Skocz do zawartości
safu0024

Nieusuwający się wirus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem użytkowniczką telefonu kiano elegance 4.5. Mój telefon chyba został zaatakowany przez wirusa. W pracujących są aplikacje z dziwnymi nazwami, np. "Mlhiw" - otwiera ciągle ustawienia. Są też inne. Pobierają mi się ciągle jakieś aplikacje (fałszywe, np. mam whatsapp ver. 1.0 ;) ). W dodatku nie działa internet. Jakaś pomoc? Proszę :/ Dodam, że po dwóch hard resetach jest wciąż tak samo.

dodana zawartość

noooo :)))))))))))))))))))))))))))))))))))0

Edytowane przez safu0024

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartekc00

Jak nie pomaga hard reset to warto pomyśleć czy to nie są jakieś aplikacje, które kiano elegance nam "funduje" w gratisie. Jeśli nie to warto poszukać sposobu na wgranie nowego softa i może wtedy problem ustąpi.

Te problemy wracają od razu czy po instalacji innych aplikacji?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    funkus

Heja, mam to samo na tablecie colorfly, nie mam pojęcia jak temu zaradzić...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

odradzam wszystkim, kupiłem kiano elegance 5.1, Android 6.0 Opcja "instaluj aplikacje z nieznanych źródeł" sama się włącza po paru godzinach, nie da się jej wyłączyć, telefon pobiera sam podejrzane aplikacje i je automatycznie instaluje, nawet nie wyświetla się żaden komunikat, sklep play google wyświetla informacje, że youtube jest "potencjalnie szkodliwą aplikacja" i zaleca jej zamknięcie,

kiedy wyłączy się youtube cały czas wyświetla się komunikat "youtube została zamknięta" zatwierdzam "ok" a on spowrotem odrazu się włącza uniemożliwiając zrobienie czegokolwiek na telefonie, dopiero po klikaniu pomiędzy tymi komunikatami można jakoś dostać się do ustawień i włączyć youtube, wtedy komunikat znika, ale to zajmuje dużo czasu

program antywirusowy "dr weeb" wykrywa 2 wirusy: Android.BackDoor.319 oraz Android.DownLoader.568.orgin przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie pomaga. Niedawno trafiłem na kilka artykułów w internecie gdzie była informacja że ten model został zainfekowany już w fabryce tutaj link:

https://www.fakt.pl/pieniadze/zakupy/42-modele-smartfonow-zarazone-trojanem/lvwz2gc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi