Skocz do zawartości
Konied Makevski

Telefon z dobrym audio do 3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie userzy!

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc przy wyborze następcy mojego ukochanego Nexusa 6. Przetestowałem już OnePlus 3T //, jednak nie spełnił on moich oczekiwań co do jakości dźwięku - zarówno na słuchawkach, jak i przez głośnik. Dlatego po raz kolejny zwracam się z prośbą do Was!

Poszukuję telefonu w rozsądnej cenie (do 3k zł) z polską gwarancją, który będzie spełniał poniższe wymagania:

• dobry dźwięk zarówno na słuchawkach, jak i przez głośnik (skłaniam się ku głośnikom stereo, głośnik pojedynczy raczej odpada)
  • w miarę czysty Android (nie jest to mus, a jedynie miły akcent)
  • dobre podzespoły (najlepiej czołówka 2016 roku)
  • duży ekran (5 cali i więcej; im więcej, tym lepiej)
  • jak najlepsza bateria

Póki co przetestowałem HTC 10 i jestem zadowolony z jego muzycznych właściwości. Dodatkowo trochę poczytałem o ZTE Axon 7, jednak nie jestem do niego do końca przekonany. Dlatego chciałbym poczytać Wasze opinie, może coś jeszcze mi zaproponujecie? :)

Edytowane przez NOTE
Sprzedaż, nie w tym dziale.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słuchaj, jeśli słuchasz często muzyki z głośniczka telefonu, tak jak ja to mam dla Ciebie radę, kup sobie głośnik na bluetootha np jbl charge 2+ lub 3 i problem z głowy.

Wracając do tematu bdb telefonów muzycznych to utworzyłem dla ciebie listę:

- htc 10

- iphone 7

- google pixel

- xiaomi mi5

- huawei P9

Są to flagowe urządzenia 2016r.   świetne urządzenia muzyczne..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Średnio mi się podoba konieczność kupna oddzielnego głośnika BT, skoro mogę mieć dobre akcesorium wbudowane w smartfona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
krychu3

Coś takiego jak LG V20(przetwornik Hi-Fi Quad DAC firmy ESS),V10 lub iphone 7/plus,no i tak jak piszesz HTC 10 też super jakość,co do dźwięku to sam musisz ocenić ponieważ każdy ma inny ideał jakości dźwięku.

Jeśli jesteś audiofilem warto żebyć miał powerampa.

Edytowane przez krychu3
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@krychu3 Iphone odpada ze względu na system. PowerAMP od dawien dawna zainstalowany i nie zamierzam zmieniać. ;) Poczytam jeszcze na temat tych LG.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dźwięk w LG V10 na głośniku świetny ale na słuchawkach ajfon bije go maxymalnie, to samo xiaomi Mi5.

Co do V20 się nie wypowiadam bo nie próbowałem.

Żadne wbudowane głośniki z telefonu ,choćby te najlepsze  nie mają szans z tymi przenośnymi na bluetooth...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
penguino

iPhone na słuchawkach gra nieźle, ale to nie poziom dedykowanych przetworników w V10 czy V20. W V10 jest taki myk, że ów przetwornik działa tylko w natywnym odtwarzaczu przy odtwarzaniu bezstratnych formatów. W V20, a tym bardziej HTC 10 i Axonie 7 nie ma tego problemu.

3 godziny temu, benjaminnataniahu napisał:

- google pixel

- xiaomi mi5

- huawei P9

To są bardzo mocno średnie urządzenia muzyczne. HTC 10 i Axon 7 rozjeżdżają je na wszystkie strony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@penguino zależy dla kogo, każdy inaczej słyszy i ma inne odczucia muzyczne, myślisz że jak tobie podpasuje dźwięk z V20 czy HTC 10 to innym również?

Nie zgodzę się z twoimi teoriami - Mi5 lub P9 grają świetnie na słuchawkach i jest to najwyższa półka to samo iphony. V20 i Htc 10 można odczuć że są jeszcze ciut wyżej gdy jakość odtwarzanego dźwięku będzie w bezstratnym formacie tak jak pisałeś natomiast większość z nas ze smartfona słucha radia lub mp3 ściągniętych z neta i napewno nie jest to najlepszy format dźwięku a zatem różnic w jakości odtwarzanego dźwięku też nie będzie.

dodana zawartość

na pewno najgłośniejsze (3,6Watt) ale czy najlepsze to ciężko stwierdzić.

dodana zawartość

a propo twojej zmyślonej teorii o świetnej jakości dźwięku w modelu V10 , zobacz sobie test Klawitera o V10 w porównaniu do iphone

Edytowane przez NatanW
Multimedia wstawiamy w spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
penguino

Pocketnow ma serię filmików w których bada jakość audio w sposób nieco bardziej zaawansowany niż Kuba Klawiter. W tym roku najlepiej wypadły Axon 7, V20 i HTC 10. Najgorzej - Huawei Mate 9, LG G5 i Pixel.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi