Skocz do zawartości
Asia Sysiak

lg g3 problem z dotykiem i wyswietlaczem - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z LG mianowicie, rano sam się wyłączył, a po włączeniu ukazał sie widok jak na zdjeciach. Telefon nie upadł, nie był zamoczony. Niedawno wymieniano w nim cały środek gdyż padły jakieś podzespoły. W czym może być problem ? nic mu sie nie stało i od tak robi mi się takie coś. Prosiłbym o poradę, gdyż na serwisie gwarancyjnym był niedawno.

Spoiler

IMG_2265.JPG

Spoiler

IMG_2266.JPG

Edytowane przez krzychy
    Spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

No co?! uszkodzony ekran... Spowrotem do serwisu bo uszkodzony...

Wysłane z mojego LG-D855

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich. Mój problem z ekranem polega na tym, że działa, ale nie działa. Zaczęło się naglę - wyjąłem mojego LG z kieszeni i ekran nie działał po kilkukrotnym wybudzaniu go. Restart, odblokowuje, działa. Odkładam z powrotem do kieszeniu, po chwili wyjmuję. Znów nie działa. Dioda świeci, wszystko działa, muzyka gra itd. Ekran po około 5649288 stuknięciach zaświeca się podczas odblokowania i działa normalnie, jakby nigdy nic, ale nagle gaśnie i czarno. Czasem działa 5minut, a częściej 2sekundy i gaśnie. Poprawiałem taśmy kilkukrotnie i nie pomogło ani trochę. Nie wiem co robić. Czy możliwe, że coś jest zabrudzone lub coś w tym stylu? Nie ma dla mnie problemu rozkręcić go do płyty głównej, tylko nie wiem co potem. W czym tkwi problem...?

Edytowane przez idziboss

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godzinę temu, marcinb24 napisał:

No co?! uszkodzony ekran... Spowrotem do serwisu bo uszkodzony...

Wysłane z mojego LG-D855

Ale jak może być uszkodzony skoro nie upadł ani nic mu się nie stało ? Poprostu sam z siebie sie wyłączył i jest to co widać po włączeniu... Serwisu gwarancyjnego juz nie mam a pieniędzy na kolejna naprawę tym bardziej wiec szukam porad. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Sprzęt nie zawsze psuje się od upadku a wtedy jest wada fabryczna. Można rozkręcić i sprawdzić złącze do płyty głównej. Jak nie pomoże to niestety ekran do wymiany albo co gorsza to płyta.

Wysłane z mojego Tab2A7-10F

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niedawno był w serwisie i prawie wszystko wymienili razem z płyta... Do /Ciach/ to LG nigdy wiecej. Samo z siebie sie psuje. Ledwo miesiąc minął.  

Edytowane przez krzychy
    Punkt 3.2 regulaminu / Słownictwo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Masz pecha kolego. Kazdy sprzet moze sie popsuc. Nawet innej marki. Zmienisz i mozesz trafic na gorszy mimo opinii ze lepszy.

Wysłane z mojego LG-D855

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon nie jest mój, ja mam Iphona i nigdy z nimi nie miałem problemów. A ten jest beznadziejny to kolejny raz kiedy sam z siebie sie psuje. Ma niecały rok a serwis odwiedza co chwila. 

Edytowane przez krzychy
    Usunięta treść nie związana z tematem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lami

@HolyCrom @idziboss

Chyba mam rozwiązanie na nasz problem.

Rozkręciłem LG, ściągnąłem górną "klapkę" i przyłożyłem trzykrotnie złożoną kartkę papieru w to miejsce

Spoiler

HvPm1h8.jpg

A następnie ostrożnie zamknąłem klapkę i dokręciłem. I no... wszystko pięknie działa :D Jak wcześniej telefon wytrzymywał jakieś 5 sekund po czym sam gasł, tak teraz wytrzymał już ponad 10 minut na włączonym wyświetlaczu :D W razie pytań proszę pisać, staram się zaglądać tutaj raz na jakiś czas. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie od kilku dni zaczął dotyk świrować. W pierwszej chwili myślałem że to wina nugata, troche poskakałem po romach i w każdym było to samo. Powrót do stocka, test dotyku w ukrytym menu i niestety, wygląda na to że dotyk umarł ;/. Generalnie tak to wygląda:

Spoiler

sketch-1474908900088.png

. Górna część ekranu nie reaguje na dotyk. Jak to ugryść teraz, miał ktoś podobny przypadek ?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez krzychy
    Proszę stosować się do regulaminu i grafiki oraz zdjęcia umieszczać w spoiler tag.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi