Skocz do zawartości
Positive

rom PixelROM/PixelROM² (aktualizaja: 25.10.2017)

Rekomendowane odpowiedzi

Positive

Linki w pierwszym poście można by uaktualnić.

Nexus 5X/TT VIP

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

Autor dziś ogłosił że niedługo ma być nowy wersja z nowym patchem security i softem z Pixela 2, jak tylko będzie dostępny (jutro premiera).

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super news! Na marginesie mam pytanie odnośnie baterii. Jaki robisz SOT na tym romie ? Muszę przyznać że rewelacji w moim przypadku nie ma. Wczoraj zrobiłem 3h. Inny problem jaki zauważyłem to udostępnianie plików przez wiadomość wysypuje aplikacje wiadomości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

@up

Nie śledzę jakoś bardzo SoTu, bo też wiele razy w ciągu dnia doładowuję telefon i to nieco zaburza kwestie analizy żywotności baterii. Wydaje mi się, że w zależności od tego co dokładnie robię, to może być od 2 do nawet 4h godzin - ale używam ElementalX. Nie wydaje mi się, żeby użytkownicy stocka uzyskiwali wiele więcej, jeśli w ogóle. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Doczytałem na XDA, że faktycznie autor planuje wypuścić świeży ROM od Pixela 2. Ciekawe czy będzie się czymś różnić od obecnego ? Mnie cieszy fakt, że będą aktualne zabezpieczenia. Boli mnie jednak, że 5X niestety trochę kuleje pod względem płynności działania, ale tego już nie przeskoczymy. Liczę, że po premierze P2 spadną ceny jedynki i będzie można dostać go za rozsądne pieniądze.

Co do kernela - nie zdecydowałem się na root, siedzę na stockowym kernelu. Kiedyś, gdy bardziej bawiłem się ROMami używałem głównie ElementalX. Wg mnie jeden z lepszych kerneli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

@up

Masz PixelROM i zapewne TWRP - kernel niewiele bardziej tu już nabruździ (bo rozumiem, że chodzi Ci o gwarancję, itp.) a może pomóc. Ja roota jako takiego też nie mam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Czyli generalnie mogę śmiało flashować ElX i bawić się? Kurcze, serio trochę wypadłem z obiegu w tym temacie hehe ;)

dodana zawartość

@KunDun Mam pytanie odnośnie apki do kernela ElemantalX (oficjalna płatna). Dawno temu ją kupiłem i kernel miał różne opcje zarządcy a tutaj nic, a sama aplikacja nie posiada żadnych dodatkowych opcji prócz monitora baterii. Możesz coś więcej podpowiedzieć ? Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

@up
    Wydaje mi się, że do samej apki root już niestety jest konieczny. Ja wszystko co potrzebuje wybieram podczas instalacji, nie chciało mi się kupować EXKM.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up
    Kurcze, wydaje mi się że masz rację. Teraz zaczyna mi się przypominać wszystko... Bez roota ani rusz.

dodana zawartość

@KunDun OK, jestem na etapie rootowania tego ROMu, ale żadnym posiadanym plikiem nie daję rady. Czy posiadasz namiar na działający plik którym zrootuje ten ROM ?

Chyba sobie poradziłem. Znalazłem nowszy plik i poszło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak u Was ale u mnie niestety bateria dalej kuleje na tym romie. Kernel ElX wszystko jak powinno być a jednak dalej jest kiepsko. Nie wiem czy jest to wina romu czy samego Oreo. Kwestia październikowej aktualizacji podobno poprawia sprawę. Czy może ktoś to potwierdzić? Rozważam powrót na ostatni stock.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi