Skocz do zawartości
Seiko

Odblokowanie bootloadera oraz wgrywanie ROOT/TWRP

Rekomendowane odpowiedzi

A nie można po prostu zrootować Kingrootem?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@up

Nie ma szans , king nie ogarnie tego telefonu... Nie daj sie nabrac

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Kelan
Nie cytujemy postu poprzedzającego. Używamy wskaźnika @up lub opcji @Wspomnij

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jak wejść w to durne recovery? Zrobiłem wszystko jak w poradniku: odblokowany bootloader, wgrane twrp przez fastboota, zrestartowany telefon. Wyjmuję baterię, próbuję wejść w TWRP (kombinacja klawiszy, YES, YES) a tymczasem włącza się stockowe.

PS Wcześniej mi się to udało, wróciłem do stocka, ale ciekawość nowych ROMów zwyciężyła.

Edytowane przez Gość
Usunieta zbedna czesc tekstu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sulti
2 godziny temu, Meyer Lansky napisał:

[...]odblokowany bootloader, wgrane twrp przez fastboota, zrestartowany telefon. Wyjmuję baterię, próbuję wejść w TWRP[...]

Jeśli faktycznie tak robiłeś to wyboldowałem Ci Twój problem.

Cofnij się jedną stronę do mojego postu, gdzie opisywałem kruczki instalacji TWRP. Zaraz po flashowaniu TWRP musisz wyjąć baterię, nie restartować telefonu i po jej włożeniu od razu wchodzić do recovery.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ba, szedłem za objaśnieniami z xda, gdzie wyraźnie jest napisane fastboot reboot. Dzięki, w domu spróbuję jeszcze raz, bez restartu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@sulti  czy po rootowaniu telefonu można zablokować bootloader, żeby nie wyświetlał się ten komunikat ?

A może inaczej zadam pytanie. Czy bootloader można zablokować tylko na niezrootowany stockowy system ?

Edytowane przez darkavengerpl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A miał ktoś taki problem:

Wgrałem wszystko jak należy. Recovery działa uruchamia się .. ale tylko ono się uruchamia. 

Wgrałem nowy system przez recovery i się uruchomił. Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i telefon uruchamia się już tylko w recovery. Od razu do niego przechodzi. Wgrałem ponownie system przez recovery i dalej to samo. Co reset to wchodzi sam z autoamtu do recovery. Nie wiem co jest przyczyną. Za żadne skarby nie mogę go zmusić aby uruchomił się system a nie TWR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Matraf
Dnia 8.02.2017 o 08:36, sulti napisał:

Trzeba więc zbootować się do recovery "ręcznie" - wyjmujemy baterię, czekamy chwilę wkładamy i odpalamy telefon do trybu recovery (tak jak nauczyliśmy się w pkt. 0).

Robię tak jak opisał to @sulti, ale telefon nadal włącza się normalnie, nie wchodzi do recovery. Kilkanaście razy próbowałem i nie wiem co robię źle.
Próbowałem przez komendę adb reboot recovery, ale pokazuje mi padłego robocika z wykrzyknikiem

Spoiler

1234.jpg

Edytowane przez Matraf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Lysolus

@Matraf  Teraz musisz wgrać stocka i spróbować wszystko od początku. Jak już uda Ci się zbootować do recovery i wgrać roota, to po zbootowaniu normalnego systemu zflashuj recovery programem Flashify. Mi się tak udało, a sam miałem dużo problemów z samym TWRP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sulti

Wróciłem do tematu TWRP i root'a po tym jak wgrałem na telefon najnowszy update (v20d - w postaci pełnego pliku kdz).

Wszystko generalnie przechodzi tak samo, ale jest jakiś problem z TWRP, ponieważ nie potrafi zamontować Internal Storage. W grę wchodzi więc jedynie instalacja zip'a z karty microSD, ta zamontowała się na szczęście bez problemu, i z niej również bez problemu zainstalował się SuperSU.

Sprawdzałem dwie wersje TWRP: 3.0.2-1 (ta co działała poprzednio) i 3.1.1-0 (najnowsza dostępna), niestety na obu występuje powyższa przypadłość. Na szczęście do zrootowania wystarczyło :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi