Skocz do zawartości
FepePungi

Problem z kartą MicroSD - nie mogę zapisywać/usuwać danych, a telefon ją odczytuje.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dłuższego czasu borykam się z problemem związanym z kartą MicroSD. Mianowicie nie mam możliwości zapisywania lub usuwania plików. Odczytywanie działa bez zarzutu. Moja S4 aktualnie ma wgranego custom ROMa (Albe95). Po podłączeniu telefonu do PC, również nie mogę zapisywać/usuwać danych na karcie. Ta sama karta włożona do innego telefonu lub podłączona bezpośrednio do PC działa bez problemu. Próbowałem z innymi kartami i żadne nie działały na moim urządzeniu, a na innych normalnie można było zapisywać dane. 

Jaka może być tego przyczyna? 

Edytowane przez Muszczu
    Doprecyzowanie nazwy wątku, nazwa powinna być krótkim streszczeniem pierwszego postu, proszę o tym pamiętać. [4.3] + usuwam zbędny prefix.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

Zmień ROM, albo wgraj go na czysto po przywróceniu ustawień fabrycznych. Przedtem zrób kopię danych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wcześniej zainstalowany miałem Cyanogenmod i problem nadal występował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

Jeżeli, jak opisujesz problem występuje tylko na Twoim telefonie, to winne są ROmy, które instalujesz. Szukaj innego, albo proś dewelopera o rozwiązanie problemu.

Przytaczam Twoje własne słowa:

18 minut temu, FepePungi napisał:

Ta sama karta włożona do innego telefonu lub podłączona bezpośrednio do PC działa bez problemu. Próbowałem z innymi kartami i żadne nie działały na moim urządzeniu, a na innych normalnie można było zapisywać dane. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle tylko że w telefonie znajomego, u którego testowałem moją kartę, zainstalowana była ta sama wersja Cyanka co w moim. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

No to factory reset / przywrócenie ustawień fabrycznych, a jak to nie pomoże, to formatuj też /system i wgraj rom na zupełnie czysty telefon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

@FepePungi

Albo przejżyj dokladnie ustawienia w telefonie i zobacz czy tam nie jest cos źle ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zibdor

Zobacz w recovery (TWRP czy CWM) jakie masz ustawienia zapisu/odczytu karty. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wpływ na to czy karta jest tylko do odczytu ma raczej system plików, jest związane z typem karty sd xci. Proszę poszukać treści w sieci na temat: rodzaje i typy kart sd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi