Skocz do zawartości
Positive

rom PixelROM/PixelROM² (aktualizaja: 25.10.2017)

Rekomendowane odpowiedzi

Ichi

@KunDun Chyba źle mnie zrozumiałeś. Mam teraz stockowe 7.1.1 i w aplikacji Zdjęcia Google mam ustawione, że zdjęcia są konwertowanie do "Wysokiej jakości" i wrzucane na Dysk Google. Nie zajmują one wtedy miejsca. Z wcześniejszej rozmowy wywnioskowałem, że już tak to nie działa. Może błędnie. Nie chcę nikogo oszukać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

@Ichi

Wysoka jakość =/= Oryginalna jakość. Zrozumiałem, że oczekujesz, że będziesz miał oryginalną jakość bez zapełniania dysku, a taki bajer mają tylko nabywcy Pixela. 

Ja trzymam w oryginalnej, tzn. tak jak zostały zrobione. Wtedy zajmują one normalnie miejsce na Dysku Google. 

Ustawienie wysokiej jakości (bezpowrotnie kompresuje zdjęcia do niższej rozdzielczości niż oryginalna) powoduje, że nie zajmują tego miejsca. Tak to działa na stocku i tak działa na PixelROM. Wszystko jest jak być powinno. 

Edytowane przez KunDun
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ichi

@KunDun Dzięki o to mi chodziło!

W takim razie wgrywam dzisiaj wieczorem ROMa i w końcu sam zobaczę co i jak.

Po pierwszym dniu użytkowania polecam jak najbardziej. Moim skromnym zdaniem ROM jest dużo lepszy niż stockowe 7.1.1. Jedyne czego mi brakuje to opcje konfiguracji Pixel launchera i zmiana ikony baterii.

Edytowane przez Ichi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy jest jakiś sposób na asystenta google ale żeby w systemie został język polski?

Edytowane przez jsztram

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ichi

Przyszła mi dzisiaj aktualizacja z OTA i ma 2 kB, także coś jest nie tak. Wiecie jak to obejść? Patrzałem na xda ale jest link tylko do romu do aktualizacji nie ma. A tak BTW też macie czasem problem z rozłączeniem się po rozmowie? Tj. Odkładam telefon od ucha a ekran cały czas wygaszony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daniel.

@Ichi Masz teraz 6.1 ? 
    Nie aktualizuj nic przez OTA. Wgraj ręcznie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ichi

@Daniel. Jak aktualizowałeś to czyściłeś "data"? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daniel.
    Napisano (edytowane)

@Ichi Ja czy w tym czy w innym ROMie zawsze czyszczę /data ogólnie wszystko poza internal storage.
    7.0 jest na bazie 7.1.2 więc myślę że również powinieneś wyczyścić wszystko. Tym bardziej jak wspominałeś masz niekiedy problem z czujnikiem.

Edytowane przez Daniel.
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ichi

@Daniel. Masz rację ale myślałem, że obędzie się bez czyszczenia danych. Zrobię tak jak piszesz, mam tylko nadzieję, że problem z czarnym ekranem przy rozłączaniu zniknie. Swoją drogą to jedyny mankament, który w tym ROM'ie znalazłem (czy u mnie wystąpił).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi