Skocz do zawartości
maciexd27

Włączenie telefonu bez przyciska POWER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie mogę włączyć mojego Sony Xperia Z1 Compact, ponieważ przycisk power całkowicie nie reaguje.

Do tej pory obywałem się bez przycisku zasilania, bo telefon odblokowywałem przyciskiem aparatu, ale wczorajszego wieczora zasnąłem, a telefon się rozładował.

W internecie gdzieś wyczytałem, że jest opcja włączenia telefonu. Tryb debugowania mam włączony, jednak telefonu nie wykrywa w ADB.

Po podłączeniu telefonu w menadżerze urządzeń widać telefon jako urządzenie pamięci masowej USB, a w oknie mój komputer widzi go jako przezroczysty dysk wymienny - nie mam dostępu do zawartości.
    Proszę o pomoc,
    Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Masz odblokowany bootloader? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    roles

Klikaj do bólu mocno go wduszając, w pewnym momencie sie rozrusza i załapie, wtedy mocno trzymaj naciśniętego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ct65Prawdopodobnie nie mam odblokowanego bootloader. I chyba nie da się tego teraz zrobić jeśli nie mogę włączyć telefonu.

@roles Opierałem nawet o kant stolika z dużą siłą, dociskałem i nic :(

Próbuję odblokowywać bootloader, to pojawia mi się problem podczas dodawania android_winusb.inf

Spoiler

Zrzut ekranu (79).png

Edytowane przez ct65
    Filmy i obrazy wstawiamy w tagu SPOILER - poprawione. Proszę o tym pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

@maciexd27 Sprawdzałem przed chwilą u siebie na zablokowanym bootloaderze. Odpal flashtoola, kliknij ikonkę błyskawicy

Spoiler

Schowek01.jpg

i daj fastboot, potem w nowym oknie kliknij na "reboot device into system" 

Spoiler

Schowek02.jpg

jak wyskoczy nowe okienko to podpinasz telefon pod kompa z wciśniętym vol up. Powinno go zrebootować do systemu.

Spoiler

Schowek03.jpg

Jednak tylko raz mi odpaliło, teraz już nie wykrywa w tym trybie telefonu.

Poprawka, uruchomił się po dłuższej chwili i  działa już za każdym razem.

Edytowane przez ct65
    • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ct65Dzięki wielkie, zadziałało :)

Czy wiesz może jeszcze, jak zmienić w telefonie, by funkcje przycisku power ustawić np na przycisk vol down? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Ogolem da się to zmienic dla systemu, ale z użyciem roota i modułów xposed. Tylko, ze przy wyłączonym telefonie, informacja o przypisanym klawiszu odpalania jest zapisana raczej w boot, wiec nijak ta zmiana na to nie zadziała. Przynajmniej tak myślę 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem przypadkiem czy nie pomogło podłączenie go od ładowarki z naciśniętym klawiszem volume down, bo w volume up to chyba jest tryb do adb.

Już udało mi się włączyć telefon, więc możesz odpisać to spróbuje wykonać to w wolnym czasie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Przy podpinaniu normalnej ladowarki tryb fastboot i flashmode nie powinny w ogole sie uruchamiac. 

33 minuty temu, maciexd27 napisał:

Już udało mi się włączyć telefon, więc możesz odpisać to spróbuje wykonać to w wolnym czasie :)

Mialem na mysli to, ze zmieni się tylko w androidzie, a jak wylaczysz telefon, to tylko normalny klawisz go wlaczy-tego nie da sie zmienic:-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    roles
    Napisano (edytowane)

Dodatkowy tip, jeśli nasz telefon posiada zainstalowane recovery, i kiedyś nam zdechnie, podłączamy do ładowarki to powinien odpalić się do napisu sony, wtedy uruchamiamy recovery klawiszem górnym (philz touch recovery)  głośności i wybieramy reboot system now lub w tym drugim recovery (klawisz w dół) reboot to system.

Edytowane przez roles

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi