Skocz do zawartości
pietro_m

Moto G4 - opinie, wady,zalety itd. [XT1622]

Rekomendowane odpowiedzi

Contif

Mam właśnie w ręku g3 (2/16) i g4. Jedna rzecz rzuca mi się w uszy. Dźwięk w g4 - głośniej ale lubi rezonować i ma większe szumu. G4 - dwa egzemplarze wiec to raczej kwestia modelu, nie sztuki.
    Pomimo to nie wróciłbym do g3. Przyzwyczaiłem się do większego ekranu.

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    @dawiduser143 jest coś, co wg Ciebie się pogorszyło przy zmianie na G 4?

Pewność chwytu i ergonomia na minus. Wystający aparat oraz przegrzewanie się po kilku minutach i wyłączanie się latarki też na minus.
    Jakość zdjęć, wydajność, szybkie ładowanie, wyświetlacz na duży plus w g4. Im nowsza seria g tym cena z roku na rok rośnie, ale myśle, że wzrost cen się już zatrzyma za budżetowce średniej półki od moto.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam już swoją G4. Pierwsze wrażenie - jest subiektywnie lżejsza (pomimo tej samej wagi) od G 3rd.

Mega plus w stosunku do Hauaweiów/Xiaomi za osobne sloty na 2 karty i microSD. Sama obsługa dual sim nie jest gorsza niż w G 2nd.

Czekam niecierpliwie na etui (zamówiłem Ipaky Hybrid, które miałem już kiedyś w Huaweiu P8), bo szkoda mi obiektywu aparatu. Swoją drogą zdjęcia jak na 9Mpix (taką opcję ustawiłem), wychodzą bardzo fajne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam ostatnio problem ze stockowym Messangerem (SMS). Po którejś aktualizacji zaczęła szwankować "szybka odpowiedź". Jej pojawienie się powoduje zawieszenie ekranu dotykowego. Nie można nic napisać mimo widocznej klawiatury. Ekran nie odpowiada na polecenia. Zablokowanie i odblokowanie telefonu umożliwia wyjście z aplikacji. Po odinstalowanie aktualizacji Messangera wszystko wraca do normy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Contif

Pomimo pokrowca wystającego nieco wyżej niż obiektyw mam już 3 całkiem pokaźne rysy na szkiełku aparatu z czego jedna przechodzi przez sam środek "oczka" aparatu. Dwie kolejne rysy na oczku lampy błyskowej (razem 5).
    Z ciekawości sprawdziłem poprzednie telefonu - nokia, samsungi, lg ... Kilka sztuk. Cóż. Porysowane ramki wokół aparatu są natomiast to jest pierwsze porysowane szkiełko obiektywu. Wszystkie rysy są mniej więcej góra-dół, wzdłuż długiej osi psedo-szkiełka aparatu. Bo to chyba nie jest szkło ani nawet porządny utwardzany plastik. Zwykły szajs. Wielki minus. Folia od 3mk na ekranie ma niewiele więcej rys.

To już dwa minusy. Dźwięk na głośniku i brak zabezpieczenia obiektywu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ponoć nie jest to wina słabej jakości  szkła aparatu  tylko warstwy  olefobowej  którym jest powleczona tak czy siak rysy są :) na szkle .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby ktoś szukał ładowarki innej niż fabryczna, która także obsługuje szybkie ładowanie, to fabryczna Samsunga od S6 jest tak wykrywana przez Moto G4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każda ładowarka z quick change 2.0 (nie wiem czy dobrze napisałem) powinna być tak wykrywania, bo turbo power jest kompatybilne z quick change 2. Poprawcie mnie jeżeli się mylę.

Wysłane z mojego Moto G4 Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Turbo power to dokładnie quick charge pod inną nazwą. Każda ładowarka zgodna z qc 2 i wyżej współpracuje z motką. Na stronie jest lista certyfikowanych ładowarek i urządzeń zgodnych ze standardem szybkiego ładowania.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Contif

Dziś miałem przez chwilę G4 w łapie. Wygląda na to, że G4 i G4+ mają inną szybkę na obiektywie. Inaczej wyglądają odblaski od świateł punktowych. Może ta z G4 jest mniej podatna na zarysowania.

Kolejne dziwne zachowanie telefonu. Po raz drugi stracił internet i możliwość wysyłania sms i mms. Wyłączenie i włączenie nie pomogło. Pomógł restart poprzez długie trzymanie włącznika.
    Więcej z nim mam problemów niż z s3lte. A ponoć Samsungi są blee...

P.S.
    Petycja w sprawie szkiełka aparatu w g4
    https://www.change.org/p/motorola-moto-g4-fragile-camera-lens

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi