Skocz do zawartości
Seiko

Odblokowanie bootloadera oraz wgrywanie ROOT/TWRP

Rekomendowane odpowiedzi

Seiko

Wszystko na temat bootloader znajduje się w wątku XDA. Więc nie będę tutaj opisywał. No chyba, że dostanę info, że komuś się to przyda. 

http://forum.xda-developers.com/lg-g5/development/official-european-lg-g5-h850-bootloader-t3363040

1. Wchodzimy na oficjalną stronę LG

2. Postępujemy zgodnie z poradnikiem umieszczony w dziale G4 od @@bartekc00

Mając już odblokowany bootloader zaczynamy zabawę z wgrywaniem TWRP i ROOT.

Team Win Recovery Project 3.0.2

Instrukcja instalacji:

OSTRZEŻENIE: Fabryczny system rozruchu ma zabezpieczenie, które uniemożliwia telefonowi uruchomienie się jeśli włączysz modyfikacje systemu
ROZWIĄZANIE: Odblokuj dostęp do ROOTa wgrywając SuperSU albo phh-superuser. Możesz również wgrać no-verity-opt-encrypt.zip [link]

Informacja dla osób z innymi wersjami G5:
Międzynarodowa wersja H850 jest jedyną z możliwością odblokowania bootloadera oficjalną drogą.
Za jakiś czas w waszych wersjach zabezpieczenia również powinny zostać złamane. 

Czym jest TWRP?

Team Win Recovery Project jest dodatkowym narzędziem na urządzenia z Androidem. Umożliwia tworzyć i przywracać kopie zapasowe Twoich danych, wgrywać Custom ROMy na Twoje urządzenie, naprawiać system oraz odblokowywać dostęp do partycji ROOT.

DOWNLOAD:

Żeby ściągnąć TWRP przejdź do tej strony:

PEŁNA INSTRUKCJA ODBLOKOWYWANIA ROOTA:

1. Przejdź na stronę:
i postępuj zgodnie z instrukcjami

2. Ściągnij najnowszy plik TWRP.img, który jest do pobrania na tej stronie lub z: https://twrp.me/Devices/

3. Użyj tego samego narzędzia Fastboot, które ściągnąłeś w trakcie odblokowywania bootloadera (tego ze strony LG) i wgraj TWRP na telefon używając komendy:

fastboot flash recovery twrp-x.x.x-x-h850.img

*zastąp x.x.x-x wersją pliku, który wgrywasz

4. Teraz możesz albo wyłączyć telefon i uruchomić go w trybie revovery używając kombinacji klawiszy [przycisz] + [zasilanie], albo wpisać tę komendę w fastboot:

fastboot boot twrp-x.x.x-x-h850.img

5. Na tym etapie zobaczysz ekran TWRP i powinien pojawić się komunikat czy chcesz zezwolić na modyfikacje systemu.
Przesuwając palcem w prawo włączysz zabezpieczenie systemu, o którym była mowa na początku i jeśli nie wykonasz punktu 8 to telefon się nie uruchomi.
Jeśli zamierzasz odblokować dostęp do ROOTa lub po prostu wykonać procedurę do końca to możesz bezpiecznie zezwolić na modyfikacje.

6. Ten punkt wykonaj tylko jeśli chcesz, aby dane z pamięci wewnętrznej telefonu były dostępne dla TWRP:
Przejdź do [Wipe] ----> [Format Data] (nie advanced wipe) --> wpisz "yes"
OSTZRZEŻENIE: Ten krok wyczyści pamięć wewnętrzną telefon, wyłączy szyfrowanie i przywróci telefon do ustawień (notka od tłumacza - zapewne po odblokowaniu bootloadera <punkt 1> telefon od razu cofnie się do ustawień fabrycznych, więc na tym etapie można to spokojnie zrobić)

7. W tym momencie warto rozważyć zrobienie kopii zapasowej "czystego" systemu, aby móc do niego sprawnie wrócić jakby coś poszło nie tak.

8. Jeśli chcesz mieć dostęp do ROOTa za pomocą SuperSU

Ściągnij najnowsze SuperSU od Chainfire: https://download.cha...60630161323.zip
Bez wychodzenia z TWRP wgraj na telefon plik SuperSU.zip przez USB (w interfejsie MTP i wgraj go używając [install] w TWRP (od tłumacza - polecam wgrać ten plik na kartę SD telefonu przed rozpoczęciem samej procedury zamiast wgrywać go w trakcie)

9. Przejdź do [Reboot] ---> [system]

10. Poczekaj 2-5 minut aż telefon skończy się konfigurować.

Znane problemy:
W TWRP 3 szyfrowanie LG nie jest jeszcze wspierane. Telefon może się przyciąć na moment w momencie gdy będzie prosił o hasło. Pomiń ten krok.

Tłumaczenie @@Marmet 

Changes:

CHANGES
v3.0.2-0 - See here for the changes.

FEATURES
MTP support
USB Mass Storage support
Micro SDcard and USB OTG storage support
f2fs file system support (read, write, format, backup & restore)
exFAT file system support (read, write, format)
NTFS file system support (read, write)
ADB root
Full SELinux support
Built in android 6.0 tree

Oryginalny temat XDA: http://forum.xda-developers.com/lg-g5/development/recovery-team-win-recovery-project-lg-g5-t3363047

Pamiętaj. Wszystko robisz na własną odpowiedzialność. Za ewentualne szkody nie ponoszę odpowiedzialności. Pamiętaj również, że odblokowując bootloader tracisz GWARANCJĘ! 

Rób wszystko z głową i przemyśl zanim zaczniesz działać!!!!

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gbk

Cześć, robię wszystko z poradnikiem i mam problem. Bootloader już odblokowany, recovery niby sflashowane, jednak nie mogę do niego wejść. Podczas włączania telefonu wyskakuje komunikat "your device software cant be checked for corruption". Po użyciu kombinacji klawiszy, aby wejść do recovery nic się nie dzieje. Ostatnie co mi wychodzi z poradnika XDA to "c. Keep holding until you see the Factory Reset screen. Click thru the factory reset screens.. Yes.. Yes...". Robie tego factory reset, jednak telefon się po prostu rebootuje a po TWRP nie ma śladu..

@Edit, ok, poradziłem sobie. Do recovery można wejść zaraz po jego instalacji, inaczej się jakoś nadpisuje czy coś takiego. Za pierwszym razem po prostu nie umiałem wejść, teraz jest już ok.

Edytowane przez gbk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
qpnix

A czy odblokowanie jest bezpowrotne...czy da się zablokować znowu?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na chwile obecną nie ma powrotu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Up

Niestety nie zgodzę się z tobą. Wystarczy w ADB wpisać  fastboot oem lock i bootloader zablokowani :).

Link do jednej z odpowiedzi w temacie związanym z bootloaderem w G5 http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=66780026&postcount=133

Edytowane przez krzychy
Nie cytujemy postu poprzedzającego w całości. Piszemy @Up lub korzystamy z opcji @Wspomnij.
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mam takie pytanie

jak uaktualnic sterownik usb w trybie bootloader

wpisuje komende "adb reboot bootloader" i telefon wchodzi w dryb bootloadera

ale w menadzerze urzadzen pojawia sie "inne urzadzenie" i tam android z wykrzyknikiem

nie mam pojęcia jak zaktualizowac ten sterownik mam system windows 8.1 64 bit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzidexx

@half269

Kliknij ppm na ⚠, aktualizuj, pozwól mi wybrać z zainstalowanych - wybierz adb.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 23.07.2016 o 12:50, gbk napisał:

Cześć, robię wszystko z poradnikiem i mam problem. Bootloader już odblokowany, recovery niby sflashowane, jednak nie mogę do niego wejść. Podczas włączania telefonu wyskakuje komunikat "your device software cant be checked for corruption". Po użyciu kombinacji klawiszy, aby wejść do recovery nic się nie dzieje. Ostatnie co mi wychodzi z poradnika XDA to "c. Keep holding until you see the Factory Reset screen. Click thru the factory reset screens.. Yes.. Yes...". Robie tego factory reset, jednak telefon się po prostu rebootuje a po TWRP nie ma śladu..

@Edit, ok, poradziłem sobie. Do recovery można wejść zaraz po jego instalacji, inaczej się jakoś nadpisuje czy coś takiego. Za pierwszym razem po prostu nie umiałem wejść, teraz jest już ok.

mam ten sam problem możesz napisac krok po kroku jak sobie z tym poradziłes

ba nawet po wgraniu recovery i zaraz komendą fastboot boot twrp itd wyświetla mi failed

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jest jakiś sposób na pozbycie sie podzas właczania telefonu napisu z wykrzyknikiem "your device software cant be checked for corruption".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Jest już gdzieś procedura dla roota g5? Szukałem na xda ale generalnie wolałbym po polsku żeby czegoś nie zwalić... Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi