Skocz do zawartości
kunek

Lg X Power - Pierwsze ładowanie baterii Litowo-Jonowej

Rekomendowane odpowiedzi

Broń Boże nie wyładowywać baterii do pełna. :)

W tego rodzaju akumulatorze nie trzeba rozładowywać do pełna, żeby następnie naładować do 100%. Te czasy już przeszły. Możesz tylko tym więcej zaszkodzić, niż mieć z tego pożytku. :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kunek

Rozumiem. Telefon mam od 8 dni do tej pory ładowałem go tylko raz od 3 % tak jak mi miły Pan w salonie operatora radził. I też wspominał żeby nie rozładowywać baterii do końca.

Na razie od ostatniego ładowania minęło 7 dni a baterii zostało jeszcze 34 %

Kiedy będę miał możliwość ładowania to załaduję.

W moim poprzednim telefonie zdarzyło mi się tylko raz rozładować baterię a to głównie dlatego że kilku magików radziło mi na tym forum w tym roku całkiem rozładować telefon. Teraz już wiem że popełniłem błąd bo bateria straciła na żywotności po pewnym czasie, owszem dużej pojemności nie miała.

Teraz w nowym telefonie na pewno już tak nie zrobię. A od ilu % będę rozpoczynał ładowanie to czas i życie pokaże.

Dość się na czytałem o tych bateriach w sieci każdy ma swoją teorię i swój sposób ładowania. I nie wiadomo komy wierzyć.

A z tym rozładowywaniem to się zgadzam że nie powinno się do pełna wykończyć baterii Zawsze trzeba parę % zostawić i naładować do pełna.

Pozdrawiam.

Edytowane przez kunek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi