Skocz do zawartości
dest

Optymalizacja s7, czyli co warto zrobić aby bateria z nami współpracowała

Rekomendowane odpowiedzi

@dest Świetna robota :) też zbierałem wasze porady w całość ale nigdy bym pewnie nie znalazł czasu żeby opublikować :) Ale skoro założyłeś tak zacny temat to pewnie będziesz dopisywał do 1 strony przydatne rzeczy żeby były w jednym miejscu. Nie wiem czy kwestie z wyłączeniem paru rzeczy w tel też będziesz zamieszczał ale dopisze bo inni twierdzili że pomagają na nasze bateryjki:

- w ustawieniach Wi-FI ustawić aby nie utrzymywało połączenia na NIGDY

- wyłączenie skanowania WI-FI i bluetooth w lokalizacji 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

juz wiem dlaczego mi nie wyszukiwalo mialem wylaczone innym programem i w tym juz mi tego nie wyswietlalo z tego co zauwazylem to bajlepiej pokazuje ez disabler

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@fcraptor oczywiscie jestem otwarty na sugestie co mozna dopisać aby temacik uzupełnić możliwie maksymalnie 

zaraz dodam kolejny punkt i wkleje Twoją podpowiedz ;) 

@lukaszsas23 ez to dobry program ale od wersji 2.5 w gore niestety nie wszystko nim wyłączysz, np nie mozna zablkować aktualizacji systemu - tak wiem nie kazdy potrzebuje blokować ale np uzytkownicy note 7 muszą :P o ile nie chcą oddawac tel dla samunga. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo
    58 minut temu, fcraptor napisał:

- w ustawieniach Wi-FI ustawić aby nie utrzymywało połączenia na NIGDY

Tylko są może plusy ustawienia tej opcji dla mniejszego zuzycia baterii, ale wyłaczajac podtrzymywanie połaczenia wifi  na "nigdy" tym sposobem zwiekszasz wykorzystanie danych z pakietu.

Nie wspomnę o tym, że tak naprawde wcale nie jest taka róznica w wykorzystaniu baterii przy wyłaczonym podtrzymywaniu wifi.

Bez urazy ale jesli ktoś chce aby bateria mu wytrzymywała całe dnie i noce przy jednym ładowaniu to najlepszym wyjsciem jest wyłaczanie całkowicie telefonu od 19:00-09:00 rano.^^

Oczywiscie zawsze mozna robic jakieś optymalizacje, ale bez przesady. Telefon tej jakości do czegos ma słuzyć, a nie tylko po to aby bateria trzymała całe dnie. 

Zgadzam się z @dest, że mozna coś wyciagnąc z tych optymalizacji, ale są tez pewne granice wyłaczania wszelkich rzeczy, włacznie z podtrzymywaniem wifi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@jeronimo racja ale zauważ ze na danych komórkowych możemy używać ograniczenia dane w tle (pkt 4 poradnika) 

czyli wybrac jakie aplikacje mogą (nie będąc na 1 planie) uzywać danych komórkowych

przy wifi nie mamy takiej mozliwości, wiec jak jakas apka chce dostep do neta to go ma o ile net jest.... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

troche irytujace jest to ze jesli wylacze cos programem np bk disabler to ez juz tego nie wlaczy i na odwrot...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@lukaszsas23 z tego co wiem to zalecane jest miec jednocześnie zainstalowany tylko jeden disabler (bez znaczenia jaki)

jesli działasz ez to usun BK i odwrotnie ;) ja przestrzegam tej zasady :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo
    27 minut temu, lukaszsas23 napisał:

troche irytujace jest to ze jesli wylacze cos programem np bk disabler to ez juz tego nie wlaczy i na odwrot...

Jak bedziesz jednoczesnie uzywał kilku apek do wyłaczania róznych aplikacji to za chwilę bedziesz pisał w "pomocy technicznej" że telefon nie reaguje na właczenie.^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzieki juz usunalem ten drugi zostalem przy ez. a teraz odnosnie tych servisow to chcialbym sie dowiedziec do czego sluza u mnie np ten faceservice jest aktywny wiec czy moge tu pytac?? mysle ze nie tylko mi by sie to przydalo bo jak juz cis wylaczac to wiedzac co

dodana zawartość
    wklejam aktywne procesy u mnie moglby ktos zerknac czy cos mozna bezpiecznie wylaczyc??
    Spoiler

2e0c4e27be5a6d7f92c22b402ad6baa2.jpg

Spoiler

bf6d0c351e6e4aa765e8c08802eb8beb.jpg

Spoiler

87d844318698a9b190244932517a16f9.jpg

Spoiler

1b295340f8593c3f9148dd3e6712dcb3.jpg

Edytowane przez Muszczu
    Usuwam dubel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@lukaszsas23 faceservice to chyba cos z aparatem i rozpoznawaniem twarzy na zdj

mozesz to wyłączyć ez disablerem i sprawdzic ;) do odważnych swiat należy :P 

dodana zawartość

@lukaszsas23 a z tej listy co dales to kies aplication bnr 

reszty bym nie ruszał jesli chcesz miec sprawnie stabilnie działający tel... 

ja rowniez mam sporo takich pakietów i przy 4gb ramu to nic złego, gdyz i tak ponad 1gb a nawet okoli 1.5gb zawsze sa dostepne... 

Edytowane przez dest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi