Skocz do zawartości
locarnop

Android Nougat dla Galaxy A5 (2016)

Rekomendowane odpowiedzi

ioy

A w czym Nugat lepszy od MarshMallow że Wam tak zależy?

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarmk

Też nie rozumie tej podniety... wystarczy zainstalować jakiś luncher, np. Nova Luncher i mamy jeszcze lepszy wygląd i bajery niż wszystkie Andki do kupy wzięte.. :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ioy

Ale MarshMallow wprowadził zarządzanie bez roota uprawnieniami, możliwość wyłączania (zamrażania) aplikacji systemowych, a co wprowadził Nugat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zuberek42

Wyrosłem już z tego. Nova Launcher to czasy ArchiDroida i Galaxy S3 który tylko w tej kombinacji działał dobrze. Touchwiz Samsunga wyrósł już z choroby wieku dziecięcego a interfejs który wniesie N z wstępnych recenzji zapowiada się najlepiej. Nie mam już czasu na barwienie się w różne kombinacje skoro producent proponuję rozwiązanie dobre w najbardziej spójnym wydaniu. Jakbym tego nie chciał to nie kupiłbym tego telefonu bo robiłem to świadomie. :)

A co wprowadza sam Nougat? Trzymając stare S3 z Cyanem 14.1 wydaje się ze jest dopracowany i jak to się mówi "smooth". Ma bugi, ale to choroba wieku dziecięcego custom romów nightly.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ioy

TouchWiz ma zbyt duże ikony, nie da się wykorzystać energooszczędnych zalet AMOLED przy czarnym temacie, poza tym jak są duże to niewygodne.
    (Mało elastyczne dostosowywanie siatki na ekranie domowym i szufladzie, Nova ma większy zakres).

A więc z tego co Kolega napisał to Nugat z nowości ma do zaproponowania tylko launcher?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ten_co

@ioy odnośnie możliwości zamrażania systemowych apek to gdzie znajde info które można zamrażać? z góry dzięki za info, bo ja się nie orientuje które można a które nie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan
    23 minuty temu, ioy napisał:

nie da się wykorzystać energooszczędnych zalet AMOLED przy czarnym temacie, 

dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ioy

Ponieważ kolorowe ikony, duże przy tym, to więcej zapalonych pikseli.

@ten_co, właśnie to jest dobre pytanie, możesz dopiero zobaczyć jak wejdziesz w daną aplikację w Menadżerze Aplikacji czy masz button "disable" aktywny.

Wygląda, że producent jakoś to prekonfiguruje które aplikacja można zamrozić. Przykładowo teraz w MarshMallow na a5(6) można zamrozić składniki i serwisy Google jakie chcesz, ale zablokowano zamrażanie apek Samsunga. Paradoksalnie mam teraz Androida z zamrożonym Google ale za to z aktywną m.in. GalaxyApps która właściwie też pełni rolę pełnoprawnego sklepu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest
    2 godziny temu, Zuberek42 napisał:

Wyrosłem już z tego. Nova Launcher to czasy ArchiDroida i Galaxy S3 który tylko w tej kombinacji działał dobrze. Touchwiz Samsunga wyrósł już z choroby wieku dziecięcego a

Troche Cie poniosło :) 

Nova launcher to ma zwiększać możliwości personalizacji i robi to chyba najlepiej ze wszystkich llauncherow, bez znaczenia czy to s7 czy s1

TW moze i jest super szybki, to przyznaje ale nadal malo może... 

2 godziny temu, ten_co napisał:

odnośnie możliwości zamrażania systemowych apek to gdzie znajde info które można zamrażać? z góry dzięki za info, bo ja się nie orientuje które można a które nie...

Tam kolege drugi raz ponioslo, nie ma natywnej funkcji zamrażania aplikacji, chyba ze mamy różne definicje tej funkcji...

Bateria - oszczedzanie energii dla aplikacji. Ogranicza to apki odnosnie powiadomień a wiec największego źródła wakelocków, jednak nijak ma sie to do blokady uruchomienia, pozostawania w ramie, ramie buforowanym (wszystko zalezy od rodzaju apki, jej konf itp)

1 godzinę temu, ioy napisał:

Aplikacji czy masz button "disable" aktywny.

Wylaczenie aplikacji to wyłączenie, dostępne od androida 2/3.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ioy

A wyłączenie to inna rzecz niż zamrażanie, a jeżeli tak to jaka jest różnica?

Jeszcze pytanie a propos opcji app power saving, przez settings -> battery,
    właściwie co ona robi, tylko zmniejsza ilość powiadomień?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi