Skocz do zawartości
Goldi900

Nie dochodzą nie które smsy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś miesiąc nie które smsy nie dochodzą do mnie.. 

Mam abonament w play. Byłem w salonie dali mi nową karte, ale problem nadal tkwi.. Zgłosiłem ten problem przez play24 i dziś dostałem odpowiedź, że wina leży po stronie mojego tel. Zostałem poinformowany, że nie które smsy zostają odrzucone przez mój tel.

Na play24 również sprawdzałem, czy faktycznie smsy sa wysłane na mój tel i zgadza się przez siec wszystko idzie tylko ja nie dostaje tego na tel.

Ktoś miał podobny problem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ELM0

Nie dostajesz smsow od indywidualnych osób czy losowo? Bo jesli od konkretnych osob to moze masz ich zablokowanych...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Losowe osoby.. 

Zablokowanych nie mam..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, mam to samo.

Mój problem wygląda tak, że mam telefon ustawiony w alfabecie gsm. Wpisuje maksymalną ilość znaków na jednego sms czyli 145 to sms dojdzie. Jeżeli przekroczę tą ilość znaków i automatycznie otworzy mi się drugi sms to on już niestety nie dojdzie.

Resetowałem telefon do ustawień fabrycznych, resetowałem ustawienia klawiatury, ogólnie wszystko i dalej ten sam problem. Może reinstalacja systemu coś da ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@scareface zmien alfabet sms na automatyczny, jeden sms to 160znakow w tym trybie

Sprawdzilbym zamiennik aplikacji do sms np textra sms. Czy tam tez problem bedzie występował.

Oczywiscie ponowna instalacja softu odinem również ma sens. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc, Reinstalacja softa nie pomogła, wipe zrobiony, w trybie automatycznym sms mają 63 znaki a w gsm 145. Kurde najciekawsze jest to że stało się tak od pewnego czasu i moja żona ma to samo :/ Oboje mamy dwa takie same telefony kupione w tym samym sklepie w tym samym czasie 

dodana zawartość

Zrobiłem własnie instalacje androida 6.0 4 plikowcem, również nie pomogło. Jest sens żeby przejść na androida 5.0 w celu sprawdzenia? Ewidentnie jak pojawi się jeden znak w drugim 145 znakowym sms to już nie dojdzie. W innym telefonie z tą samą kartą sim nie ma takiego problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi