Skocz do zawartości
Asia Sysiak

lg g3 problem z dotykiem i wyswietlaczem - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry , proszę o pomoc. Telefon kupiłem używany  rok temu w komisie i już miał wymienianą płytę główną w grudniu .   2 dni temu telefon wypadł mi z kieszeni i spadł na trawnik bądź chodnik . Na początku myślałem że nic się nie stało lecz po chwili zaczął strasznie wariować , włączać wszystko jak leci a nie to co potrzebowałem . Ekran w lewej części nie reaguje na pasku wzdłuż pękniętej kreski ~ 0,3 na dotyk kompletnie . (Ma niby naklejoną szybkę lecz obawiam się  najgorszego) Jednym słowem  nie da się go normalnie używać mimo kilkukrotnego resetowania i wyjmowania baterii . Chciałem się dowiedzieć co trzeba naprawić , ile będzie to kosztowało i czy można ewentualnie obniżyć cenę wymieniając tylko niezbędne pojedyncze części .

PS Piszę z jeszcze starszego Huawei .

Edytowane przez srbastek
    Doprecyzowano nazwę tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    srbastek

Obawiam się że ekran jest uszkodzony, do wymiany. A z tego co pamiętam ekran jest razem z dotykiem. Czyli całość do wymiany.

• Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jednak ... A ile to może kosztować ? Wariant najtańszy i najdroższy . I jak jest z dostępnością części ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@Waldemar Batura 125p Nie wiem czy w serwisie mają, ale jest to koszt 580zł jeśli chcesz to zrobić "oryginalnie". Przewyższa to wartość telefonu, więc lepiej posiłkować się allegro. Widziałem używany oryginalny za 99zł, ale trzeba samemu wymienić. W jakimś serwisie GSM koszt nie powinien przekroczyć 200zł.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli jest szansa, że nie zapłacę znów 400 złotych . Dziękuję za odpowiedź , jutro pojadę do znajomego serwisu GSM! 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kup zamiennik nowy z korpusem (ramką) 100zł albo uzywany za 80zł i przełóż cześci i sprawdź nie wiem po co płacic po 400zł idiotyzm, ale na tym forum wiele kwestii bredzi sie jak opetami mantre ^^

Edytowane przez srbastek
    Usunięto ocenzurowany wulgaryzm.
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już zamówiłem w znajomym serwisie i wraz z wymianą wyjdzie mi 250 . To o wiele lepiej bo w serwisie LG chcą ponad 600 złotych .:fuckthisshit:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a na allegro 80-150 i 10 minut przełożenia ehhh ^^

http://allegro.pl/wyswietlacz-lcd-dotyk-lg-g3-d855-titanium-ramka-i7123196044.html, przekładasz płytke, plecki, kamerki i  inne pierdoły http://allegro.pl/oryginal-wyswietlacz-dotyk-lcd-lg-g3-g855-szary-i7290603541.html drogo nie?

Edytowane przez hero@interia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest już gotowy . Co najwyżej kolorystycznie trochę nie pasuje bo nie było w odpowiednim kolorze ale to drobiazg . Ważne że działa .:trolldad:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam niedawno skończyła mi się gwarancja i z moim lg g3 zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Dotąd byłem z niego bardzo zadowolony. Telefon ma problem z dotykiem. Bardzo utrudnia to pracę ponieważ nie da się ściągnąć belki powiadomień. Problem pojawią się około 1cm od górnej krawędzi ekranu. Narysuje coś i wrzucę scrina żeby było widać gdzie kończy się percepcja dotyku. Zauważyłem też że w innych miejscach zdarzają się problemy, np przy klawiszy 5 klawiatury telefonicznej. Czy mogę sobie z tym jakoś sam poradzić? Czy to brak styku na taśmie panela dotykowego?

Z góry dziękuję za pomoc 

Michał

Screenshot_2018-06-12-23-04-23.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi