backupu. Dawno temu odblokowałem ale jeszcze jest gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rambdal

jak to jest z tym odblokowaniem bootloadera. Robiąc kopię jestem w stanie później przywrócić w razie np padnięcia płyty głównej ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

@Rambdal trzeba było by dwie rzeczy sprawdzić. Najlepiej jak by się ktoś wypowiedział co zaliczył bootlopa. Po pierwsze czy można wejść w dm. Po drugie czy po wejściu w dm komputer będzie widział normalnie telefon, by można było backup plików wgrać.
    Jeżeli tak to jest możliwe. Gdyż wejście w dm pozwoli nam wgrać odpowiedni soft do przywrócenia bl oraz przywracanie bl odbywa się właśnie w dm.

G⁴

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi