Skocz do zawartości
bergmen

tutorial jak włączyć powiadomienia aplikacji i wymusić nieusypianie aplikacji

Rekomendowane odpowiedzi

bergmen

Nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenie telefonu, wszystko robisz na własną odpowiedzialność.

Jak powszechnie wiadomo w miui użytkownik ma możliwość szerokiej konfiguracji aplikacji i samego systemu. Niektóre aplikacje domyślnie mogą mieć inne ustawienia niż chciałby to Użytkownik dlatego powstał ten tutorial. Możliwe że któryś z poniższych punktów nie jest spełniony dlatego tu jesteś :)

1. Panel Sterowania-->Autostart--> znajdź pożądaną aplikację i dodaj do autostartu

2. Ustawienia-->zainstalowane-->znajdź pożądaną aplikację, kliknij i tam:-->

• Pozostałe uprawnienia- zaznacz interesujące opcje w tym "Uruchamiania w tle" i "Na ekranie blokady", "Wyświetlanie wyskakujących okien"
    • na samej górze Pokazuj Powiadomienia - zaznacz interesujące opcje w tym "Pokaż powiadomienia" i np. w messengerze "Pływające okna"
    • Uprawnienia aplikacji - zaznacz interesujące opcje

3. Włączamy daną aplikację, następnie Multitasking (tu gdzie jest podgląd i zwalnianie pamięci RAM oraz ostatnio otwartych aplikacji, u mnie dłuższe przytrzymanie klawisza "Home"), przeciągamy daną aplikację w dół i klikamy "kłódkę"

4. Panel sterowania - > bateria - > zębatka w prawym górnym rogu -> usuń aplikacje z pamięci gdy zablokowany -> nigdy

5. Panel sterowania - > bateria - > zębatka w prawym górnym rogu -> wyłącz dane mobilne gdy zablokowany - > nigdy 

Czasami (w zależności od zastosowanych ustawień zarządzania energią i innych:

1. Panel sterowania i tam:

• Oszczędzanie w aplikacjach-->znajdź pożądaną aplikację, kliknij i tam--> albo "Oszczędzanie MIUI" albo "Bez ograniczeń"
    • Zębatka (prawy górny róg)-->włącz dane mobilne gdy zablokowany (mogą zostać naliczone opłaty zgodnie ze swoją ofertą Operatora)

2. Ustawienia i tam:

• WI-FI-->Ustawienia zaawansowane-->Włącz WI-FI w stanie uśpienia - ustawić "zawsze"
    • Pasek powiadomień i statusu-->Pokaż ikony powiadomień - włączyć
    • Pasek powiadomień i statusu-->Powiadomienia aplikacji-->wybrać daną aplikację-->Pokaż powiadomienia, Licznik na ikonie itd...
    • Bateria i wydajność-->Oszczędzanie w aplikacjach-->Nie blokuj albo blokuj aktywność
    • A może masz akurat włączone godziny ciszy? (na pasku ikona księżyca) : Godziny ciszy-->odznacz godziny ciszy

3.  Niektóre aplikacje w swoich ustawieniach mają ustawienia powiadomień, które też należy odpowiednio skonfigurować

Oczywiście aby powiadomienia działały należy być zalogowanym w sieci WI-FI lub mieć włączone dane mobilne i być w zasięgu sieci.

Edytowane przez bergmen
    • Lubię to! 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lukasz1

MIUI ucina po jakimś czasie działania aplikacji działających w tle. Tutaj przedstawię, co trzeba zrobić aby się tego pozbyć, tym samym żeby aplikacje działały prawidłowo.

Potrzebne jest odblokowanie 'opcji programistycznych', aby to zrobić wchodzimy w ustawienia>informacje o telefonie i klikamy pod rząd kilka razy 'wersja MIUI'. Następnie wchodzimy w ustawienia>dodatkowe ustawienia>opcje programistyczne>i wyłączamy optymalizacje MIUI. Teraz możemy przejść do procedury. Ja przedstawię ją na przykładzie aplikacji Aqua Mail (dla innych jest taka sama) :

Krok 1.

Otwórz 'panel sterowania'.

Wejdź w 'uprawnienia'.

Zaznacz ustawienia (koło zębate) w prawym górnym rogu.

Włącz 'zarządzanie uprawnieniami' .

Wróć, zaznacz 'autostart'>zaznacz Aqua Mail.

Wróć, zaznacz' inne uprawnienia'>zaznacz Aqua Mail i zaakceptuj uprawnienia tak jak na zrzucie ekranu.

Spoiler

Spoiler

536ec770a3a74fafe7801e400be10343.jpg

Spoiler

Spoiler

97ef66e3c2ecaeccb17e2b01b4b87c59.jpg

Spoiler

Spoiler

639962cdc72abf6859c76f97797194aa.jpg

Spoiler

Spoiler

a247744a64cf84e21e31e4753d73db5a.jpgd8121473cf7b20ff0dc328199afb31b9.jpg

Spoiler

Spoiler

e220812519df0fd5b73d63571b1a3a23.jpg

Spoiler

Spoiler

cd0ce751855823190b5c9ae14faf47bc.jpg

Spoiler

Spoiler

cbc99b1a90fdb45cf07614db6ad7e873.jpg

Krok 2.

Idź do 'ustawienia'>' zainstalowane aplikacje ' pod 'pobrane' zaznacz Aqua Mail> 'pokazuj powiadomienia' i zaznacz opcje tak jak na zrzucie ekranu.

Spoiler

Spoiler

7652d6c8184d1355020f3f947d08b3a8.jpg

Spoiler

Spoiler

77ac5a2b8680782ab8a7ded3f6fcc79f.jpg

Spoiler

Spoiler

40d5c0cb60946550ac5e294402e87288.jpg

Spoiler

Spoiler

04536a365d510d3cf1ce941373adf393.jpg

Krok 3.

Idź do 'ustawienia' >'bateria i wydajność'> 'zarządzaj użyciem baterii przez aplikacje'>' wybierz aplikacje'>Aqua Mail>i zaznacz 'bez ograniczeń'

Spoiler

Spoiler

26517d2629a1dd6a6580ec39bec6621f.jpg

Spoiler

Spoiler

30c312b760afdc647a48a6b9c9fd33a6.jpg

Spoiler

Spoiler

27c9834756320f0cc15c781d323cfb8f.jpg

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Spoiler

8d7ff0c95bd317f7430ab8a4c5a62582.jpg

Spoiler

Spoiler

930aadd25605d2de4ea7aa8bf80c52aa.jpg

Krok 4.

Otwórz Aqua Mail.

Naciśnij przycisk home (środkowy).

Naciśnij przycisk menu (po prawej).

Przytrzymaj i zjedź w dół ikonką Aqua Mail.

Teraz możesz zobaczyć symbol kłódki na ikonce.

To wszystko. Po tym zabiegu aplikacje które działają w tle będą działać prawidłowo.

Edytowane przez bergmen
    Proszę stosować się do regulaminu i filmy, grafiki oraz zdjęcia umieszczać w spoiler tag. http://forum.android.com.pl/topic/228801-dodawanie-grafiki-zdjęciowej-w-spoiler/.
    • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    Dnia 12.07.2017 o 19:11, lukasz1 napisał:

To wszystko. Po tym zabiegu aplikacje które działają w tle będą działać prawidłowo.

Tylko tyle?! Myślałem, że trzeba będzie kupić lubej krokodyla...

@bergmen, @lukasz1

Przez chwilę myślałem, żeby swój Lenovo Phab2 Plus zamienić na Xiaomi Mi Max :facepalm: Swoimi postami wybiliście mi to z głowy. Dzięki!!!

Edytowane przez awygo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

@awygo polecamy się na przyszłość :)

To kup coś gdzie nie będziesz miał w ogóle wpływu min. na zarządzenie RAM, i powiadomienia...Huawei, Samsung itd... 

W miui użytkownik ma możliwość szerokiej konfiguracji aplikacji i samego systemu. 

Edytowane przez bergmen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lukasz1

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    68tom

@lukasz1

Bardzo ładny opis konfiguracji ustawień, ale mi niestety nie pomógł. Opisane ustawienia nie mają zastosowania w aplikacji "STRAVA". Telefon nie rejestruje przebytej drogi. Jak dla moich potrzeb telefon bezużyteczny. Wracam do starego bo szkoda mi czasu na szukanie rozwiązań w sprzęcie za tauzena. Dodatkowo zablokował mi na dobre kartę pamięci 32GB SanDisk C10. Mam dość.

Pozdrawiam cierpliwych,

Edytowane przez jeronimo
    poprawiono post

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

@68tom było trzeba skorzystać z pierwszego postu tego tematu. Ewentualnie nie grzebać za bardzo w ustawieniach na ślepo. 

Ps. Ciekawe w jaki sposób telefon może zablokować kartę SD... 

A tak w ogóle to co za telefon? 

Edytowane przez bergmen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    68tom

Nie ustawiałem na ślepo, tylko z drugiego postu. Kombinację znam już na pamięć.

Na karcie pamięci mijałem foldery z moimi zdjęciami i muzyką. W pracy zauważyłem że foldery nie chcą wszystkie się wyświetlać. Po paru godzinach nie było już nic. Przełożyłem kartę do kompa, ale ta się nie otwiera. Formatowane jest nie możliwe, więc co mam o tym myśleć? Zresztą zauważyłem że ten telefon zabezpiecza wyjętą kartę przed zapisem. Totalnie jakaś masakra. W moim starym Monster X5 mam zapisane prawie wszystkie aplikacje, gromadę zdjęć i muzyki w różnych formatach i z wyjętą kartą mogę robić co chcę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

@68tom skorzystaj z pierwszego postu a nie kolejnego który obejmuje niewielki zakres przyczyn (tylko jedną). Winne nie są ustawienia samej aplikacji a np. twoje ustawienia zarządzania baterią. 

Może po prostu karta Ci umarła. Może nie była oryginalna? Opisz tą sytuację w odpowiednim miejscu na forum (np w dziale swojego telefonu - > akcesoria). A napewno otrzymasz wsparcie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    68tom

Karta, nie była nowa, ale kupiona w Ole Ole za 100pln to raczej oryginalna. Dam se z nią siana. W pracy spróbuję jeszcze programistycznym kompem do niej się dobrać.

Co do pierwszego postu, to na szybko za wiele się chyba nie różni od drugiego. No później zobaczę. W opiniach aplikacji "STRAVA" sporo użytkowników zgłasza problem że nie działa z tym modelem.

Telefon: XIAOMI REDMI NOTE 4 3/32GB CZARNY

Edytowane przez 68tom
    Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości. Piszemy @up lub korzystamy z opcji @wspomnij.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi