Skocz do zawartości
pietro_m

Moto G4 - opinie, wady,zalety itd. [XT1622]

Rekomendowane odpowiedzi

Contif

Głośnik hmmm - jest głośno i wyraźnie ale w porównaniu z poprzednim - więcej średnich i mimo wszystko troszkę trzeszczy (nie zawsze i nie wiem od czego zależy).

EQ - wbudowany w poweramp działa ale tylko dla poweramp. To samo z google music. Chodzi mi o działający na zewnętrzne programy. Używam tidala a on nie ma swojego. To co działało na Samsungu tutaj nie działa. Sprawdziłem kilka EQ ze sklepu i nic nie działa.

P.S.

Podsumowując aktualnie mi brakuje i szukam:
    1. Działającego z tidalem EQ
    2. Coś do ubijania apek działających w tle - proste, działające i tylko do tego. Samsung miał fajny widget. Chyba że nie potrzeba, to olać.
    3. Zastanawiam się nad launcher'em - pulpit google trochę ma ograniczeń.
    Co byście polecali? Chciałbym pozbyć się wyszukiwarki Google z pulpitu, brakuje mi przewijania "dookoła" pulpitów - przeskok od ostatniego do pierwszego. Oraz przycisku soft do włączania ekranu - to co używałem koliduje że skanerem linii.
    4. Galeria zdjęć. Ta od google mnie ..... Aktualnie zainstalowałem quickpic i jest ok. Ale może jest coś lepszego?

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eta
    7 godzin temu, Contif napisał:

2. Coś do ubijania apek działających w tle - proste, działające i tylko do tego. Samsung miał fajny widget. Chyba że nie potrzeba, to olać

Moim zdaniem nie potrzebne

3. Zastanawiam się nad launcher'em - pulpit google trochę ma ograniczeń.
    Co byście polecali? Chciałbym pozbyć się wyszukiwarki Google z pulpitu, brakuje mi przewijania "dookoła" pulpitów - przeskok od ostatniego do pierwszego. Oraz przycisku soft do włączania ekranu - to co używałem koliduje że skanerem linii.

Nova

4. Galeria zdjęć

Korzystam z AOSP Gallery ze sklepu 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Contif

Odkryłem co powoduje wzbudzenie "rezonansu / brzęczenia" głośnika. Zdecydowanie telefon nie lubi odtwarzać pianina / fortepianu i to niezależnie od głośności. Co ciekawe jak zakryje się palcem mniej więcej 1/2 szczeliny głośnika od strony lewej to dźwięk robi się czysty. Hmmm, uroda zastosowanego głośnika czy też felerny egzemplarz .....

Taaa, Galaxy też się wzbudza na fortepianie tylko w znacznie mniejszym stopniu. No dobra, to chyba się nie ma co czepiać. I tak nie słucham muzyki na tym głośniku, a jakoś rozmowy jest różna od słabej do dobrej. Niestety pod względem dźwięku czy to rozmowy czy słuchawki czy też głośnik tel. to stary Galaxy s3 jest o oczko lepszy. Pozostałe rzeczy po stronie moto.

#####
    Kolejna rzecz rozwiązana. Ubijanie apek działających w tle - jest ta opcja. Po rozwinięciu otwartych kart trzeba przejechać za ostatnią i pojawiają się na dole po prawej 3 poziome kreski, trzeba je dotknąć i wszystkie otwarte apki robią wypad .... Przetestowane na tapatalk, Chrome, menadżer plików, galerii. Od nowa trzeba otwierać i wchodzić do stron / katalogów itp.

#####
    Nova całkiem fajna i ustawna. Nie działa niestety prawidłowo opcja blokady ekranu gestem. Niby po 5 sek od wygaszenia powinien się zablokować - czasami się blokuje a czasami nie.

Jak ustawić żeby były tylko wibracje bez dzwonka? Telefony i smsy. Typowe "wyciszenie". Opcja nie przeszkadzać wyłącza dźwięk i wibracje. Czy zostaje tylko regulacja głośności?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eta
    21 godzin temu, Contif napisał:

Czy zostaje tylko regulacja głośności?

Tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Contif

Ok
    Zainstalowałem silent mode toggle ze sklepu. Na razie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś może potwierdzić czy wersja europejska też ma problem z przesadnym rysowaniem się szkiełka obiektywu, czy wada ta dotyczy tylko wersji amerykańskiej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

od ponad miesiąca posiadam nie ma żadnych zastrzeżeń co do szkiełka obiektywu .Wiele  się mówi się co do grzania i wielu innych przypadłości tego modelu przynajmniej w moim wszystko działa jak powinno . No jedynie ciche dźwięki powiadomień .  Też tak myślę że są różnice w wykonaniu  w zależności na jaki rynek przeznaczone .

Edytowane przez waldek9566

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eta

W moim przypadku szkiełko jest trochę porysowane dokładnie 3 drobne ryski. Po założeniu pancernego etui przestało się rysować. Przy intensywnym korzystaniu bateria dość mocno się nagrzewa.
    Jakość zdjęć wewnątrz pomieszczeń przy sztucznym oświetleniu nie powala, są dość słabe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

aż sprawdziłem faktycznie pare rysek prawie niedostrzegalnych ale bardziej przerażony że po tygodniu użytkowania ryska na ekranie niby gorilla glass a tu masz . Szkło hartowane na ekran i etui od nillkin da rade .W zestawie była też folia na szkło obiektywu ale po dniu użytkowania niestety odpadła i zaginęła . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eta

Nakleiłem zapobiegawczo szkło na wyświetlaczu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi