Skocz do zawartości
arekstaw

Zła jakość rozmów

Rekomendowane odpowiedzi

Maxas

nie masz tak źle, u mnie brzęczy całkiem mocno, bez znaczenia czy mam na maxa czy w połowie :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darhmp

Witam

Tak się się składa, że też mam problem z tym brzęczeniem podczas rozmów. Zaniosłem nawet telefon na gwarancji do pleja, gdzie miał być wysłany następnego dnia do regenersis, ale dziwnym trafem przez tydzien nie udało się tego zrobić. Kolejne 2 tygodnie spędził w Warszawce i wreszcie powrócił z dwoma ( przedni i tylni ) głośniczkami wymienionymi na nowe...

Problem w tym, że jest TO SAMO co było.

Troche mnie to zastanowiło i wziałem pod uwage trzy warianty :

1. Nic z telefonem nie zrobili

2. Głośniczki są wadliwe i wymiana na kolejny bubel nic nie da

3. Wina nie leży w głośniczku...

Nad tą trzecią wersją trchę się zastanowiłem ( im głośniej podkręcony tym bardziej brzeczy - przyciszony do polowy jest prawie czysty dzwięk ) i doszedłem do wniosku, że może chodzi o jakiś element który wchodzi w wibracje w telefonie - np siatka zabezpieczająca głosniczek w obudowie, albo jakiś inny element wewnątrz urządzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Maxas

Trochę mnie nastraszyłeś tym okresem oczekiwania i brakiem efektów, tak się składa że też oddałem go do serwisu przez play. Miałem przyjemność obcowania z nim cały jeden dzień :/ .

Htc trochę mnie zawiodło, mimo że telefon na pierwszy rzut oka wygląda solidnie, wcale taki nie jest.

Przy włączonej wibracji podczas naciskania klawiszy słychać że obudowa nie jest idealnie spasowana i czasami da się usłyszeć drganie klapki/zatrzasku w dolnej części telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Maxas

darhmp - u mnie ta sama bajka, odebrałem dzisiaj telefon, niby napisali że wymienili głośniczki, wibracje która czasami dziwnie brzmiała ale dla mnie jest gorzej niż było głośniczek "brzęczy" nadal a wibracja która czasami wydawała dziwne dżwięki teraz robi to za każdym razem :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darhmp

Specjalnie mnie to nie zdziwiło ;)

Mam jednak teorie na tego brzeczącego skurczybyka. Wydaje mi się, ze wina nie lezy po stronie samego glośniczka, tylko jakiegos elementu w obudowie czy też wnętrzu samego telefonu, który przy wiekszym podkreceniu glośnosci wpada w rezonans i poprostu brzeczy ... Moze to przycisk u góry, osadzony na luźnym plasticzku, albo siatka zabezpieczajaca głośnik... Nie mam czasu zeby to sprawdzić w najblizszym czasie, ale jakby ktos miał taka możliwośc to z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Witam. Dzisiaj mój glosnik w sensation zaczął tak pierdziec, że nie da sie rozmawiać. Irytuje mnie ten fakt jeszcze bardziej gdy pomyśle o tym, że skradziono mi pudełko z papierami do niego w dniu zakupu. Więc gwarancji nie mam. To kolejny produkt htc który mnie wqrwia. Poprzedni desire hd też co chwile sie sypał. Chyba sensationa też sie pozbede i zostawię sobie desire który pomimo mocnej eksploatacji do tej pory działa idealnie a aluminium w koło wraz z szybką sugerują, że telefon skończył już żywot kilka lat temu. Ale przejdę do sedna. Otworzyłem sensationa łamiąc przy tym tylko jeden plastikowy zatrzask, gdyż podejrzewałem, po przeczytaniu poprzedniego postu, że może tam leżeć jakieś ziarenko piasku bo w weekend wróciłem z wakacji i trochę zapiaszczony telefonik był. Nie myliłem sie. Piachu sporo , już w tej obudowie w której siedzi telefon było go dużo. A patrząc na telefon po wyjęciu go z obudowy widać, że są tam miejsca gdzie piasek mógł sie "lać". Mimo moich dzielnych dzialan, i użyciu odkurzacza przy pełnej mocy, wyczyscilem wszystko i usztywnilem przycisk. Głośnik nadal trzeszczy jak diabli prócz 2 pierwszych poziomów glosnosci. Mi to wystarczy bo przy połowie glosnosci teraz działa on głośniej niż buzer z tylu z którego slychac dzwonki. Chyba za dużo odkurzacz wciągnął. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Pytania nie było, ale sugestia darhmp. By nikt na darmo nie grzebal opisałem co przeżyłem. Widzę też, że serwisy też średnio w tym temacie działają. Wie ktoś gdzie taki glosniczek można tanio nabyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@yusuf1 - jeśli posiałeś gwarancję to został Ci jeszcze numer seryjny urządzenia, który zawsze sprawdzisz pod baterią. Na Twoim miejscu próbowałbym w ten sposób. Zgłoś wadę bezpośrednio do HTC poprzez ich formularz kontaktowy. Tam podajesz bodajże numer seryjny telefonu, nie musisz przedstawiać dowodu zakupu. Co prawda ja mam wszystkie dokumenty do swojego, ale miałem podobną sytuacje z Myszą Logitech. Zgubiłem papiery ale po weryfikacji z numerem seryjnym Logitech wysłał mi nową myszkę bez prośby o odsyłanie starej. Oczywiście myszka nie była tak droga jak HTC Sensation, ale nie kosztowała mało bo ok czterech stówek. HTC naprawdę dobrze traktuje swoich użytkowników. Może poza sporadycznymi przypadkami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Może i masz rację, ale telefonuj już rozkrecalem. Druga sprawa, to taka, że kupiłem go w dortmundzie. Ma to jakieś znaczenie przy oddawaniu go do polskiego serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi