Skocz do zawartości
bergmen

tutorial jak włączyć powiadomienia aplikacji i wymusić nieusypianie aplikacji

Rekomendowane odpowiedzi

awygo
    Dnia 14.07.2017 o 17:17, bergmen napisał:

kup coś gdzie nie będziesz miał w ogóle wpływu min. na zarządzenie RAM, i powiadomienia...Huawei, Samsung itd...

To zarządzanie nie musi być tak pokomplikowane, jeśli ktoś to zrobi z głową. Tak jak np, w Lenovo.

Spoiler

Screenshot_2017-08-23-17-26-21.thumb.jpeg.27c3364602fc685823dcb3dc0e5fd77a.jpeg

Spoiler

Screenshot_2017-08-23-17-26-44.thumb.jpeg.5cecb947458dbb5cc965f84f8aa9403b.jpeg

W miui użytkownik ma możliwość szerokiej konfiguracji aplikacji i samego systemu.

No tak, wszystko można konfigurować. Tylko nie każdy producent swoją nieudolnością zmusza do trzykrotnej konfiguracji każdego elementu. Zamiast uczyć się tego i zgadywać "co autor miał na myśli", można kupić lepiej opracowany telefon. A zaoszczędzony czas wykorzystać na naukę czegoś... bardziej przydatnego :iconbanan:

kup coś gdzie nie będziesz miał w ogóle wpływu min. na zarządzenie RAM, i powiadomienia...Huawei, Samsung itd...

Kupiłem. Mi Max 2. Tylko widzisz, jeżeli tym wszystkim nie można zarządzać w Samsungu, to dlatego ze Samsung jest gó*****y. Jeżeli tego samego nie można zrobić w MIUI, to dlatego że Miui jest wspaniałe. Po prostu nie pozwala użytkownikowi (z założenia debilowi) gmerać, żeby czegoś nie popsuł.

Konkretny przykład:

Od czasu kiedy Lenovo w Androidzie 5 zastąpiło swój świetny kalendarz aplikacją googla, zamiast niego używam aplikacji aCalendar. Również bardzo dobrej, do tego stopnia, że pokusiłem się o zakup wersji komercyjnej. Oczywiście działa na Huawej Mate 7 (choć to klon Miui), Galaxy Note 4, Galaxy A5 2016, Lenovo  k920, Lenovo K910, Lenovo Phab i Lenovo Phab 2 Plus. Jak mniemam, Twoim zdaniem telefony, w których niczego nie można skonfigurować, niczym zarządzać i w ogóle do bani. Na każdym z nich jednak zastąpiłem tą aplikacją kalendarz googla. Ale na wspaniałym Miui nie mogę. Choćby skały ... to aCalendar nie pokazuje powiadomień o wydarzeniach. Z kolei stockowa aplikacja (choć wyglądem przypomina kalendarz Lenovo, to funkcjonalnością do pięt jej nie dorasta) wyświetla powiadomienia na ekranie blokady, ignorując ustawienia użytkownika. Hmmmm... użytkownik to pewnie baran, wyłączył te powiadomienia nie zdając sobie sprawy z tego co robi...

Zresztą brak pozwolenia na wyświetlanie powiadomień na ekranie blokady ignorują wszystkie aplikacje.

Miui jest dla tych, którzy lubią mieć świadomość, że mogą sobie milion parametrów poustawiać i pozmieniać. I pewnie na tej świadomości się kończy. Znów mam sprzęt co najmniej przyzwoity, ale oprogramowanie to przerost formy nad treścią.

Gdybym to napisał na forum Miui, to zbanowali by mnie do końca świata! Za profanację świętego Miui! :iconbanan:

Edytowane przez awygo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

Każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Ale to nie ten wątek. Proszę trzymać się tematu a o kłopotach z personalizacją pisać w odpowiednich miejscach. Na pewno znajdziesz pomoc. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    Dnia 12.07.2017 o 19:11, lukasz1 napisał:

Krok 4.

Otwórz Aqua Mail.

Naciśnij przycisk home (środkowy).

Naciśnij przycisk menu (po prawej).

Przytrzymaj i zjedź w dół ikonką Aqua Mail.

Teraz możesz zobaczyć symbol kłódki na ikonce.

Chodzi o inną aplikację, Screebl. Nie ma tej ikony po przyciśnięciu przycisku menu (u mnie po lewej).

Po wykonaniu całej procedury aplikacja aCalendar nadal nie wyświetla powiadomień na ekranie blokady. Wciąż wyskakuje powiadomienie ze stockowego kalendarza, o którym chciałbym zapomnieć.  Można coś z tym zrobić?

Edytowane przez awygo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lukasz1

U mnie to wygląda tak

Spoiler

3e0c5f336747ae6cbae85df24ae7abfd.jpg

Edytowane przez patrikos23
    Na forum zamieszczamy video, zdjęcia oraz screeny za pomocą znacznika [SPOILER]. (pkt 4.11 reg.) Poprawione. Proszę o tym pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

U mnie też, ale tej aplikacji, o którą mi chodzi nie ma. Poza tym mimo wykonania całej procedury, aplikacja jest zamykana podczas czyszczenia pamięci. A nie powinna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od kupna telefonu (Xiaomi Mi6), zarówno na globalu jak i na xiaomi.eu mam ten sam problem... nie ma powiadomień z YT oraz Facebooka. Próbowałem już wszystkich sposobów, cały poradnik dwa razy przeleciałem, dwa systemy próbowałem... Problem od półtora miesiąca. Czasem yt coś pokaże ale to się zdarzyło może 4 razy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten tutorial przyda mi się.Mam problem z powiadomieniami od aplikacji po włączeniu trybu Oszczędzanie Energii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten poradnik nie działa na Redmi 4A z Androidem 6.0.1 MMB29M i MIUI Global 8.5 | Stabilna 8.5.5.0 (MCCMIED), gdzie nie ma np. zębatki na karcie 'Uprawnienia', czy opcji 'Wyczyść pamięć cache, gdy ekran jest wyłączony -> Nigdy' w ustawieniach pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lukasz1

A wyłączyłeś optymalizacjie miui. U mnie też nie było koła zębatego po wyłączeniu pojawiło się.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@lukasz1

OK, mam, dzięki. Co jednak nie zmieniło faktu, że w 'Panelu sterowania' nie mam karty 'Pamięć', a co za tym idzie — nie mogę wyłączyć opcji 'Wyczyść pamięć cache, gdy ekran jest wyłączony'. W 'Ustawienia > Pamięć' także nie mogę tego zrobić, bo tam tylko podaje ilość pamięci zajętej przez poszczególne składniki. Póki co w 'Opcjach programistycznych' wyłączyłem optymalizację MIUI i optymalizację pamięci. Może to coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi