Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wyso77

Witam!

Pozwoliłem stworzyć temat poświęcony narzędziu "Backup TA" - kopia zapasowa partycji TA.
    W krótkich szczegółach narzędzie ma za zadanie stworzyć kopię zapasową partycji TA zawierające informacje o konkretnym urządzeniu - m.in klucze DRM.
    Ogólnie odblokowując BOOTLOADER'a formatujemy partycję TA. Zwykle ma to wpływ na kilka funkcji w telefonie. M.in kaleczy aparat (najbardziej rozpoznawalne zjawisko).
    Jako, że wszyscy czekamy na możliwość ROOT'owania telefonu z zablokowanym BOOTLOADER'em, powstało narzędzie pozwalające na ominięcie tego "oczekiwania" (lecz niewykluczającego).

OK. Jak korzystać z narzędzia.

1. Czego potrzebujemy?
    -Backup TA (klik)
    -firmware (39.0.A.3.30) - Xperia XZ (klik), Xperia XZ Dual (klik)
    (ludzie, którzy zainstalowali Android Nougat muszą zrobić DOWNGRADE, czyli FlashTool'em (inny dział) machnąć któryś z powyższych softów)

-klucze do pobrania softów:

Xperia XZ - !v36UgGa5gY39GUSM7Vfr2VMvvyHaUwtVBOkYvtWAZLA
    Xperia XZ Dual - !lzeTDzi3n7rsQIv2jazwivn6QZmiT-Y5z19789UycoI

2. Przygotuj urządzenie.
    -bateryjka najlepiej >50% (opcjonalne)

-w "Ekran blokady i zabezpieczenia" zaznaczyć "Nieznane źródła"

-w "Opcje programistyczne" zaznaczyć "Włącz zdjęcie blokady OEM" i "Debugowanie USB"

("Opcje programistyczne" pojawiają się wtedy, kiedy w "Informacje o telefonie" klikniemy kilkakrotnie w "Numer kompilacji" - na samym dole)

3. Sterowniki i program.

a) podłącz telefon

b) zainstaluj sterowniki ADB (klik)

c) uruchom Backup TA

-(za pierwszym razem system poprosi o autoryzację do debugowania USB od naszego PC'ta - mimo, że program "coś tam" wykonuje potwierdzamy na telefonie autoryzację)

d) zabij proces w menadżerze zadań "adb.exe" i wyłącz program TA Backup

e) uruchom ponownie program i czekaj

(program powinien wykonać kopię zapasową partycji TA, zapisany plik będzie w folderze, gdzie wypakowałeś/łaś program)

f) polecam stworzyć kilka kopii - na wszelki wypadek. Powinno to wyglądać mniej więcej jak na obrazku nr 1

4. Bezpieczne ściąganie BOOTLOADER'a i przywracanie danych.

-(można bezpiecznie bawić się w różne odblokowania BOOTLOADER'a i instalować własne ROM'y, KERNELE itp.)

a) przywracając klucze musimy mieć ROOT'a i najlepiej soft (39.0.A.3.30)

b) używamy trochę innego programu, ale o tej samej nazwie "Backup TA" (klik) i wypakowujemy gdziekolwiek

c) wrzucamy naszą kopię TA do folderu "backup"

d) mając ustawione "Nieznane źródła" i "Debugowanie USB" uruchamiamy program i wybieramy opcję nr 4 - "Conver v4 backup"

e) następnie wybieramy opcję nr 2 - "Restore", wybieramy naszą paczkę i potwierdzamy wszystko

(po restarcie telefonu mamy oryginalne klucze. Informuję, że BOOTLOADER się blokuje i możemy stracić ROOT'a i inne takie sprawy. Polecam po tym zabiegu FlashTool'em zainstalować ponownie dany soft (obojętne czy MM czy N)).

Przetestowano na:

• Xperia Z3
    • Xperia Z5
    • Xperia Z5 Compact
    • Xperia X
    • Xperia XP
    • Xperia XC
    • Xperia XZ

5. Informacje i źródło.

Nie ponoszę odpowiedzialności za uszkodzenia telefonów podczas zabawy z tym wszystkim. Wszystko co robisz to na własną odpowiedzialność. Temat służy tylko do pomocy / nakierowania niedoświadczonych użytkowników.

----------------------------------------------------------------------

[P] -Czy utracę gwarancję po wykonaniu tego kroku?
    [O] -Tak!

[P] -Czy odzyskam gwarancję jeśli przywrócę klucze i stockowy soft?
    [O] -Tak!

[P] -Czy jeśli wcześniej odblokowałem/łam BOOTLOADER to czy mogę wykonać backup kluczy DRM?
    [O] -Nie ma sensu. Jeżeli odblokowałeś/łaś BOOTLOADER nie używając tego programiku to straciłeś/łaś klucze DRM na zawsze!!!

[P] -Czy mogę przywrócić partycję TA od kogoś innego z forum lub kogoś innego posiadający ten sam model telefonu?
    [O] -NIE! To może doprowadzić do tzw. UCEGLENIA telefonu. Każdy telefon ma swoje unikatowe klucze...

----------------------------------------------------------------------

-źródło całokształtu: xda

-źródło z programem do tworzenia kopii TA: klik
    -źródło z programem program do przywracania kopii TA wraz z materiałem wideo: klik

-blog z forum ze softami (39.0.A.3.30): klik

-sterowniki adb: klik

1.png

• Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Od siebie dodam, ze w starszych xperiach chociazby lww, sp, z1 przywrocenie kopii ta moglobyc zrobione na dowolnym swiezszym (od tego co na nim robilo sie kopie) stocku z rootem. Tutaj pewnie bedzie podobnie.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mitpio

Próbowałem przywrocic klucze ,ale jest problem z punktem 4 nie znajduje kopii mimo ze robie tak jak skrypt prosi

dodana zawartość

Udało się ale musiałem zmienić nazwę kopii z tej co miałem po backupie na TA.img po wgraniu kluczy fon nie odpalił się mimo ze skrypt pokazał success full  , naprawiam teraz przez Xperia Companion i zobaczymy co będzie dalej...

dodana zawartość

ok naprawil sie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co pamiętam, to (bynajmniej Ja) zawsze miałem problem z uruchomieniem telefonu po przywróceniu kopi TA. Zawsze flash naprawiał telefon, więc zbytnio się tym nie przejmowałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mitpio

Trzeba by jeszcze napisać żeby od razy po zrobieniu kopii kluczy skonwertowac je do zipa żeby na przyszłość tego nie robić

Wysłał mitpio z F8331 andek mm przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andyoz

Czy plik img. obrazu dysku po Backup TA może mieć 0 kb ?

dodana zawartość

Już wszystko gra> Jednak trzeba trochę się przyłożyć, na łapu capu nie da rady :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Geoeye

witam poz zmianie na TA.img nadal nie moge przekonwertowac i przywrócic kopi ta. Robie wszytsko zgodnie z instrukcja i po rzeniesieniu do folderu convert this i zmianie na TA.img nadal mamto samo co jest nie tak lub co ja nie rozumuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi