Skocz do zawartości
Asia Sysiak

lg g3 problem z dotykiem i wyswietlaczem - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Mr_M

Witam, tak jak w temacie wątku. Literki "u" i "k" na klawiaturze nie reagują na dotyk, jakby tylko te kilka milimetrów nie działało, przez co nie wiem jak sprawdzić czy dotyk zepsuł się w tym konkretnym miejscu, ponieważ przy innym używaniu telefonu problem nie występuje.

Klawiatura w opcji "poziomo" działa cała bez zarzutu.

Telefon mi upadł dość mocno daaaaaaaawno temu, od tego czasu minęły ze 3 miesiące, więc odnoszę wrażenie że to nie może mieć związku.

Szybka na ekranie i ekran jest cały, telefon poobijał się wyłącznie na rogach.

Co próbowałem już robić:

- Używać innej klawiatury niż ta od LG (software)

- Przywracać telefon do ustawień fabrycznych

- Przeinstalowywać system (wyłącznie czysty android 6.0) poprzednia wersja v30b, obecna v30d

- Ściągnałem nawet szkło hartowane żeby sprawdzić czy przypadkiem w jakiś sposób nie "blokuje" dotyku. Nic z tego nie pomogło.

Jeżeli chodzi o "dziwne zachowanie dotyku" to rzadko, ale zdarza się że telefon wariuje jakbym naciskał na chama wszystko na raz, mimo że nic nie robię, lub np sam przewija strony internetowe, jednak to rzadziej występujący problem i zdecydowanie nie tak uciążliwy jak ten z klawiaturą.

Teraz moje pytania:

1. Czy mogę coś jeszcze zrobić żeby pozbyć się tego problemu? W czym leży problem software czy hardware?

2. Czy jeżeli mam lekko poobijane rogi mogę oddać telefon na gwarancję, czy po prostu stwierdzą z góry że to jest powodem obecnych problemów? (telefon od operatora Play)

Edytowane przez Mr_M

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krzychy

1 Sam sobie odpowiedziałeś, skoro w poziomie działa.

2 Tego nie wie nikt, poza serwisantem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lami

Hej, mój telefon spadł jakiś czas temu "na plecy" i wydawało mi się, że jest wszystko ok - w końcu tak nie miało prawa się nic zbić, nasz G3 nie ma żadnego szkła na obudowie. A tu się okazuje, że chyba jednak troszkę się uszkodził  :poker-face:

Bardziej do sedna: ekran co kilka sekund się wygasza w dość nietypowy sposób. Najpierw powoli ciemnieje cały, później brzegi robią się całkowicie czarne aż cały będzie czarny. W dodatku tuż przed "całkowitym wygaszeniem" widać, że jest coś nie tak z obrazem, tj. pojawia się coś na wzór artefaktów z komputerowych kart graficznych. Dodam, że telefon cały czas dobrze działa, nawet odtwarza filmiki, nic się nie zepsuło poza tym dziwnym wygaszaniem się ekranu. Zauważyłem, że czym dłużej nie wybudzam telefonu, tym dłużej mogę na nim podziałać zanim znowu samoczynnie wyświetlacz padnie, dzieje się to także podczas włączania telefonu, już początkowy napis "LG" niknie. I tu pojawia się pytanie: co mogło się stać? Telefon i tak już po gwarancji i specjalnie go jakoś nie lubię (kupa złomu od daty premiery, przynajmniej ja miałem takie szczęście), więc mogę się nim własnoręcznie pobawić z waszą pomocą, coś rozkręcić, coś podkleić. Wydaje mi się, że coś mogło się najzwyczajniej poluzować i nie styka w środku, ale nie znam się na tym wcale. Halp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xochkarol

@@Lami Ja miałem podobny problem, ale nie był on spowodowany upadkiem telefonu. U mnie była do wymiany płyta główna, która została wymieniona w serwisie. U Ciebie mogła się jedynie taśma poluzować, a w najgorszym wypadku płyta główna paść (nie wiem, jak by miała się uszkodzić...)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lami

@@Kelan99,

Wiesz może jak to wygląda od środka? Jestem na etapie szukania czegoś odpowiedniego do odkręcenia śrubek (nie spodziewałem się, że te cholerstwa są aż tak małe), lecz boję się, że nawet, gdy już otworzę telefon to nie będę dokładnie wiedział co zrobić  :( Ofc. jeżeli by chodziło o poluzowaną taśmę, o :D

Edytowane przez Lami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie. W moim G3 mam stock rom, roota, recovery, pousuwanie cały syf.. Ale przejdźmy do rzeczy. Mianowicie od razu po odpaleniu barwy wyświetlacza są takie ładne, żywe. Po jakims czasie używania, wygaszeniu ekraniu robią się takie proste, wyblakłe. Czy to wina hardwareu czy oprogramowania? Da się coś z tym zrobić aby cały czas były jak po uruchomieniu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xochkarol

@@dragus1208 Szczerze mówiąc kiedyś przy pierwszym rootowaniu G3 też miałem takie wrażenie, ale z czasem już na to nie zwracałem uwagi i najprawdopodobniej oko mi się przyzwyczaiło. Nie wiem, czym była spowodowana taka zmiana nasycenia kolorów. Podobnie musi być u Ciebie, nie jest to wina hardwareu - spokojnie.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Edytowane przez Kelan99

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lami, mam identyczne objawy jak i Ty. Czy coś udało ci się dowiedzieć, zrobić ? Nie wiem czy to mam teraz ekran wymieniać, płytę główną czy taśmę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

@Kelan99 ja mam podobnie. Objawia się to tylko przy pierwszej konfiguracji. Potem jest ok. Wydaje mi się, że telefon konfiguruje się pod dany rom. Twrp nie ma ustawionych nasyceń i to może być przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lami

@HolyCrom Póki co muszę znaleźć czas, żeby poszukać gdzieś wystarczająco mały śrubokręt do rozkręcenia mojej kupy złomu.

Edytowane przez Lami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi