Skocz do zawartości
patrikos23

rom [MI5][JDCTeam][7.1.2][Substratum/EAS] The Android Open Source Project - AOSP N2G47H (STABLE 9) dla gemini

Rekomendowane odpowiedzi

patrikos23

1.png2.png

The Android Open Source Project Marshmallow
    Brought to you by Jflte DevConnection Team

Przedstawiam wam rom bazujący na Androidzie 7.1.x  z licznymi poprawkami i usprawnieniami. Jest to odchudzony o zbędne aplikacje rom, który jest na bieżąco aktualizowany. Z założenia rom ma być mały i szybki :)

Autorem romu jest user -+BB+- z forum xda.

Szczególne podziękowania dla całego zespołu programistów pracujących i rozwijających ten ROM:

JDCTeam
    LinageOS
    Google
    MI5Devs
    TeamSubstratum
    PureNexus

RomHut
    Team Blackout
    Team Substratum
    gkkovacs - JDCTeam-Build01
    azuziel - JDCTeam-Build02
    Team Codefire - JDCTeam-Build03

Screeny:

Spoiler

3.thumb.png.7a4108d204dfce08abcb799d400dd7d4.png4.thumb.png.ec07e8d425efc13007d454560796cfe8.png5.thumb.png.1abee7d447b63156a98752e5b7680e35.png55.png.4283d8f94388bb77e578d9a00e86f0b9.png

Pobierz:
    ROM  oraz firmware znajdziemy tutaj https://romhut.com/roms/aosp-gemini-7-1-309

gapps http://opengapps.org/

Instrukcja instalacji:

Nie jestem autorem romu. Ani ja ani autor nie jesteśmy odpowiedzialni za wszystko, co może się zdarzyć z Twoim telefonem w wyniku instalacji niestandardowych romów i / lub jądra. Robisz to na własną odpowiedzialność i bierz na siebie odpowiedzialność.

Wymagany odblokowany bootloader oraz najnowsze TWRP.

Pobieramy ROM, firmware oraz Gappsy i przenosimy do pamięci telefonu.

Uruchamiamy recovery [TWRP] (najpierw aktualizujemy do najnowszej wersji)
    Wipe System, Data, ART cache, Cache
    Flashujemy firmware

Flashujemy ROM 
    Flashujemy Gapps 
    Reboot
    Enjoy

Aktualizacja zainstalowanego już AOSP N (w TWRP):

1. Pobieramy zaktualizowaną kompilację z linku powyżej
    2. Kopiujemy ją do pamięci telefonu
    3. Reboot in TWRP Recovery
    4. Wybieramy "Install zip from SDCard"
    5. Wybieramy AOSP ROM zip file
    6. Flash
    7. Reboot system

Źródło: http://forum.xda-developers.com/mi-5/development/jdcteam-android-source-project-nde63x-t3507529

Edytowane przez patrikos23
    Aktualizacja.
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ziloth

Instalowałeś? Jakieś błędy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

@ziloth zabieram się za instalację ale czasu ostatnio brakuje na testy, ale jak czytałem na xda to ludzie sobie chwalą

dodana zawartość

bo generalnie mnie też kusi aby na dłużej się przesiąść na ten rom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

No i wgrałem ten rom i powiem, że jest super ale okazało się, że nie działa transmisja danych komórkowych. Próbowałem zmieniać apn ale nie pomogło. Na xda twierdzą iż transmisja danych działa. Nie wiem czy to wina romu czy coś źle wgrałem. W każdym bądź razie wróciłem do miui i wszystko działa. Ma ktoś również taki problem?

Tapatalk by Xiaomi Mi5 Pro Ceramic Black

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaka jest jakość zdjęć w porównaniu do MIUI? Testowałem ostatnio CM14, jak w każdym cyanie zdjęcia są gorsze od fabrycznego romu, ale takiej przepaści się nie spodziewałem. W ciemnych pomieszczeniach wychodzą strasznie słabe zdjęcia.

Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

Zdjęcia są oki, oczywiście trochę gorsze niż na miui ale nie ma dużej różnicy. Preinstalowana jest apka aparatu od Google

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    No i wgrałem ten rom i powiem, że jest super ale okazało się, że nie działa transmisja danych komórkowych. Próbowałem zmieniać apn ale nie pomogło. Na xda twierdzą iż transmisja danych działa. Nie wiem czy to wina romu czy coś źle wgrałem. W każdym bądź razie wróciłem do miui i wszystko działa. Ma ktoś również taki problem?

U mnie też normalnie działało wszystko jak wrzuciłem, robiłeś clean flash? Wipe dalvik, cache, data, system? Ja zawsze robie full wipe + factory reset, później zip z systemem, gappsy i na końcu najnowsze gapps themed i wszystko powinno działać a jak nie to restart i czyszczenie dalvik i cache i to powinno pomóc, ogólnie Rom bardzo spoko ale wolę RR bo ten ma małą możliwość konfiguracji tj. nie można chociażby zmienić który przycisk ma być back a który recent apps, brak możliwości zmiany wyglądu baterii czy też paska, trochę to denerwujące więc niestety nie używałem za długo.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

@MrWarble również robiłem wszystkie wipy ale wyszło jak wyszło. Zastanawiałem się nad RR ale na xda piszą o problemach z aparatem, więc sobie odpuściłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

Pojawiła się długo wyczekiwana aktualizacja tego romu Stable 2 (20170312)

Lista zmian i link do pobrania tutaj https://romhut.com/versions/jdcteam_jdc_gemini-7-1-1-20170312-stable

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Postanowiłem wreszcie przejść z Xiaomi eu ma coś innego. Padło na to najnowsze wydanie. Pokusiłem się o zmianę systemu plików i muszę przyznać, że telefon jest szybki jak błyskawica. Jednakże, mam problem ze substratum, które nie chce działać - podejrzewam, że to wina f2fs... Poza tym wszystko śmiga aż miło. Wideo działa bez problemu, chociaż brakuje mu szybkości stockowego aparatu.

Wysłane z mojego Xiaomi+Mi5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi