Skocz do zawartości
bartez1

Lenovo P2: czy on na obydwu slotach obsługuje LTE?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję informacji na temat Lenovo P2, czy ktoś miał może styczność z tym telefonem? Głównie chodzi mi o dual sima jak to tam jest czy on na obydwu slotach obsługuje LTE czy jeden slot ma może na tylko 2G? zależy mi na tym aby obydwa sloty obsługiwały w pełni bo z obydwu sim chcę ciągnąć neta tylko żeby w systemie wybierać, z której w danym momencie chce korzystać. Ogólnie może ktoś polecić jakieś telefony z dual sim ? zastanawiam się jeszcze nad Xiaomi Note 3 Pro ale nie jestem przekonany do żadnego ;p tak, że bardzo proszę o sugestie ;) 

Edytowane przez awygo
    Zmieniłem tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mroweq

Kolego mam od wczoraj Lenovo P2 - oba sloty sim obsluguje LTE tylko dokladnie jak piszesz wybierasz z ktorej sim ciagniesz neta i leci. U mnie T-mobile i Play i na obu pokazuje LTE :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wygląda kwestia aktualizacji i alternatywnych ROMów u Lenovo? Czy nakładka dobrze działa? Ten model odpowiada mi bardzo pod względem baterii, szybkiego ładowania, rozmiaru ekranu itp., ale boję się władować w zamulającą i naszpikowaną błędami nakładkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety w przypadku Lenovo nie mamy do czynienia z najbardziej sumiennie aktualizującym producentem, sama aktualizacja do Nougata jest tylko domniemana, na zagraniczne forum Lenovo oficjalną odpowiedzią na to pytanie był (oczywiście) brak konkretnego terminu i nie padło tam stwierdzenie określające "Tak, będzie/ Nie, nie będzie do X czasu", tylko "ciągle pracujemy". Na polskim FB odpisano "nad kolejnymi aktualizacja mi pracujemy, ale na razie nie chcielibyśmy podawać dokładnych terminów" .Na XDA do poprzednika P1 nie ma zbyt wiele propozycji, ale czemu tu się dziwić, skoro P1 nie był szczególnie popularny. Co do nakładki, to chyba tragedii nie ma. Nagrałem troszkę jej wczoraj i jeszcze świeże nagranie znalazłem:

Spoiler

Spoiler

Więcej moich wniosków i miejsc z innymi opiniami, forami czy produkcjami aparatu , gdzie już na kilku forach udostępniam: https://drive.google.com/file/d/0B9oRt9e_NvnmMkF4bnppcTAtd2c/view?usp=drivesdk

Edytowane przez awygo
    Spoileruj załączniki.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też się zastanawiałem nad tym telefonem. Docelowo znalazł się u mnie i nie żałuję. Aparat przeciętny poza tym nie mam nic do zarzucenia.
    Wydajność bardzo dobra o czasie pracy już nie wspomnę nawet bo nie mam do czego porównać. No może do BlackBerry passporta

Osobiście uważam że nakładka jest lekka i póki co działa szybko

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus

Aktualizacja będzie, kwestia czasu, wydaje mi się, że lepiej poczekać dłużej i mieć bardziej stabilny system niż się spieszyć z aktualizacjami.

https://support.lenovo.com/ie/pl/solutions/ht501098

A i może wyjdzie alternatywa jeżeli Lenovo opublikuje kody źródłowe to Lineage OS (CyanogenMod) zawita na P2, jest już nieoficjalna wersja, ale nie działa w niej chyba fingerprint, LED: https://forum.xda-developers.com/lenovo-p2/development/6-0-1-lineageos-13-0-lenovo-p2-t3561360

Edytowane przez veimus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kyler

Jest jakaś opcja żeby wyłączyć opcje quick charge w trosce o żywotność ogniwa ? Może ktoś powiedzieć tak z perspektywy czasu czy snap 625 daje radę ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Użyj słabszej ładowarki np 1A ale gwarantuje ci że czas ładowania z rozladowanej baterii na full grubo przekroczy 3h,ma to sens? Po drugie oryginalna ładowarka zmienia, odpowiednio dozuje wielkość natężenia ładowania wraz z poziomem naładowania więc bateria raczej za szybko się nie zuzyje, a snapek 625 daje rade 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus

spokojnie może użyć zwykłej ładowarki 2A,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    Dnia 21.03.2017 o 23:06, kris555777 napisał:

czas ładowania z rozladowanej baterii na full grubo przekroczy 3h,ma to sens?

Jeśli czas pracy wystarcza na cały dzień, a w nocy człowiek śpi minimum 3 godziny, to tak - ma to sens. Prawdopodobnie korzystnie wpłynie na okres użytkowania baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi