Skocz do zawartości
nezu

Brak numeru IMEI i basebandu po resecie

Rekomendowane odpowiedzi

nezu

Witam.

Od razu zaznaczam, że z telefonem Lenovo mam do czynienia pierwszy raz i zdążyłem przeszukać już forum, nie znajdując odpowiedzi na mój problem.

Mianowicie po resetowaniu telefonu straciłem możliwość dzwonienia, telefon nie widział karty. Doszedłem do tego, że wykasował się numer IMEI. OK. Rzut oka do internetu, mnóstwo pomysłów. Do tej pory zmiana rom'ów na customowe, official, próby wpisania przez mtk mobileuncle tool, MTK Droid i nic. Po zainstalowaniu MTK Droid okazało się, że nie widać wersji basebandu (?). Znaczy, że go nie ma czy jest innym problem? Może znajdzie się ktoś, kto podpowie, krok po kroku, co powinienem zrobić. Dodam, że obecnie wgrany rom VIBEUI_V2.0_1432_ST_A806

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JDStar

Skoro potrzebujesz tylko podpowiedzi to proszę: wpisać IMEI w trybie META.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi w takiej sytuacji pomogło wgranie oficjalnego romu przez flash toola. Wtedy wszystko wrocilo. Co prawda na krotka mete bo przy kazdej zmianie romu imei znikal. Poradniki jak dokladnie to zrobic na pewno sa tutaj w dziale o a806 bo duzo osob mialo z tym problemy.
    Przykro mowic ale skutecznym rozwiazaniem byla zmiana telefonu na inny. Nic mi nie napsulo tylu nerwow co A806.

Edytowane przez hehehekittens

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli po resecie zniknął to najpierw można spróbować wgrać soft Flash Toolem tak jak kolega wyżej napisał . Solucji jest dużo , wszystko zależy jaki rom teraz ma telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nezu

Dzisiaj wgrałem to : MIUI_V6_Lenovo_A806_A808T_5.8.7_(MULTILENGUAGE)By_Pirinvk.zip przez CWM i bydle wstało nawet, choć czytałem, że może się uceglić. Przedtem oczywiście wipe wszystkiego, co można było w CWM. Problem w tym, że nadal nie widzi basebandu i nadal nie można wpisać IMEI. Tryb meta? Hardkorowy Marcin możesz coś więcej na ten temat? Jak, czym?

Edytowane przez nezu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odsyłam tutaj: 

Wgranie oficjalnego romu przywróciło imei. U mnie baseband zdaje się, że wtedy był, ale powinno też pomóc w przypadku gdy baseband nie jest widoczny.
    Natomiast oficjalny rom, który wtedy wgrałem to ten: http://www.needrom.com/download/lenovo-a806-vibeui-2-0/

Po sflashowaniu był i imei i baseband i wtedy dopiero można było się bawić w custom romy. Bez tego nie ma co się bawić - efekty będą zawsze takie same.
    Pamiętaj żeby scatter, sterowniki, rom itp. były do a806, w linku jest poradnik do K3, ale zasady i poszczególne kroki są takie same. Wrzuciłbym nawet paczkę z tym wszystkim, ale po zmianie telefonu usunąłem :/

Jeśli coś tu źle napisałem to niech jeszcze koledzy poprawią.

Edit: wygląda, że leszczu skompletował taką paczkę: 

Edytowane przez hehehekittens

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nezu

Dzisiaj kolejna próba. Pobrałem paczkę ze wszystkim przygotowanym przez Leszcza. Postępując zgodnie z instrukcją http://forum.android.com.pl/topic/292795-tutorial-instalacja-romu-na-lenovo-a806/ wgrałem recovery przez SP Flash Tool'a a następnie 4.4.2-cleanOS.v0.3.leszczu8023.1471982400.zip. Próbowałem wpisać numer IMEI przez MTK IMEI Changer, ale nie bardzo chciał współpracować z moim telefonem (nie wiem czy musi być włączony/wyłączony/itd). Nadal nie widzi radia, nie widzi karty, nie ma numeru IMEI. Co robię nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JDStar

Aleś się uparł, jak masz ubity IMEI z basebandem to co się czepiłeś jakiś customów i recovery?

Fabryczny soft + META - mi jak na razie chyba tylko 1 sztuka A806 nadanie IMEI tą metodą nie zadziałało (kilkanaście sztuk bez problemu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niech wgra na razie stockowy rom bo na customach za dużo nie zdziałasz. Na AOSP od Leszcza nawet nie połączysz się z MTK Droid Tools.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nezu
    2 godziny temu, JDStar napisał:

Aleś się uparł, jak masz ubity IMEI z basebandem to co się czepiłeś jakiś customów i recovery?

Fabryczny soft + META - mi jak na razie chyba tylko 1 sztuka A806 nadanie IMEI tą metodą nie zadziałało (kilkanaście sztuk bez problemu).

Ok, ale skąd mam pobrać ten fabryczny soft, bo albo nie umiem znaleźć albo są same customowe. Podpowiedz, jak możesz albo ktoś kto wie, gdzie i skąd mogę pobrać fabryczny soft.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi