Skocz do zawartości
Youras

Niestabilny internet LTE

Rekomendowane odpowiedzi

Youras

Witam,

ostatnio zauważyłem że mój internet bardzo dziwnie chodzi a mianowicie rano np. 5:30 do 7:00 w tym samym miejscu, czyli pełen zakres zasięgu mam przepustowość łącza około 60mbs/s. Ale od godziny popołudniowych transfer ten spada do 1mbp/s. Jest to irytujące bo niekiedy mam problem aby zalogować sie nawet na fejsa, lub coś sprawdzić w necie. Zrobiłem testy za pomocą programu speedtest i zapisałem wyniki po czym poszedłem do sieci Plus. Opowiedziałem doradcy klienta o fakcie jaki u mnie występuje. Pan stwierdził że jest to przeciążenie sieci i jest to dopuszczalne....... Jak to usłyszałem to dosłownie mnie wmurowało.Pytam się to LTE nie ma jakiegoś dolnego pułapu przepustowości łącza? Byłem wcześniej w play i nigdy takiego zjawiska nie miałem, chyba że faktycznie był słaby zasięg, ale nie tak jak w tym przypadku gdzie mam max. Żona w tym samym miejscu w play o tej samej porze ma prawie 60mbp/s a  ja zaledwie 1 mbp/s.......

Czy ktoś może podpowiedzieć czy można żądać od sieci plus roszczeń z powodu wolnego internetu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

Nie do końca.

Nadajniki z Plusa są zbudowane na radioliniach. Podłącz do swojego routera np. 10 urządzeń i jak każde będzie w tym samym momencie korzystać, to będziesz miał zbliżony efekt.

A prawda jest taka, że konsultant nie ma żadnej możliwości aby coś z tym zrobić, powiedział prawdę, że w tym godzinach może być przeciążony nadajnik. Ty jako klient możesz oczywiście złożyć reklamacje, natomiast jeśli to będziesz tylko Ty i nikt więcej, to o jakichkolwiek działaniach możesz zapomnieć. Najlepiej gdyby to było kilka osób i jeśli to będzie usterka techniczna powinno zostać to naprawione, ale o zwiększeniu przepustowości możesz raczej zapomnieć;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

1mb/s to powinno wystarczyć na spokojne przeglądanie internetu. Zobacz raczej jaki masz ping z serwerami jakimi się łączysz.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Youras

No dobrze ale jak wytłumaczyć fakt że o tej samej porze żona w play ma 60 krotniej większy transfer? To rozumiem że w moim mieście wszyscy korzystają z plus :)? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@Youras

To znaczy, że nadajnik z którego korzystasz jest przeciążony.

http://beta.btsearch.pl wyszukaj swoją lokalizację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Youras

W okolicy 0,5-1km. mam dwa nadajniki z plusa z czego 3 nadajnik jest praktycznie paręnaście metrów ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

Nie znam się aż tak dobrze na sprawach technicznych żeby konkretnie powiedzieć Ci w którym miejscu leży przyczyna. Wbrew pozorom to że masz nadajnik kilkanaście metrów od domu nie znaczy że będziesz miał dobry zasięg, wręcz przeciwnie. Sygnał z nadajnika przypomina kształtem kapelusz , więc w bardzo bliskiej odległości zasięg będzie słaby.

Plus ma osobne maszty do 2G/3G i LTE więc może wychodzić na to że i tak łączysz się tylko z tym jednym. Ale to tylko gdybanie. Kolega wyżej podał Ci stronę, gdzie możesz sprawdzić nadajniki z twojej okolicy oraz w jakiej technologii pracują, w zasadzie po to żeby zaspokoić ciekawość;) nie zmienia to twoich opcji które opisałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Youras

Trudno będę musiał do tego fakty przywyknąć, dobrze że mam stałe łącze w domu a pracy stały dostęp do neta. Ale tak czy siak dla mnie osobiście jest to niedopuszczalne aby taki dostawca jak plus miał tak słaby internet.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi