Skocz do zawartości
bartek1234

Recenzja etui PURO 0.3 Nude dla Sony Xperia X

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego, że posiadałem już kilkanaście telefonów komórkowych i pod względem wyboru etui jestem bardzo wybredny. W wyniku tego przez moje ręce przewinęło się kilkadziesiąt etui, bumperów czy najzwyklejszych pokrowców  typu "skarpetka". Takie hobby, jestem ciekaw nowych rozwiązań.

Dzięki uprzejmości firmy Forcetop miałem okazję przetestować etui Puro 0.3 Nude.

Główne cechy produktu:

-ultra cienkie (0,3 mm)

-bardzo elastyczne

-bardzo dobrze przylega do telefonu

-mimo, że jest wykonane z sylikonu to jego przezroczystość jest na naprawdę wysokim poziomie

-łatwe w założeniu

-idealnie wycięte otwory na port USB, wyjście słuchawkowe, mikrofon, obiektyw aparatu i diodę led.

Otrzymujemy schludne pudełko a w nim etui i... nic więcej. Miłym dodatkiem byłaby np. folia na ekran.

Po wzięciu tego "sylikonowca" do ręki, od razu uwagę przykuwają napisy na bokach. Z jednej strony spore "Made for XPERIA" a z drugiej subtelne "PURO"

Bardzo łatwo nałożyłem je na telefon i z w sumie niemałym zaskoczeniem stwierdziłem, że przylega idealnie. Miałem przed tym pewne obawy ponieważ pamiętam jak kiedyś przez moje ręce przewinęło się tanie etui typu "Ultra Slim" i nie nadawało się do użytku. Odstawało z każdej strony. Na szczęście tutaj czegoś takiego nie uświadczymy.

Trochę zdjęć (kliknij w miniaturkę aby powiększyć):

52fcb22af240.jpg  42c286744d95.jpg  c43653fdfa12.jpg  43d01f0ac66f.jpg9446c7e1ae40.jpg

Test elastyczności:

44a3deb588be.jpg

Teraz jak wygląda nałożone na telefon:

b4e62f3c8900.jpg  7a26e04b7460.jpg  d7b6f6025094.jpg  c77fde9ce2d2.jpg  2e86c6a7f37d.jpg  e7740b3eff22.jpg  142e4e73be51.jpg  65efa40d114f.jpg  af76873a09b1.jpg  7c7b0a5fb0c4.jpg

Wymiary telefonu z założonym etui (bez niego wynoszą 143mm x 69mm x 7.7mm):

841b3c91aed5.jpg 28edbd256b67.jpg 5c145c14f706.jpg

Zastanawiałem się też czy faktycznie grubość jest taka jak napisano na pudełku czyli 0,3 mm...

Plecki są najcieńsze więc tam też wykonałem pomiar (boki są nieco grubsze)

9e94538c269b.jpg

Podsumowując. Przez kilka dni użytkowania, postanowiłem, że nie będę go jakoś specjalnie oszczędzał. Jak na razie nie ma żadnych defektów. 

Moim zdaniem jest to idealna alternatywa dla Sony SBC20, które jest po prostu zbyt drogie.

PLUSY

+cienkie

+lekkie

+dodatkowy rant z przodu (odkładając telefon "plecami" do góry ekran nie dotyka podłoża)

+przezroczyste (w przypadku białego telefonu nie będzie praktycznie widoczne)

+idealnie przylega 

+jakość wykonania

MINUSY

-brak foli na ekran w zestawie

-z bliska widać sporo odcisków palców

Link do Sklepu

Werdykt? Zdecydowanie polecam. Ocena 8,5/10.

Jako, że mam ciemny telefon to idealna dla mnie byłaby wersja z lekko barwionego na ciemno sylikonu. Niestety takiej nie ma.  

Jeżeli podczas użytkowania zobaczę coś co mnie zaniepokoi to podzielę się tym z wami. Jeżeli są jakieś pytania to chętnie odpowiem

Edytowane przez bartek1234
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Z pewnością przyda się innym użytkownikom. Zastanawiam się, jak ten sylikon będzie zachowywał się po dłuższym używaniu, czy będzie też żółknął lub pękał po częstym wyjmowaniu telefonu do czyszczenia, tak jak te tanie chińskie pokrowce....

Edytowane przez ct65
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po jakimś czasie dam znać. Co do tych najtańszych chińskich pokrowców (w sumie to te droższe też z chin;p) to faktycznie szybko żółkną. Mam nadzieje, że ten sylikon jest lepszej jakości bo na taki wygląda. Czas pokaże :] 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ponad miesiąc używania. Kończę swoje testy. Etui nie ma żadnych zadrapań, przebarwień czy odkształceń. Mogę z całego serca je polecić.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety muszę przyznać, że nawet pierwszy mój egzemplarz SBC20 żółknie. Zamówiłem drugi. Zobaczymy co będzie....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@bartek1234 mógłbyś odświeżyć linki do zdjęć? ewentualnie podesłać na maila

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety ale nie mogę znaleźć już tych zdjęć. 

Dopiero co sprzedałem xeprie i do tej pory etui wyglądało jak nowe.

Także szczerze polecam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi