Skocz do zawartości
Sharow

HTC One m7 bootloop brak recovery

Rekomendowane odpowiedzi

Sharow

Witam,

Od nie dawna posiadam HTC one m7. Jestem jego drugim właścicielem i nie wiem czy było coś przy nim robione. Pierwszy właściciel twierdzi, że telefon sam się z restartował i włączył w trybie widocznym na załączonym zdjęciu. Pierwsze co zrobiłem po otrzymaniu włączyłem factory reset. Zakończyło się to tylko tym, że telefon uruchomił się ponownie pojawił się pierwszy ekran HTC i na tym koniec. Po włączeniu recovery dzieje się tak samo. Dodam, że na HTC nie znam się kompletnie. Wiem jedynie iż to większa sztuka niż w przypadku Sony czy Samsung. Poszukałem tematów związanych z bootloop ale w niczym mi nie pomogły. Próbowałem wgrać "RUU_M7_UL_L50_SENSE60_MR_BrightstarUS_WWE_7.17.1540.51" sam posiadam 6.09.401.5. RUU wykrywa telefon tylko w fastboot. Po wykryciu telefon się restartuje a RUU czeka na program bootloader ale nic więcej się nie dzieje. Telefon wisi na logo HTC po czym na logo htc one. RUU w tym czasie wyrzuca błąd połączenia. Następnie próbowałem odblokować bootloader, wygenerowałem token wrzuciłem fastbotem na telefonie ukazała się informacja czy chce odblokować potwierdziłem telefon się uruchomił logo HTC i czarny ekran. Próbowałem fastbotem wrzucić boot.img i recorvery.img wszystko failed. Nie mam pojęcia jak i czego się chwycić aby go przywrócić do życia. Jakieś porady wskazówki? Byłym wdzięczny.

Spoiler

DSC_0440.JPG

Nowy obraz mapy bitowej (2).jpg

Edytowane przez baca01
    Do grafiki i wideo ZAWSZE wstawiamy spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiler73

Jakie recovery instalowałeś?

dodana zawartość

@Sharow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sharow

A zapomniałem napisać próbowałem wgrać twrp-3.0.0-2-m7.img i z OTA_M7_UL_L50_SENSE60_MR_BrightstarUS_WWE_7.17.1540.7-6.07.1540.2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sharow

Tak, dokładnie z tej strony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sharow

Niestety nic nie działa. Korzystając w toolkit z fastboot wszystko kończy się  failed. Natomiast adb nie wykrywa urządzenia. SDK i HTC Sync mam. Jedynie nie mam włączonego debugowania no bo jak. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiler73

@Sharow

Odinstaluj HTCsync lubi czasem namieszać sterowniki i tak zostaną.

dodana zawartość

http://d-h.st/KmT

Sprawdź to RUU

dodana zawartość

@Sharow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sharow

Jutro spróbuję wszystkiego na innym lub czystym systemie. Zauważyłem, że kiedy podepnę go jak jest czarny ekran, komputer wykrywa "Dysk wymienny (G)" ale jest nie dostępny. Nie wiem czy to w czymś pomoże ale informuję ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sharow

@kiler73 Niestety jest to samo. Zauważyłem jeszcze, jak telefon działa chwilę na czarnym ekranie pojawia się trójkąt z wykrzyknikiem. Podsumowując telefon włącza się pojawia się logo HTC i restart lub dojdzie do HTC ONE i restart albo pojawia się czarny ekran. Jak wcześniej wspomniałem czasem pojawi się trójkąt z wykrzyknikiem. Telefon ma zablokowany bootloader  i S-OFF. Wersja HBoot 1.61.0000. OS. 6.09.401.5. Wgranie czegokolwiek przez fastboot kończy się failed. Adb nie wykrywa urządzenia. Odblokowanie bootloadera kończy się czarnym ekranem. RUU oczekuje na program bootloader, telefon uruchamia się ponownie i na tym koniec. Po jakimś czasie RUU pokazuję błąd połączenia. Przy logu HTC próbują instalować się sterowniki MTP. Kończy się to niepowodzeniem. Lub tym że w menadżerze urządzenie nie działa.

Jakieś jeszcze pomysły? Czy telefon do kosza? 

Spoiler

DSC_0453[1].JPG

Spoiler

Spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi