Skocz do zawartości
dest

tutorial Optymalizacja s7, czyli co warto zrobić aby bateria z nami współpracowała

Rekomendowane odpowiedzi

a myslicie ze jest sens wylaczac disablerem takie procesy jak aod, nfc, albo game launcher jesli nie uzywam?? czy moze to miec odwrotny efekt??

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@lukaszsas23 wedlug mnie nie, jak wszedzie trzeba zachowac zdrowy rozsądek ;)  (ale game launcher mam wylaczony bo nie korzystam z niego)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SKORPION
    Dnia 11.02.2017 o 23:16, lukaszsas23 napisał:

a myslicie ze jest sens wylaczac disablerem takie procesy jak aod, nfc, albo game launcher jesli nie uzywam?? czy moze to miec odwrotny efekt??

Dokładnie to mam wyłączone i wszystko ok. Nie używam to po co mi to. Będę chciał to włączę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szlag mnie trafi z tą baterią. Czuwanie sieci było aktywne przez 41 sekund i zeżarło 125mAh. System Android i jądro systemu też szaleją. A dopiero co odświeżałem system. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@soniacz1551 czuwanie sieci jest aktywne caly czas :) chyba połączenie miales 41sekundowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    K.M.Bak

Jak wyłączyć Beaming Service? I czy faktycznie do niczego nie jest to potrzebne? Mam wrażenie, że to wciąga mi baterię. Przynajmniej wg statystyk 10% od ostatnie naładowania...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@K.M.Bak programem typu disabler

mam to u siebie wyłączone, niczego złego w pracy tel nie zauwazyłem

zdaje sie chodzi o skanowanie kodow aparatem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yanos

@dest zwracam honor co do optymalizacji i wyłączania programów disablerem trochę się pobawilem według poradnika i rzeczywiście jest lepiej. Nie dość że przybyło mi sporo RAMu po wyłączeniu tego co nie używam to bateria jeszcze zdecydowanie na + . 2 dni i ponad 7h SOT to dla mnie świetny wynik. Dużo rozmów, sporo zdjęć oraz pełne synchro kont prywatnych i służbowych i jest git. Dzięki!

Tapnięte z S7 Edge.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@Yanos he he ;) było do przewidzenia, zasada jest prosta, czego nie używamy, nie potrzebujemy należy wyłączyć, wiadomo nie wszystko itp ale sporo jest do zrobienia w wyjętym z pudełka tel. 

+ odpowiednia konfiguracja tel, apek wbudowanych jak i przez nas instalowanych, warto zrobić przegląd uprawnień, wszystko to pózniej dosłownie %centuje.... 

na koniec sprawdzić deep sleep i nocne doze, jesli wszystko gra to będzie dobry sot i wyciśniemy z baterii ile mozna ;) 

pozdr. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yanos

@dest no narazie tak po trochę te punkty przejrzałem. Jeszcze mi sporo zostało ale coś tam grzebie sobie po trochę doze i deep sleep nie sprawdzałem ale biorąc pod uwagę że w nocy schodzi mi jakis 1 procent a rzadko 2 to chyba nie jest źle

Tapnięte z S7 Edge.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi