Skocz do zawartości
easyrider767

Folie ochronne na wyświetlacz Spicy

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze. Może ktoś porównać jak dziala w slońcu Brando ultra Clear vs. wersja matowa?

Firmę Brando znam jeszcze z czasów palmtopów pokroju ipaq 19xx i zawsze była dobra. Na iPhone bezkonkurencyjny jest Zagg Invisible Shield. niestety sprowadzenie zagga do spicy nawet ze znizką 50% nie opłaca się (wychodzi cos koło 60zł).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    olo125

Witam sredecznie, mam taki problem z folią: Brando Ultra Clear. Kupiłem ją na aukcji: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1084063546 i jak na razie jestem totalnie niezadowolony.

Ona jet jakby "mało śliska". Używam Swype do pisania i mój palec jest blokowany, nie potrafię swobodnie "jeździć" palcem po klawiaturze. Wcześniej miałem założoną folię ochronną, która była na telefonie od początku i nie było żadnych problemów.

Jest jakieś rozwiązanie, żeby sprawić aby ta folia była bardziej śliska? :)

Edytowane przez olo125

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam sredecznie, mam taki problem z folią: Brando Ultra Clear. Kupiłem ją na aukcji: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1084063546 i jak na razie jestem totalnie niezadowolony.

Ona jet jakby "mało śliska". Używam Swype do pisania i mój palec jest blokowany, nie potrafię swobodnie "jeździć" palcem po klawiaturze. Wcześniej miałem założoną folię ochronną, która była na telefonie od początku i nie było żadnych problemów.

Jest jakieś rozwiązanie, żeby sprawić aby ta folia była bardziej śliska? :)

No niestety po nich chyba ciezko sie jezdzi... Z tego co pamietam (bo na starym fonie mialem dwie rozne folie brando) to lepszy poslizg miala wersja matowa (dodatkowo eleiminowala refleksy, ale tez niestety pogarszala obraz).

Najlepiej byloby dorwac folie taka, jak oryginalna. Ale gdzie jej szukac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Botis

Podepne sie pod temat aby przestrzec przed kupowaniem filii DiamondSCREEN

Rozwarstwia sie i robią sie zadziory na rogach, po wyciagnieciu z kieszeni macie maszek na ekranie :hyhy:

No i wycięta jest chyba nożyczkami.

zestaw66.jpg

Wczesniej na G1 miałem Brando i byłem zadowolony wiec czemu teraz kupilem to gó**o ? Nie wiem :zabawa:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tez kupilem Brando juz przyciete do Desire i nie wiem jakigo czerta wycieli dziure na senzory. Folia w tym miejscu odlazuje od wyswietlacza. Kolega juz musial ten cypulik odciac. Ja jeszcze waham, bo momentalnie mam SreenGuard. Tylko ze nie jest matowa i odbija wszystko :-(

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio odkleiła mi się folia Brando w rogu, więc oderwałem ją całą. Teraz mam problem bo nie mogę jej ponowne nakleić, gdyż zawsze jest na niej jakiś pyłek. Myłem ją kilak razy ale nigdy mi się nie udało mi się jej idealnie osuszyć żeby nic na niej nie zostało. Może ktoś mi coś poradzić, np. jakiej szmatki użyć albo w czym ją umyć, gdzie i jak położyć żeby dobrze wyschła?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    heinep

Zamknij okna w domu żeby wyeliminować przeciągi.

Zamknij się w łazience z andkiem i folią.

Odkręć prysznic i czekaj aż prawie wszystkie pyłki z powierza spłyną z wodą czyli odkurz powietrze..

Umyj folię, oczyść ekran i naklejaj.

Pochwal się czy się udało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

Ja pierwszy raz źle założyłem i zdjąłem (efekt: przyklejone paprochy). Próbowałem chyba 6 razy uparcie ale się udało oczyścić : Umyłem folię mydłem w płynie, spłukałem mocnym strumieniem ciepłej wody, poczekałem chwile aż woda z niej trochę opadnie, strzepnąłem kropelki i nakleiłem wilgotną, praktycznie zero pyłków.

Mam matową brando (protector plus) i co do widoczności to trochę poprawia w małym słońcu, rozprasza światło, tak jak monitory LCD, refleks jest mniej ostry ale szerszy. Fajnie się palcem obsługuje jest jak papier, nie przykleja się palec, fajnie się nim suwa po ekranie, jest sucho-szorstka, ale dla palca jest super poślizg jak na papierze.

Jedyny największy mankament to w domu lub w ciemniejszych / normalnych pomieszczeniach białe tło ma mikro kaszkę, która rozprasza białą barwę na mieniącą się, efekt zamrożonego ekranu, trochę przeszkadza przy białym tle/ czytaniu www. Niestety ... , ale idzie się przyzwyczaić po paru dniach.

Też mam na rogach odstającą część i na wycięciu sensora światła i nic nie da się zrobić. Kupiłem bardzo tanio (26+przesyłka) i wydaje mi się że jest to jakaś stara folia, bo nie mogłem zerwać z niej folii ochronnej na początku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możecie mi odpowiedzieć po co wam te folie? Ja miałem oryginalną folię, nie byłem zadowolony z poślizgu i kiepskiej reakcji telefonu na dotyk... po przeczytaniu instrukcji obsługi zdjąłem folie... poprawa zdecydowana... od tego czasu nie używam żadnej foli i nie mam pojęcia dlaczego miałbym zaklejać swój piękny telefon :P Ale może jest inny powód o którym nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie chodzi o ochronę wyświetlacza. Ale ja tak samo żadnej foli a o ekran będę dbał :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi