Skocz do zawartości
Raciborski

Mój telefon nie wstaje po wgraniu ROM-u/MOD-u/Kernela itp. PISZ TUTAJ

Rekomendowane odpowiedzi

Wciskam Volume Up i podpinam kabel usb. Próbowałem też metody z dwoma klawiszami głośności ale to nic nie daje. Telefon bootuje się jedynie do TWRP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli możesz wejść do TWRP to wejdź w recovery w advanced, następnie terminal console. Potem musisz wejść kliknąć select i tam z klawiatury wpisać drugą ścieżkę z tej strony: [FIX] Installed TWRP and now you're stuck after OTA? - xda-developers (druga ramka). Następnie reboot i powinno być już dobrze. TRZEBA PAMIĘTAĆ, ŻE NIE WGRYWA SIĘ AKTUALIZACJI OD LG NA CUSTOM ROM !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aphi

Na CUSTOM ROM się nie wgrywa, a na tylko zrootowany można?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się można ale pewien nie jestem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Na CUSTOM ROM się nie wgrywa

Nie da się wgrać aktualizacji OTA od LG na Custom ROM, choćbyś był nie wiadomo jakim talentem w brickowaniu Androidków :P.

Wydaje mi się można ale pewien nie jestem

W żadnym wypadku. Po zrobieniu takiego czegoś, ciężko potem postawić telefon na nogi :/.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aphi

@Torres9:

Nie mam CASTOM ROM więc nie bardzo mnie interesuje czy da się wgrać (jak dla mnie to na logikę się nie da)

mnie interesowało czy na ZROOTOWANY TELEFON można? Dlatego moje PEŁNE pytanie brzmiało:

Na CUSTOM ROM się nie wgrywa, a na tylko zrootwany można?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie gadajcie bzdur. W przypadku custom roma, jeżeli nie zablokujesz możliwości aktualizacji to fon zapyta Ci się czy zainstalować aktualizację. Miałem customa na podstawie 10a i zainstalowała mi się 10e przez co musiałem odblokowywać telefon. Podejrzewam, że tylko w przypadku customa występuję bootloop po instalacji aktualizacji od LG. Root nie powinien nic zmieniać. Nie jestem pewien co do posiadania custom recovery na oryginalnym sofcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Eee? Dobra, rozumiem :D.

Pewnie chodziło o aktualizację Custom ROMu ;). Wątpię aby na customie zrobiła się sama OTA do oficjalnego softu producenta ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. I mi się teraz dostało... Wgrałem jakieś badziewne CWM z XDA i telefin wisi na logo LG i się nie włącza. Mogę wejść w ten nieszczęsny CWM dotykowy ale co dalej? Wipy nie pomagają... wisi na LG i się grzeje... Wchodzi w download ale niestety po instalacji tego CWM oba kompy przestały widzieć przez USB telefon i krzyczą, że nie mogą zainstalować sterowników. Wcześniej wszystko było ok. Telefon teraz się przestał widzieć z kompami... Straciłem już nadzieję, przez OTG też nie wiem jak przez CWM wgrać cokolwiek...

Stawiam na uwalony botloader... ale czemu USB nie jest widoczne? Jeśli macie jakieś sugestie to poproszę... Bo tym razem chyba dotarłem do muru.

Mało tego, nie ładuje sie tylko pokazuje logo LG i sie grzeja... A więc nawet nie mogę naładować bakterii...

Bedę wdzięczny za jakieś pomysły...

Już widzę las rąk do pomocy... ech.

Ale udało mi się po 2 dniach stresu rozwiązać problem. Opisze bo może sie komuś przyda... Oby nie!

Po rozładowaniu się baterii do końca, wcześniej jak podłączałem ładowarkę to włączało sie logo LG i tel grzał się niemiłosiernie, podłączyłem ładowarkę i... zaczeło się ładowanie. Miałem taką nadzieję bo poza diodą pulsującą nic się z fonem nie działo.

Odinstalowałem wszystkie sterowniki jakie miałem pod LG, zainstalowałem PdaNet. Po około pół dnia pod ładowarką wpadłem na pomysł, ale że nie mam o tym pojęcia bo może udało by się wgrać system i to zrobić przez ADB ale nie wiem jak, i przez ADB wgrałem do telefonu przez wiersz poleceń "adb shell TWRP.zip /sdcard/0/" ...TWRP. Odpaliłem i udało mi się przez otg wgrać na raty kopie pod clockworkmod którą niestety miałem na kompie a nie na fonie. Potem wgrałem też znowu cwm.zip pod mojego fona i zflashowałem na CWM. Teraz z pod CWM odpaliłem przywracanie kopii i... nic się nie udało... dalej fon jak nie reagował tak nie reagował. Ale okozało się, że zaczął być widoczny pod kompem i udało się połączyć ze strrownikami. Potem już wgranie nowego romu przez FlaschTool.. i telefon uratowany! :-)

Pewnie można było to zrobić lepiej i szybciej przez ADB, ale... jak pisałem nie dostałem pomocy a ja się na tym nie znam. Grund, że działa mi fon!!! :-)

Edytowane przez kotomysz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

No i mi się dostało po ostatniej aktualizacji LG. Uwaliłem G2 32Gb. Miałem Stockowy Rom w telefonie. Telefon był zrotowany i mam wgrane CWM 6.0.4.4 Po aktualizacji telefon się zrestartował, jednak zamiast wstać wchodzi do CWM. Tam zrobiłem pełen wipe. Niestety nie pomogło. Próbowałem w telefonie wymusić tryb download jednak bezskutecznie. Po kilku krotnym miganiu loga LG wchodzi w CWM. Telefon staje się widoczny dla sterowników dopiero po tym jak wejdzie w CWM, ale też nie do końca bo komputer nie widzi partycji z telefonu. W CWM nie da się zamontować USB Storage, a więc nie da się wrzucić do telefonu żadnego pliku zip. Próby odzyskania oprogramowania softem od LG spełzły na niczym, bo te nie widzi mojego telefonu. Udało się uzyskać jakiś kontakt z fonem przy próbie wgrania czegokolwiek poprzez funkcję "install zip from sideload" Najpierw wgrałem kernel. Instalacja przebiegła niby pomyślnie. Przy próbie wgrania softu wykrzacza się przy ok 64% z komunikatem * failed to write data 'protocol fault<no status> '* a na telefonie wyskakuje E:Can't open /tmp/update.zip (bad). Nie wiem czy komputer przestaje widzieć telefon czy cos jest z partycja w telefonie.

Dodatkowo na CWM mam można zamontować i odmontować system i cache a nie można odmontować data. Nie można też zamontować efs. Zabójstwem dla telefonu było pewno też to że sformatowałem system, data, cache łącznie z /sdcard. NIe wiem już co mam robić. Kończą mi siępomysły. Czy jest szansa na znalezienie czystego oryginalnego stock rom w formie pliku zip ?? Mam tylko plik KDZ (da sie go przekonwertowac do zip?)

Proszę pomóżcie jak macie jakieś pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi