Skocz do zawartości
dest

tutorial Optymalizacja s7, czyli co warto zrobić aby bateria z nami współpracowała

Rekomendowane odpowiedzi

dest

@nemesis205bw a wiec najwiecej zjada u Ciebie czuwanie sieci (moze masz slaby zasieg itp) 

2 minuty temu, nemesis205bw napisał:

Ten filmik w pierwszym poscie to jakis zart. Koles chyba uzywa telefonu tylko do dzwonienia i smsow.

nie mierz kogoś swoją miarą, skoro używasz wszystkiego używaj, zapewniam ze @cholek3 uzywa tel nie tylko do smow i dzowniania... ale nie ma sensu ciągnąc tematu

znam takich co uwazaja ze wylaczenie jakiekolwiek aplikaci nie jest normalne bo skoro producent ją dołączył to musi być, mozna i tak... mozna i ładować tel 2 razy w ciagu dnia, kazdy ma wybór, nikt nie narzuca jak nalezy uzywac tel oraz co w nim wlaczyc/wyl itp 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byc moze problemem jest siec chociaz w domu mam pelny zasieg ale w innych miejscach czesto przelacza mi na roaming podczas gdy inni korzystajacy z tej samej sieci (play) maja zasieg wiec nie wiem co jest grane. Moze mam wlaczana (albo wylaczona) jakas opcje?

bardziej chodzilo mi o to - po co mu taki telefon skoro nie korzysta z wiekszosci jego funkcji. Ale nic mi do tego wiec zamknijmy sprawe.

Edytowane przez nemesis205bw
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@nemesis205bw mozesz recznie wybrac siec play i sprawdzic czy bedzie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@dest

Czy jesli wybiore pierwsza opcje to strace ten reklamowany "zasieg 4 sieci"?

Spoiler

Screenshot_20170211-145027.png

Edytowane przez Muszczu
    Nie cytujemy całego posta poprzedzającego - wystarczy @up lub @wspomnij, proszę o tym pamiętać. [4.6] + Zdjęcia oraz filmy zamieszczamy w spoilerze, proszę o tym pamiętać. [4.11]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3
    Ten filmik w pierwszym poscie to jakis zart. Koles chyba uzywa telefonu tylko do dzwonienia i smsow.

Wręcz przeciwnie... Koleś.

Jak już wspomniałem na samym początku, to są moje ustawienia i dlatego to napisałem, bo wiedziałem, że właśnie takich komentarzy jak Twój można się spodziewać.

Jeśli chcesz wiedzieć, to w ciągu miesiąca rozmawiam przez około 50-100 minut rozmów telefonicznych. Smsów nie pisze w ogóle, dlatego już nawet nie zamieniam wbudowanej aplikacji wiadomości na inną bo po prostu nie ma sensu. Używam Whatsapp do komunikacji i również rozmów, głównie międzynarodowych, więc internet non stop 24/7, statystycznie więcej na WiFi (60/40). Bluetooth włączony, gdy musi być włączony, czyli podróżując autem słucham muzyki. Lokalizacja włączona, gdy musi być włączona, czyli Google Maps, ale znam swoje rejony więc nieczęsto włączam. 2 konta Gmail w synchronizacji non stop. Do tego tapatalk i nfc 24/7 do płatności zbliżeniowych. A to co nie potrzebuje internetu lub ja nie potrzebuję, by miało dostęp do internetu, ma ten dostęp wyłączony. Nigdy nie wiadomo, czy developer coś nie przeoczył lub zrobił nawet specjalnie, by bez powodu lub pozwolenia wybudzało telefon, by załadować małą reklamę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest
    10 minut temu, nemesis205bw napisał:

Czy jesli wybiore pierwsza opcje to strace ten reklamowany "zasieg 4 sieci"?

tak i nie, recznie wybierasz play to trzyma sie do upadlego nadajnikow playa

gdy nie bedzie wogle zasiegu playa to wskoczy na inne, sam sprawdz

Edytowane przez dest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

@nemesis205bw
    Ale telefon za 500zł nie robi takich fotek jak S7. A to tylko jeden z przykładów. A płynność działania? No i nie ukrywajmy... To uczucie trzymania w ręku urządzenia z górnej półki. Takie czasy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No w sumie racja ;) wylaczylem pare wbudowanych aplikacji dla ktorych mam zamienniki (lub nie korzystam). Zobaczymy czy teraz bedzie lepiej.

btw widze ze masz juz 7.0. Czy to update poprawia jakos optymalizacje baterii? U mnie problemy zaczely sie po pewnej aktualizacji pare miesiecy temu, wtedy duzo osob na forach narzekalo na gorszy stan baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

Z moich osobistych obserwacji, jest troszkę lepiej z baterią na 7.0. Nie spodziewaj się rewolucji, bo na 6.0.1 już było dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi