Skocz do zawartości
BBerryAndroid

[ROM] [OFICJALNY] 2.3.5 i9100XXKI4

Rekomendowane odpowiedzi

Bako

W takim razie zrób reset ustawień i zobacz. Kopię danych możesz sobie zrobić za pomocą Titanium Backup.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wołek

W takim razie pytania bo nigdzie nie znalazłem odpowiedzi w 100%

1. Czy do Titanium Backup potrzebuję coś więcej niż telefon z systemem (np. roota)?

2. Czy bakup mogę zrobić wersją darmową w/w programu czy muszę mieć płatną?

3. Co stracę z telefonu jak nie zrobię backupu programem Titanium Backup (jakie dane z telefonu są zachowane na serwerach Google, a które nie)?

4. Jakieś inne uwagi przed zrobieniem resetu (abym o czymś nie zapomniał)>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bako

1. Potrzebujesz root

2. Możesz kopię zrobić darmową, przywracanie będzie dłużej trwało, bo każdą aplikację podczas instalacji będziesz musiał potwierdzić (instaluj później gotowe i tak w kółko). Płatną polecam, ale to sam musisz uznać, czy potrzebujesz wielu dodatkowych funkcji (np. dropbox, zamrażanie aplikacji)

3. TB możesz zrobić kopie wszystkiego, nawet smsów, ale najczęściej robi się kopie zainstalowanych aplikacji + (co ważniejsze) ich ustawień np. savów gier czy zakładek w przeglądarce. Możesz ten krok pominąć, jak nie masz nic co chcesz zachować. Aplikacje zawsze możesz dograć z marketu. Ustawić dzwonek na sms po resecie to też nie problem, ale np. ustawienia zużycia internetu w Watchdog 3G już nie tak prosto jest przywrócić bez kopii.

4. wchodzisz w recovery i dajesz factory reset. Taki sposób nie ruszy Ci karty pamięci. Możesz też przywrócić ustawienia z poziomu telefonu, wtedy masz możliwość zaznaczenia opcji, by również sformatował pamięć wbudowaną (/sdcard bez zewnętrznej karty), jednak to już wedle upodobań.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wołek

Zrobiłem reset i co do dzwonka nic sie nie zmieniło (smsy wygląda, że działają). Doszedłem do następujących wniosków:

1. Telefon dzwoni i wibruje normalnie pod warunkiem, że nie leży na płask (np. na stole),

2. Telefon dzwoni normalnie gdy leży na płask ale wyłączona jest wibracja,

3. Telefon dzwoni i wibruje normalnie gdy wyłączę opcję w zakładce ruch/wyciszenie.

Wygląda więc, że winna jest opcja wyciszenia telefonu przez obrócenie go "na plecy". Czy ktoś się z czymś takim spotkał?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wgralem i wywalilo mi że -cantaccess to system/csc/ide/system -wiecie może co nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jaki masz telefon ??

Bo w profilu masz i9000 a to jest rom do sgs2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy też macie problemy z logowaniem do facebooka w stockowej przeglądarce (szyfrowanie https), oraz w dedykowanej aplikacji? coś mi nie chce łączyć. W czym może byc problem? Mam oryginalnego XXKI4 z rootem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam I9100 musze przeprawic. Zrobilem jeszcze raz wipe i ruszyło. Narazie wszystko sprawnie. wcześniej na kg2 i cm7 103 tak sie grzał telefon ze parzyl w rece. Teraz wszystko gra. Da rade wrzucic cm7 na to i bedzie dobrze ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

właśnie przed chwilą sprawdziłem i działa ok KI4,CF-Root, CM7, jesli cos jeszcze można usprawnić to polecajcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi