Skocz do zawartości
kamilogano501

Po instalacji CM6.0 brak WiFi pomimo połączenia z siecią.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie,

Zwracam się do was z moim problemem bo już nie wiem gdzie szukać odpowiedzi. Mianowicie instalowałem dziś Odinem TWRP, po czym zabrałem się za instalacje z poziomu TWRP CM 6.0 wersji NIGHTLY  i GApps'ów, wszystko poszło gładko, telefon się uruchomił poprawnie, konfiguracja itd. Uruchomiłem moduł WiFi, wykrywa mi wszystko tak jak powinno, po próbie połączenia się z jakąkolwiek siecią (nawet tą hostowaną z mojego drugiego telefonu), wyskakuje mi na chwilkę status o łączeniu, po czym zaraz przeskakuje na status "zapisana" i dalej nic, nie mam możliwości korzystania z internetu. Próbowałem reinstalacje ROM'u, czyszczenie pamięci cache, nie pomogło. Dodam jeszcze że kopie przed instalacją ROM'u wykonałem, oraz że IMEI jest ok tak jaki i karta SIM działa poprawnie (jest sygnał). Jakieś podpowiedzi? 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tocco
    57 minut temu, kamilogano501 napisał:

Jakieś podpowiedzi? 

Semco czy murata? Sprawdzałeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdybym mógł cie prosic o jakieś rozwinięcie co to wgl takiego,  jako ze bardziej wtajemniczony jestem w LG niż w Samsungach (jeszcze). 

Edytowane przez Fenek
    Cytat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tocco
    36 minut temu, kamilogano501 napisał:

rozwinięcie

O ile pamiętam Samsung montował w S3 moduły wifi dwóch dostawców Semco i Murata. Chyba nawet ze sterownikami. Komplet sterowników obu dostawców powinien być w każdym romie i z automatu rozpoznawać co, jak i dlaczego. W stockowych romach zwykle nie ma problemu, ale CM nie jest od Samsunga i czasem coś nie bangla. U Ciebie padło na wifi. U innych mms, aparat albo internet mobilny. Osobiście radzę wrzucić CM 14.1 czyli nougat 7.1. Całkiem dobrze chodzi. I zmienić recovery na philz touch 6.58.9.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Rozumiem, zrobię tak, tylko czy to co aktualnie mam wystarczy? Mogę to zrobić też z TWRP? Czy wymagane są jeszcze jakieś dodatkowe pliki poza ROMem z CM 14.1 i GAppsami? 

Edytowane przez SarpedoneS
    na forum nie cytujemy w całości poprzedniego postu, używaj @up lub @wspomnij, pamiętaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tocco
    15 godzin temu, kamilogano501 napisał:

Czy wymagane są jeszcze jakieś dodatkowe pliki poza ROMem z CM 14.1 i GAppsami? 

Raczej nie. No czasem się zdarza, że trzeba zaktualizować kernel, bootloader czy recovery. Ale to w temacie danego romu zwykle jest omówione.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Tocco

Co byś w takim razie powiedział na RR-MM 6.0? Na 7.0 poczekam az znajdzie się bardziej stabilny. 

Edytowane przez Muszczu
    Nie cytujemy całego posta poprzedzającego - wystarczy @up lub @wspomnij, proszę o tym pamiętać. [4.6]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tocco
    41 minut temu, kamilogano501 napisał:

RR-MM 6.0?

Testowałem i testuję chyba wszystko co się pojawia (w tym nawet RR 5.8.0 nougat), ale na co dzień używam to co mam w profilu. Wystarczające dla mnie póki co i stabilne. Choć krańcowo odchudzone. Ale każdemu co innego podchodzi. Nie mnie oceniać co jest lepsze. Tylko własne testy mogą Cię przekonać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi