Skocz do zawartości
ct65

[7.1] Resurrection Remix N v.5.8.0 [YUGA]

Rekomendowane odpowiedzi

ct65

https-%2F%2Favatars1.githubusercontent.png

Resurrection Remix jest romem opartym na CM , SlimRoms, Omni i Remix ROM. Powstał w celu osiągnięcia niesamowitego połączenia wydajności, personalizacji i nowych funkcji dla

Twojego telefonu. Na chwilę obecną jest on w fazie beta, więc mogą zdarzyć się różne bugi, niestabilności systemu.

Changelog:

Spoiler

ResurrectionRemix - v5.8.0 - Android 7.1.0_r7 - 2016/11/25

Initial release

Wymagania:

- odblokowany bootloader

- najnowsze recovery TWRP

Linki do pobrania:

ROM

Gapps wybieramy wersję  ARM->Android 7.1 -> Pico lub Nano

TWRP

ANI AUTOR ANI JA NIE PONOSIMY ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA EWENTUALNE USZKODZENIA TELEFONU, KARTY SD. KAŻDĄ MODYFIKACJĘ WGRYWASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!!!!

Instalacja:

Czysta instalacja na czysty stock

- pobrane pliki kopiujemy na kartę sd
- wchodzimy w recovery i robimy kopię zapasową aktualnego romu
- wykonujemy Full wipe and factory reset

- flashujemy paczkę z romem, potem gapps
- Reboot

Update (z poprzednich wersji RR)

- pobraną najnowszą wersję RR kopiujemy na kartę sd

- wchodzimy w recovery

- Wipe cache and dalvik cache

- flashujemy pobraną paczkę

- Reboot

UWAGA! Pierwsze uruchomienie może trochę potrwać, warto uzbroić się w cierpliwość.

Autorem romu jest użytkownik Chippa_a

Link do xda

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Działa bardzo fajnie, nie zauważyłem błędów. Jakość aparatów ok, na stabilność i wydajność nie narzekam, jedynie bateria chyba lekko gorzej trzyma niż na poprzedniej wersji z androidem 6.0.1 ;) Ogólnie polecam sprawdzić samemu, na razie zostaję na tym customie.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ROM wg mnie rewelacyjny :) Szybki, wiele możliwosci ''ustawienia'' pod siebie ikonek itp

Jak na razie nie było żadnych przypadkowych restartów, czy zawieszeń.

Ostatnia aktualizacja z 24 grudnia, co może oznaczać, ze autor nie porzucił jeszcze projektu :D

Spoiler

Screenshot_20161230-062811.pngScreenshot_20161230-064414.pngScreenshot_20161230-064448.pngScreenshot_20161230-064500.pngScreenshot_20161230-064516.pngScreenshot_20161230-064610.pngScreenshot_20161230-064448.png

Edytowane przez patrikos23
Filmy i obrazy wstawiamy w tagu SPOILER - poprawione. Proszę o tym pamiętać.
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mobopx

Obecnie mam stockowego Lollipopa + TWRP do tego. Mogę z marszu zmienić TWRP na najnowsze (3.0.0-0?) i zrobić flash tego romu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
patrikos23

@mobopx skoro masz stocka to tak, twrp aktualizujesz przez recovery i potem wgrywasz RR

dodana zawartość

będąc na customie nie zaleca się wgrywac innych customów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mobopx

@patrikos23

można zrobić przeskok z 5.0 do 7.1 od tak? Pytanie może i głupie dla kogoś, kto bawi się SONY od jakiegoś, ale np. w Huawei musiałbym przejść przez stockowy MM, aby wgrać coś wyżej. 

Nowsze recovery flashuje się za pomocą starszego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
patrikos23

fakt, to przeskok o dwie wersje-ja zawsze przeskakiwałem o jedną. ale z drugiej strony zetka ma andka 6 wogóle? 

Ponadto przeglądałem główny wątek na xda i nie ma tam wzmianki jaki rom musi być wgrany. 

A twrp kopiujesz obraz do telefonu odpalasz recovery, instalujesz obraz a jak zapyta gdzie to wybierasz do recovery i masz zaktualizowane

dodana zawartość

a jakie masz twrp wgrane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mobopx

@patrikos23

właśnie chyba żadne. To stary telefon, chwilowo jestem zmuszony z niego korzystać, a nie pamiętam co było tam wgrywane. Docelowo będę chciał wgrać tego RR, przed tym jednak, muszę trochę poczytać o tym wszystkim ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
patrikos23

czyli musisz mieć roota na stocku i dograć recovery, wtedy dopiero RR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GeoGri

Miałem ten system prawie tydzień. Wygląda naprawdę ładnie :), ale niestety nie podołał moim wymaganiom, ma sporo bugów i nie jest stabilny... Na co dzień korzystam dużo z internetu, dużo dzwonie i pisze sms i jest to pierwszy system który nie dał rady wytrzymać połowy dnia :/... Przy włączonej nawigacji google na 4-ro amperowej ładowarce nie jest w stanie się doładować, bateria leci w oczach. Ponadto nie mogę teraz wrócić na stokowy system, z lb jak i ub, wgranie systemu przez flashtool czy naprawę z pc companion (lb) koniczy sie lagiem na czarnym tle po bootanimation.

Każdy inny custom room przy próbie instalacji wypluwa validaion error, nugat wgrywa się ponownie bez problemu :) jakiś pomysł ktoś może ma ?

Edytowane przez GeoGri

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi