Skocz do zawartości
dest

tutorial Optymalizacja s7, czyli co warto zrobić aby bateria z nami współpracowała

Rekomendowane odpowiedzi

@lukaszsas23 to żadna folia i efekt jej żółknięcia. Od przejścia na 7.0 zauważyłem że kolory lekko pożółkły jakby i zastanawiałem się czy to możliwe bo kiedyś taką historię przerabiałem z Xperią Z1 i ich żółtymi ekranami. Dwa razy wymieniałem telefon bo pierwszy miał po prostu żółty ekran, drugi trochę mniej, a trzeci w miarę aczkolwiek też daleko mu do ideału salonowego np. Porównywałem S7 Edge do Z3 Compact i Honora 7 Lite i w tych modelach biel jest czyściutka. Ale uważam, że na 6.0 biel w Samsungu również była czystsza. Jedyną rzeczą którą zrobiłem i poprawiło to odbiór bieli to zmieniłem ustawienia wyświetlania kolorów - czerwony i zielony na 0 i niebieski na maksa i jest jakby lepiej. Pół wieczoru nad tym spędziłem, ale jak widać nowy soft mógł spowodować problemy tego typu chociaż kolega dest jak zawsze wszystkiemu zaprzeczy bo on wie najlepiej na tym forum z tego co zauważyłem. Jak testowałem telefon to nie miałem folii kilka dni temu, dopiero przedwczoraj założyłem ARC 3D firmy MK i to nic nie zmienia. Także coś jest na rzeczy skoro już kilka telefonów i takie odczucia użytkowników. Najlepiej wychodzi to odpalając Chrome i otwierając coś przez google. Wtedy jak trzymamy oba telefony obok siebie to widać tą brudną biel i nie tak ostry niebieski kolor. Zresztą Twoje zdjęcie to nieźle pokazuje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzis dla testow sciagnalem folie z telefonu ustawilem na obu max wyswietlacz i na moim jest jak by nieco szary a na drugim tym nowym taki bardziej jasniejszy jak by w roz wpadal ale nie bardzo ewidentnie ma jasniejszy wyswietlacz pytanie czy to normalne czy to cos z wyswietlaczem sie dzieje?? a moze nowsze produkcje maja jakis inny??

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Trewi

Tryb ekranu macie ustawiony taki sam?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak jest wszytsko tak samo ustawione

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pxm

Różnice między poszczególnymi partiami wyświetlaczy będą zawsze. W telefonach, telewizorach...

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest
    Napisano (edytowane)

19 godzin temu, Paulihno napisał:

przerabiałem z Xperią Z1 i ich żółtymi ekranami.

dlatego tez w sony wrzucli  opcje kalibracji ekranu z powodu lipy która im wyszła.... zdaje sie system w pierwszej wersji tej kalibracji nie posiadal, było troche psioczenia ale tak dobrej pamieci jednak nie mam.... zresztą dawno to było... nieistotne 

ale jak widać nowy soft mógł spowodować problemy tego typu chociaż kolega dest jak zawsze wszystkiemu zaprzeczy bo on wie najlepiej na tym forum z tego co zauważyłem

widze ze cisienie skacze, jesli masz problem z tym co pisze  to wrzuc mnie w ignorowanych, zglos do admina, pisales juz wieloktornie bajki na tym forum, lacznie z liczeniem miernikiem pojemności baterii (o zgrozo!), wiec nie dziw się ze ktos moze wyprowadzac ciebie z bledu, jesli nie przyjmujesz kontrargumentów to moze lepiej nie wypisywać swoich mądrości ? Albo zwyczajnie pomiń moją wypowiedz, tak bedzie najlepiej, nie ty pierwszy, nie ostatni...

to żadna folia i efekt jej żółknięcia.

tak sie składa że miesiac/dwa temu była na forum osoba ktora zerwała folie (3mk?) po kilku miesiącach i położyła na kartkę papieru (biała kartkę oczywiscie), folia byla cala żółta, zdaje sie obok tez położyła folię nową nieużywaną dopiero co wyjęta z opakowania, niestety głowa juz nie ta wiec linku nie podam, może czytający sam sie odezwie

ale nie mowie ze to tylko i wylacznie wina folii bo jak widac wyzej nie tylko, jak najbardziej folia ma na to wpływ (jeśli jest z materiału który żółknie z biegiem czasu)

a racje w temcie ma @pxm nie ma fizycznej możliwości wyprodukowania milionow egz ekranow (szczegolnie majac kilku dostawców czesci/ekranow), zawsze poszczególne partie będa miały roznice, mniejsze/większe ale będą.... 

Edytowane przez dest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@dest no właśnie często coś tam pamiętasz, ale było dawno i nie pamiętasz w całości, ale jednak za każdym razem chcesz mieć ostatnie, jedyne i słuszne zdanie nawet jak nie masz racji. Kalibracja w Z1 było wprowadzona w późniejszym czasie, ale problemu nie wyeliminowała. Ekrany które miały żółć nawet po podkręceniu na maksa niebieskiego filtra nie dawały takiej czystej bieli jak te najjaśniejsze. W tych najlepszych były takie lekko zaróżowione, ale czyste i jaśniejsze. Sytuacja ze zdjęciami z porównania kolegi które je tutaj wrzucił wypisz wymaluj przypomina tamtą sytuację z Z1. Wyręczę Cie i odszukałem zdjęcie z porównania problemu w Z1. Chociaż ty i tak zapewne uznasz że to bajki, bo nawet z dowodami inni nie mają racji tylko ty :)

Spoiler

post-66785-14255733006635.jpg.d3317f890e759aeadfc9c0b2c792fbcd.jpg

Ciekawe też są te moje bajki szczególnie jak wrzuciłem screena (GSam) z tego co chciałeś i okazało się że wprawdzie nie przez 8H ale przez 6,5 H ale przez tyle czasu zeszło mi w nocy 0,98 % baterii co dla Ciebie było oczywiście wielkim przekłamaniem i bajką z mojej strony że przez całą noc Android wskazał ubytek 0 % baterii. Bo tyle wskazał. Zasypiałem z 27 % i obudziłem się z takim samym wynikiem. Więc z błędu ktoś ciebie w tej sytuacji powinien wyprowadzić bo na pewno nie ty mnie. I co do przyjmowania kontrargumentów to chyba masz z tym poważniejszy problem niż ja. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest
    Napisano (edytowane)

@Paulihno a musze cos pamietac w calosci ?  Szczeoglnie ze tel sony nie kupuje ? Mimo wszystko dobrze pamietałem, sony odwalilo kaszane i pozniej wprowadzili opcje kalibracji ekranu ktora oczywiscie cudów nie zdziala bo jak kalibracja softowa moze naprawić słabą jakosc matrycy.... ratowali sie jak mogli

i po co wrzucasz tutaj zdj z tel sony ? Kogo to interesuje, to dzial s7, wrzuć mi to zdj z pożółknięta folią, przynajmniej zrobisz dobry uczynek ;) ja nie mam czasu na szukanie, chyba ze wieczorem...

odnośnie cudownego spadku 0%, to jak zauważyłeś celowo cytuje bajki aby ich autorzy nie migali sie, wyraźnie pisałeś 8-9h snu 0%, nie 6h czy ile tam, nie ma sie co pogrążać, temat został zamknięty z mojej strony, nie byleś pierwszy ktory opowiadał bajki w tym temacie, robimy offtop wiec jak chcesz dyskutować to w odpowiednim miejscu

nie w tym temacie

Edytowane przez dest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3
    Przyjadę do domu to złącze w którym momencie dokładnie podłączyć telefon po kabel usb czy to bez różnicy?

Instalowałem już WLD z 10 razy na 7.0. Działa za każdym razem.

Zrób tak. Podepnij już telefon do kompa, uruchom WLD na telefonie i Unlocker na pc i kliknij znaczek usb w Unlocker. I od razu odśwież WLD w komórce. To musi działać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    artsky

A u mnie nie wiem o co kaman WLD pojawił się w statystykach baterii i zjadł 7℅.

Sent from Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi