Skocz do zawartości
BBerryAndroid

[ROM] [OFICJALNY] 2.3.5 i9100XXKI4

Rekomendowane odpowiedzi

Tak powinno sie wlasnie wgrywac romy, aby miec pewnosc ze wszystko wyczyscilo z systemu i ładnie poukladało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Proponuje zrobić tak:

- wgrac stary KH3 - 3 plikowy przez Odina

- wgrać stary bootloader oczywiście za pomocą Odina

- kolejnym krokiem jest WIPE

- teraz Odinem wgrać KI4

- i jeszcze raz wipe

.

Przepraszam jeżeli coś źle zrozumiałem, andka dopiero poznaję, ale jak wgramy stary bootloader po KH3, a na to wgramy KI4, który ma nowy bootloader, to po co ten zabieg? Wydaje mi się, że stary bootloader powinno się wgrać po wgraniu KI4.

P.S. a co do wgrywania bootloadera, to wgrywa się go jako PDA w ODINIE bez zaznaczonej żadnej opcji? Bo gdzieś trafiłem na info, że wgrywa się jako bootloader. iOS miał jedną przewagę, że nie było wielkich rozbieżności pomiędzy poradnikami flashowania (różne tutoriale), a na adroida z różnymi instrukcjami się spotykam, przez co mam mętlik.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tak powinno sie wlasnie wgrywac romy, aby miec pewnosc ze wszystko wyczyscilo z systemu i ładnie poukladało.

Dokładnie o to samo co przedmówca chciałem zapytać - cóż takiego niezbędnego jest w punkcie:

-wgrać stary bootloader oczywiście za pomocą Odina

Na czym on polega, jaka jest jego procedura i cóż takiego nam to daje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrajcie 3-plikowy KH3 a potem ki4 z linka w pierwszym poście i będziecie mieli stary bootloader - bo taki jest wrzucony w tą paczkę. Bootloader nie jest tu decydującym punktem (a wg mnie zbędnym) ponieważ KH3 posiada właśnie starszy bootloader (ten który umożliwia resetowanie licznika flashowań).

Powinno wyglądać to tak:

- teraz Odinem wgrać KI4 ( z pierwszego posta)

- i jeszcze raz wipe

Edytowane przez Sekator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest jakaś lista zmian dostępna?

Bo z tego co widzę to poprawiony jest system pytania. Po pierwsze w swype propozycje wyrazów sa nie jeden pod drugim a obok siebie pod wiadomością. Same litery sa grubsze no i najważniejsze: w końcu można pisać w poziomie a tekst nie ucieka. Tu wielkie dzięki dla Samsunga.

Odtwarzacz muzyki ma też nowe okładki. Co poza tym, nie wiem jest ale sam fakt poprawy pisowni, zdecydowanie poprawił mi humor.

Ps: sprowadziłem via kurs -.bez problemów.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja uważam że przed wgraniem KH3 powinno się zrobić czystkę, czyli:

Wipe data/factory reset

Wipe cache partition

Format/system

Format/data

Format cache

Format sdcard

Wipe dalvik cache

Po takim zabiegu ja mam pewność że telefon jest czysty i nie będę miał problemów jakimkolwiek wgranym romem. Wcześniej gdy robiłem samo Wipe to zawsze jakieś problemy się pojawiały w użytku romu.

I po takiej czystce powinno się wgrywać romiki według instrukcji Sekatora

Powinno wyglądać to tak:

- teraz Odinem wgrać KI4 ( z pierwszego posta)

- i jeszcze raz wipe

Wgrywając tak unikniecie dziwnych problemów które mają inni wgrywając romy.

Radziłbym zrobić dla świętego spokoju kopie zapasową folderu systemowego EFS i trzymać ją na komputerze. A możemy to zrobić Root Explorerem klikając na ten folder i wybierając Zip this folder. Czasem bywa że przy flashowaniu pliki w tym folderze ulegają uszkodzeniu i można np: stracić IMEI

Polecam przeczytać:

http://forum.android.com.pl/f31/dalvik-cache-czym-jest-i-czy-moa-na-skasowaae-106128/#post937704

http://forum.android.com.pl/f168/tutorial-update-root-bez-splash-screena-68418/

Edytowane przez thorgalito

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po jakimś czasie użytkowania mam wrażenie, że teraz telefon nie rzuca się na siłę na 3G a korzysta z tej o lepszym sygnale.

Kiedyś 3G próbował na siłę, nawet na granicy zasięgu. Teraz jakoś to dużo lepiej wygląda.

Pytanie czy to tylko moje wrażenie, przypadek czy ktoś to potwierdza?

Bo jeśli tak, to może tu jest przyczyna lepszej pracy baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Preza
    Po jakimś czasie użytkowania mam wrażenie, że teraz telefon nie rzuca się na siłę na 3G a korzysta z tej o lepszym sygnale.

Kiedyś 3G próbował na siłę, nawet na granicy zasięgu. Teraz jakoś to dużo lepiej wygląda.

Pytanie czy to tylko moje wrażenie, przypadek czy ktoś to potwierdza?

Bo jeśli tak, to może tu jest przyczyna lepszej pracy baterii.

Niestety kolego to tylko twoje wrazenie. Moj lubi 3g i lubi tez pochlaniac baterie :-)

Sent from my GT-P7500 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Niestety kolego to tylko twoje wrazenie. Moj lubi 3g i lubi tez pochlaniac baterie :-)

No to widać albo T-Mobile zmienił konfigurację sieci w mojej okolicy, albo wiatr wiał z innej strony :)

Akurat wczoraj w firmie zobaczyłem, że mam pełny zasięg ale bez 3G, gdzie zawsze miałem dwie kreski w 3G.

Ale dzięki za weryfikację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Preza

Ja suzo podrozuje i moj tel z uporem maniaka trzyma sie przy 3g nawet jak juz jest pusto na kreskach zasiegu i dopiero jak totalnie mu chyba zaniknoe to na 2g przeskakuje

Sent from my GT-I9100

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi