Skocz do zawartości
k0rdian

Przenoszenie danych na kartę SD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój problem generalnie tyczy się telefonu LG K8, jednak jest wspólny dla wielu innych telefonów, stąd temat znalazł się tutaj.
    Chciałem się dowiedzieć, jak wygląda sytuacja z przeniesieniem danych na telefonach o małej pamięci wewnętrznej, jak to jest np. w przypadku wyżej wymienionego telefonu. 
    Z tego, co się orientuję, aplikacje nie przenoszą się w całości na kartę SD, przez co mimo rzekomego przeniesienia ich, wciąż nie ma możliwości np. instalowania aktualizacji z powodu zbyt małej ilości pamięci.

Czy jest jakiś sprawdzony sposób na rozwiązanie tego problemu?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@k0rdian

Dla android 6.+ jest sposób - ustawić k.sd jako pamięć wewn.

Ty masz lg k8 - zajrzyj do działu swojego fona bo było to tam omawiane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ustawienie karty SD jako pamięci wewnętrznej nie spowoduje "uceglenia telefonu"? 

I co z obecnie zainstalowanymi aplikacjami? Przenieść je z powrotem na telefon a później na kartę pamięci po wykonanej operacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@k0rdian

1. Wiesz jak ustawić jako adopted w k8?

2. Najpierw zrób factory reset później pkt.1.

3. Jaką masz kartę? Uhs 1,3, class 10,4, producent, model.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Własnie na K8 średnio się znam, nie miałem wcześniej do czynienia z żadnym LG, bo nie mowa tu nawet o moim telefonie, osobiście używam Xiaomi Note 3 Pro, tam nie ma żadnych problemów/utrudnień z modyfikacją, natomiast tutaj nie chciałbym uceglić telefonu, dlatego szukam jakichś rozwiązań na ten temat u bardziej doświadczonych użytkowników :D

Prosiłbym o instrukcje dotyczące wykonania tej modyfikacji, jeśli to możliwe. Nie jestem początkującym użytkownikiem, więc nie powinienem mieć problemu z modyfikacją, bylebym wiedział od czego w tym wypadku zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrDark

Ja robiłem w/g TEJ instrukcji. Miałem tylko problem z zainstalowaniem sterownika.
    Udało się dopiero po podłączeniu telefonu do komputera w trybie "tylko ładowanie" i ręcznym wskazaniu sterownika.

Żadnego "factory reset" nie robiłem. Aplikację przeniosłem do pamięci wewnętrznej, później "przeróbka" i ponownie na kartę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi