Skocz do zawartości
gratak

CyanogenMod 7.1

Rekomendowane odpowiedzi

gratak

Witam wszystkich, zacząłem czytać o modzie Cyanogen i trochę się pogubiłem... czy bezpieczne jest wgranie go Milestone 2? Z opisu urządzeń wynika, że można go wgrać do Droid2 ale Motorola Droid 2 Global nie jest obsługiwany. Czy ktoś może podpowiedzieć, bo nie chciał bym by kamyk się stał podstawką pod kawę, albo bronią obronno-zaczepną miotaną :)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ehaw

O ile się nie mylę (a jeśli tak jest to niech mnie ktoś poprawi) to aktualnie nie mamy możliwości wgrać CM7.1 na MM2. Jeśli chcesz korzystać z CM to musisz skorzystać z romu przeportowanego z Defy przez użytkownika Endless7 na forum xda: [CM7 ROM][13-Oct-2011] 111012-0056-Nightly-v1.0 All in One update.zip - xda-developers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

true. To jedyna opcja. Jezeli wgrasz inny fon albo nie wstanie albo nie zadziala gsm. Co do tego cm7 z linka to bardzo dobrze dziala. Nie ma niestety 720p i kodekow... za to jest jezyk polski :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gratak

Zainstalowałem [CyanogenMod 7][21-Oct-2011] 20111020-NIGHTLY-v1 All in One update.zip zgodnie z instrukcjami z XDA, ale pojawił się problem, mam Playa i o ile jestem w zasięgu ich wszystko działa świetnie, jednak kiedy nie ma w pobliżu nadajnika telefon nie łapie zasięgu (powinien korzystać z Plusa). Może ktoś się spotkał z problemem na wcześniejszej wersji Cyanogena?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ehaw

Mi wystarczyła zmiana baseband'u na europejski za pomocą Milestone 2 Toolbox. Łapę zarówno 2g jak i 3g. Przed zmianą rzeczywiście miałem zasięg jedynie gdy było dostępne 3g.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gratak

A który europejski wybrałeś? U mnie chyba nie pomoże, bo próbowałem już wszystkie na liście..... spróbuję tą chińską aplikacją.

Edit:

Działa :) Ustawiłem poprzez toolbox na chiny, reboot potem zmiana na europejski 2.2.2 i mam zasięg także na 2G! :) Polecam tego moda jak ktoś czyta a nie ma, naprawdę przyspieszył kamyka :)

Edytowane przez gratak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ehaw

Fajnie, że sobie poradziłeś.

A ja mam pytanie z innej beczki, nie mamy na forum tematu poświęconego CM7.0, więc robię to tutaj. Czy ktoś z Was spotkał się z sytuacją, że po wyłączeniu i ponownym włączeniu telefonu lub podpięciu pod kompa w trybie pamięci masowej i bezpiecznym usunięciu usb telefon "gubi" ustawienia dzwonków? Niby po wejściu w dźwięki i przy ustawieniu dźwięku połączeń przychodzących widać, że poprzednio wybrany dzwonek nadal jest ustawiony jako aktywny, ale bez ponownego wciśnięcia "Set ringtone" z głośnika wydobywa się ten nieładny domyślny dzwonek. To samo w przypadku budzika i dźwięku powiadomień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ehaw

Najprawdopodobniej są, ponieważ pochodzą z Zedge, ale przed używaniem CM'a takiego problemu nie miałem. Czy poza przeniesieniem dzwonków na pamięć telefonu nie da się z tym nic zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi