Skocz do zawartości
suony

Brak zasięgu Xperia Z3

Rekomendowane odpowiedzi

suony

Witam,

doszło do niecodziennego zdarzenia w moim "cudownym" z3..

telefon rozładował sie z przyczyn wiadomo prostych, gdy podłączylem go do ladowania i uruchomilem, nie dalo sie wykonac polaczenia - komunikat wylacz tryb samolotowy, telefon pokazuje ze jest brak uslugi i sygnalu 
    jak uruchomie ponownie po jakims czasie, nie odrazu jak zawsze prosi o PIN do karty sim czyli ja czyta, ale po podaniu pinu nadal nie ma zasiegu, dodam ze mogl sie wylaczyc w trakcie przesylania danych na karte sd bo chyba to wczesniej robilem, a nie zauwazylem ze mam malo bateri, ale nie ma to chyba jakiegos znaczenia

wgranie nowego softa przez pcc nic nie dalo wszelkie resety tez nic nie daly

telefon nie upadl ani nic, gwarancja minela 17 dni temu

laduje go za pomoca kabla magnetycznego, jesli to ma jakies znaczenie...

Proszę o pomoc 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Spróbuj wgrać softa przez flashtool z obydwoma wipe oraz resetem customizacji. Jeśli to nie pomoże, to padł albo układ sim, albo antena.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

A czy przypadkiem nie masz w okolicy jakis prac modernizacyjnych bądź awarii operatora?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suony

to co zaproponowal ct65 nie pomoglo, ale wgralem developerskiego Nugatai siec dziala :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

Powinno na każdym sofcie działać, a nie tylko na nugacie, dziwne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suony

sytuacja sie rozwinela tak: na nugacie dzialalo, ale nie moglem wgrac kopii zapasowej to poszedlem w 6.0.1 i tez zaczelo dzialac, dzialalo az do dzisiaj, z jakis tam przyczyn chcialem uruchomic ponownie telefon, co zrobilem i znowu brak sieci i sim, znowu wgrywalem 4.4 ,6.01. N itd i teraz juz nic nie pomaga. Wydaje mi sie ze na pewno jest wina sofu, ale o co chodzi to nie mam pojecia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Obstawiałbym wadę sprzętową. Dziwnie działało na nougacie, bo sprzęt wydał "ostatnie tchnienie". Skoro już żaden soft nie pomaga, to pozostaje serwis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suony

gdy mialem juz sprzedac telefon i zadzwonil kupiec, przeflashowalem go znowu po jakims 1 - 1,5 tyg po wszytkim i nagle zaczal dzialac, przestal znowu od magicznego uruchom ponownie co zrobilem w tym wypadku zarza odrazu :D hehe wydaje mi sie ze sprzetowo jest okej ale nie mialem czasu zeby jeszcze cos wyglowkowac

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suony

na forach znalazlem rozwiazanie ze ludzie wymieniaja plytke pba-a wymienilem ja koszt nieduzy 25 zl ale nie pomoglo hymm nie mam pojecia co mozna tu dalej zrobic, tel chyba pojdize na czesci albo w calosci bo inwestowac w plyte glowna nie mam ochoty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć,

od jakiegoś czasu mam problem z telefonem, mianowicie podczas użytkowania co jakiś czas pojawia się komunikat "Nieprawidłowa karta. Tylko połączenia alarmowe", co oczywiście wiąże się z utratą zasięgu. 3 razy odsyłałem urządzenie do w-support  z dokładnym opisem usterki, ale zostałem ewidentnie olany - 3 razy factory reset, aktualizacja i odsyłka. Kluczowy w całej tej sytuacji jest fakt, iż po restarcie telefonu wszystko na pare godzin wraca do normy, telefon loguje się do sieci i można z niego normalnie korzystać, więc pewnie w serwisie stwierdzili, że problem sobie wymyśliłem. Sam na początku nie wierzyłem, że jest to wada telefonu, więc wymieniłem karte sim u operatora - bez efektu. Testowałem karte na innych telefonach i na wszystkich działa bez problemu. Myślałem też, że problem może być spowodowany tym, że telefon jest w brandzie T-Mobile, a abonament i karte sim mam w tej chwili z Orange, ale po wgraniu czystego softu dalej to samo. Jakieś inne sugestie co może być przyczyną takiego zachowania telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi