Skocz do zawartości
BBerryAndroid

[ROM] [OFICJALNY] 2.3.5 i9100XXKI4

Rekomendowane odpowiedzi

Sonny

Też miałem problem z tym widgetem na róznych romach, ale akurat na tym wszystko działa dobrze... Myślę, że musisz wgrać ROM wg tej metody:

-Wipe data/factory reset

-Wipe cache partition

-Format/system

-Format/data

-Format cache

-Format sdcard

-Wipe dalvik cache

- wgrac stary KH3 - 3 plikowy przez Odina

- kolejnym krokiem jest WIPE

- teraz Odinem wgrać KI4 ( z pierwszego posta)

- i jeszcze raz wipe

Ja pewnie też za jakiś czas coś takiego będę przeprowadzał na swoim telefonie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć!

No więc tak. Przesiadka z plusowego romu... wgrałem na plusowy bez żadnej motki, gładko poszło bez wipe(co to to to jest?) :D no i zauważyłem kilka dziwnych rzeczy. Na jednym z pulpitów miałem notatkę z zapisanymi godzinami co gdzie jak kiedy i znikło... nie mogę tego włączyć... tzn dodaje się na pulpit ale w żaden sposób nie mogę edytować tego ? Dlaczego ? Kolejny dziwny błąd strasznie duże zarządzanie energią ? czemu jest takie wielkie ?? co można z tym zrobić ? i jeszcze na razie ostatnie zmieniła się czcionka na strasznie dziwną ?? czemu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bako
    czemu ?

temu:

wgrałem na plusowy bez żadnej motki, gładko poszło bez wipe(co to to to jest?)

Co to to jest, masz nawet w podpiętym wątku dla początkujących, poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a co zrobić ? jeśli wyświetla też kontakty podwójnie jak wybieram numer ?

P.S nie mogę zrobić wipe ? volume down i power i włącza się normalnie tel

Edytowane przez mend02a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli o mnie chodzi to upgrajd romu zrobiłem wg wszelkich zasad, z wipem przed i po i jeszcze resetem do fabryki za pomocą odpowiedniego kodu po wszystkim, ale nie wgrywałem przed KI4 żadnego 3-plikowego. Zresztą moim zdaniem robienie wipe przed wgrywaniem romów 3-plikowych, gdy można zaznaczyć opcję repartition, mija się z celem bo przy tej opcji i tak flash zostanie całkowicie zczyszczony i zorganizowany od początku.

Śledząc od jakiegoś czasu dyskusje na temat upgrajdowania romów zauważyłem, że normalną rzeczą jest, że coś komuś działa, a wielu innym nie, albo odwrotnie i nikt nie potrafi wytłumaczyć dlaczego. Czasem powodem jest wgrywanie bez czyszczenia starego systemu, a czasem nie. Zasady nie ma, zresztą trudno żeby była jeśli każdy z nas ma zupełnie inny zestaw aplikacji, które mogą na siebie wpływać, albo i na zachowania samego systemu, choć oczywiście lepiej jest wyczyścić przed wgraniem, więcej elementów działa tak jak trzeba :-) Zresztą co tu się dziwić skoro ta sama wersja fabrycznego romu KI4 pobierana z różnych źródeł różni się rozmiarem pliku, więc musi się też różnić zawartością.

Pozdrawiam

MS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bako
    a co zrobić ? jeśli wyświetla też kontakty podwójnie jak wybieram numer ?

P.S nie mogę zrobić wipe ? volume down i power i włącza się normalnie tel

zapomniałeś jeszcze o menu

Podwójne kontakty, zapewne masz numery na karcie sim i w telefonie, więc wejdź w kontakty -> opcje -> więcej -> ustawienia wyświetlania i odznacz numery sim.

ps. to chyba nie pytania związane z KI4? (pytanie retoryczne)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak o menu ? środkowy ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bako

więcej fizycznych przycisków już nie masz, a masz je wcisnąć wszystkie :). Tylko za pomocą vol zmieniasz tryb, przy volume down włącza się tryb download, a volume up włącza recovery i z tym masz zrobić kombinacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok poszło. teraz instaluje wszystko od nowa... a co z tym zarządzaniem ? musi być takie ogromne ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bako

W co drugim wątku masz informacje o baterii, nawet masz osobne wątki od tego. Spróbowałeś w ogóle w dziale SGS 2 wpisać "bateria" w wyszukiwarkę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi