Skocz do zawartości
mjab

Brak wyświetlacza i dotyku - jak przejąć kontrolę nad urządzeniem na komputerze i włączyć debugowanie USB?

Rekomendowane odpowiedzi

mjab

Witam,

Posiadam rozbity telefon SAMSUNG GT-I9300. Telefon nie ma wo gule wyświetlacza i dotyku.

Wgrałem mu 4 plikowca za pomocą Odin (Android 4.3 XEO) z repartycją. Wszystko się udało i aktualnie komputer widzi telefon.

Problem polega na tym, że potrzebuję włączyć debugowanie USB, tak bym mógł jakoś przejąć kontrole nad urządzeniem. Obecnie mogę tylko oglądać pliki w telefonie za pomocą komputera.

Czy ktoś potrafi mi pomóc, jak włączyć debugowanie bez ekranu i dotyku?

Edytowane przez Muszczu
    Doprecyzowanie nazwy wątku, nazwa powinna być krótkim streszczeniem pierwszego postu, proszę o tym pamiętać. [4.3] + usuwam zbędny prefix.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pietr

Aktualna myśl to tylko MHL + mysz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mjab

Tylko problem polega na tym że MHL podłączyłem i nie działa, znaczy nie ma obrazu :D

Jest jakiś inny ratunek? Chcę wykorzystać sprawne elementy do budowy autorskiego systemu obsługi inteligentnego domu. Z resztą projekt już działa tylko S3 ma leprze podzespoły, możne więcej i szybciej.Szkoda wywalić sprawny układ, a ekran nie będzie do tego potrzebny. W domu pracują już jako ekrany tablety, są terminalami, S3 zajmie miejsce "mózgu" tego systemu.

Uruchomienie debugowania USB to jedyny ratunek. Jeśli będzie konieczne wgranie odinem innego rom'u to nie ma kłopotu. Byle bez ekranu i dotyku ruszył MHL, WiFi, tylna kamera i dźwięk i oczywiście debugowanie. Po wgraniu APK mojego autorstwa i ustawieniu auto startu tych aplikacji, urządzenie po prostu będzie pracować jako serwer PHP i przez WiFi wydawać polecenia do terminali (tabletów) i układów wykonawczych.

Czy ktoś wie jak to rozwalić? :)

Dodana zawartość:

Czy ktoś ma pomysł, jak włączyć debugowanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@mjab

Oczywiście masz MHL ze złączem 11pin, tak? Próbowałeś na innym TV?

Spróbuj jeszcze tego:

http://forum.android.com.pl/topic/183106-adb-przez-recovery-bez-ekranu/#comment-3222424

Edytowane przez bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mjab

Mam dokładnie takiego MHL'a: http://allegro.pl/092-adapter-hdmi-mhl-galaxy-s3-s4-i9300-note-tab-i6024855944.html?snapshot=MjAxNi0xMC0xMVQxMjoyODowM1o7YnV5ZXI7NmRiOWE4YTBlYzg4OWZlZTg1MDliMTFlNjE1NWM3MjA1YTcwNTczYjAwZWViODEwZTI3YjdlZmQ0YTNjNTA1Zg==

dodana zawartość

bladeno1, próbowałem w trybie recovery, ale ADB dowolne polecenie zamyka "error: closed". gdy napisze adb devices widzę urządzenie w trybie host. Też mi się wydaje że recovery to jedyny ratunek ale nie mam jak włączyć debugowania przez shell w recovery. Sterowniki oczywiście 2 razy sprawdzałem. Wszystko na ADB robię na Win Vista x32.

Naprawdę tracę nadzieję, totalnie nie mam już pomysłów. Siedzę nad tym od tygodnia. Napisałem w sumie cały inteligentny dom (otwieranie okien, drzwi, sterowanie oświetleniem, radio w kuchni itd...) a stoję teraz na modernizacji tego z powodu takiej głupoty.

dodana zawartość

Może wgrać w ten telefon CWM? Tylko skąd go wziąć w wersji na Odin? Nie mam ekranu i dotyku, po wgraniu musi sam zatrybić aż do pełnego startu androida wraz z debugowaniem.

Edytowane przez mjab

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi