Skocz do zawartości
ibra

Xperia X Compact - kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

ibra

Witam Serdecznie

Ostatnio na aukcji internetowej udało mi się dorwać w bardzo fajnej cenie Sony Xpreia X Compact

Mam ok. 3 tygodni i sprawuje się bardzo fajnie, ale mam dwa pytania:

1. Chciałbym do niego kupić jakieś Etui (silikonowe), czy ktoś poleca jakąś firmę albo konkretny model? (Chciałbym czarne Etui, bo przezroczyste nie za bardzo do mnie przemawiają)

2. Może ktoś będzie też potrafi doradzić jakie kupić najlepiej szkło hartowane/folię? Bo widziałem na kilku stronach szkła, które są lekko zakrzywione, tak aby objąć ochroną cały wyświetlacz, ktoś z was kupował coś takiego, opłaca się zainwestować? (Mam naklejone szkło, ale mimo że jest dedykowane do tego modelu, to widać że jest trochę małe, a po bokach zbiera się lekko powietrze, co trochę brzydko wygląda...)

3. Jeszcze mam pytanie odnośnie aplikacji w telefonie, czy można je jakoś odinstalować, chodzi mi o te, które są w pakiecie Sony (Whats New, Lounge itp.) Jest tylko dla niektórych aplikacji opcja wyłącz, ale deinstalacji nigdzie nie widzę...

Mam wgrany Andoid 7.0, bez żadnego operatora, ale i tak jest kilka aplikacji, których nie używam, czy bez Rota jest możliwość ich usunięcia, czy nie da rady ?? 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam 

Edytowane przez ibra

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zezol

Cześć!

Dawno mnie tu nie było ale kupno nowego telefonu, który jest dość świeży na rynku a akcesoriów równie mało wymaga konsultacji ;) Decyzja była w ostatniej chwili, więc ze starą Xperią Z będę czekał na kartę nano SIM od wikingów i trzeba zamówić coś do ochrony. Czytałem nawet co nieco na XDA bo tam telefon ma swój dział. Zupełnie nie wiem dlaczego tutaj jeszcze go nie ma. Przez to mało ludzi wie gdzie pisać, więc dyskusja znikoma.

1. Co do etui, to ponoć niektóre mogą powodować, że tył będzie się rysował. Rozważam nawet naklejenie folii z tyłu pod etui.

- Na oku mam głównie Nillkin Nature, które wygląda dość przyzwoicie, no i na plus ma zaślepkę gniazda USB (choć jest obawa, że po dłuższym czasie zacznie odstawać).

- Puro o grubości 0.3 mm wygląda dobrze, choć droższe: http://allegro.pl/etui-silikonowe-puro-nude-0-3-mm-xperia-x-compact-i6628144106.html

- Wersja Frosted Nillkina mnie nie przekonuje bo nie chroni krawędzi od góry i dołu.

- Z tańszych jest Goospery ale jakościowo pewne bez szału. http://allegro.pl/etui-nakladka-mercury-jelly-sony-xperia-x-compact-i6637909867.html

- Zaciekawiło mnie to: http://allegro.pl/slim-hybrid-etui-obudowa-case-xperia-x-compact-i6663442484.html

A na koniec. Gdyby było dostępne (może będzie) dla X Compact, to był pewnie od razu kupił: Orzly FlexiSlim Case.

2. Z ekranem też mam nie mały problem. Jeśli masz szkło, a jednak kiepsko przylega, to widzę, że warto doinwestować.

Albo dedykowana folia na cały ekran (zakrzywione krawędzie), np. 3mk ARC, albo szkło:

- Główny faworyt: Szkoło od Orzly. Jest dosłownie na cały ekran, jest zakrzywione na bokach, ma też górę i dół w kolorze czarnym (dziwny zabieg).

Oferta na Allegro, tutaj flmik pokazowy. Szkło chyba warte tych 50 zł.

- Zainteresowało mnie też szkło od Nillkina. Również jest dopasowane do zaokrąglonych boków, choć ma braki nad głośnik/mikrofon. No i duży plus bo ma folię na tył.

3. Niestety bez roota nie da się usunąć systemowych aplikacji. Ja jakoś przeboleję te dwie, nie widzę potrzeby grzebania w systemie. Z resztą praktycznie nic nie ma z modyfikacji.

Edytowane przez zezol
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ibra

Wielkie Dzięki za Obszerną Odpowiedź

Ad. 1 To tak Etui zamówiłem: NILLKIN NATURE, trochę bardziej podobało mi się Puro 0.3 Nude, ale nie ma szarej/czarnej wersji kolorystycznej, a mam czarnego Compacta i nie podobają mi się telefony w całkiem przezroczystym Etui, a może za jakiś czas pojawi się Orzly FlexiSlim Case, to się zastanowię nad nowym ;)

Ad. 2 Szkło zostawię na jakiś czas te co mam, może zainwestuje za miesiąc, dwa w coś lepszego, a zaciekawiło mnie jeszcze coś takiego:

http://allegro.pl/szklo-hartowane-na-caly-ekran-xperia-x-compact-i6653793718.html

Wygląda całkiem solidnie i też obejmuje cały ekran

Ad. 3 Aplikacje jakoś bardzo mi nie przeszkadzają, pytałem bardziej z ciekawości, a tych których nie używam po prostu wyłączę 

Jeszcze raz dzięki za pomoc, pozdrawiam :) 

P.S. Też jestem od niedawna w Vikingach :P 

Edytowane przez ibra

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zezol

Nie ma sprawy. Samemu ciężko wybrać gdy telefon mało obeznany razem z mizerną ofertą akcesoriów ;)

Czyli etui będziemy mieli to samo. Za to nie mogę się zdecydować ze szkłem, choć skłaniam się ku Orzly. To szkło też widziałem, warte uwagi. No ale przy wyborze jest jeden strzał bo 2x nie będę kupował szkła za 50 zł niestety.

PS. Wikingów mam prawię od początku ale nie miałem nano sim :)

Edytowane przez zezol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ibra

Ja chyba zaryzykuje z tym szkłem, do którego podałem link i później zdam relacje, czy się opłacało

A przy okazji zapytam: jak ci się pracuje na tym telefonie? Bo ja póki co nie żałuję zakupu, działa bardzo szybko, bateria trzyma nieźle, jedynie to mało zdjęć robiłem, to dużo o aparacie nie napisze, ale mi już wystarczał ten z Z1 więc tu pewnie będzie podobnie, na minus to brak wodoszczelności, bo i tak się nigdy z fanem nie kąpałem, ale wtedy nie ma stresu, że gdzieś nam wpadnie lub zmoknie podczas ulewy...

Szukałem mocnego i małego Smartfona i chyba na ten moment Compacty od Sony nie mają konkurencji 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zezol

Na razie mi się nie pracuje bo skonfigurowałem go i czekam na kartę sim, etui i muszę wybrać szkło :D

Wrażenia mam podobne. Aktualnie używam jeszcze Z-tki zwykłej i X Compact robi na mnie wrażenie. Jest szybki, aparat na pewno mi wystarczy. Mam dość niewygodnych 5 cali. Trzeba będzie się przyzwyczaić do 4,6 ze zwykłym HD :)  Wodoszczelność przeboleję ale to też ciekawa sprawa bo wersja japońska posiada certyfikat, a niczym się nie różni od naszej. Na YT nawet testowali i wygląda jakby również była wodoszczelna ale ja nie będę sprawdzaj, zbędne mu raczej ;)

Wrócę do szkła bo przed chwilą widziałem u kolegi na tył Z3C szkło z 2,5D i zastanawiam się czy dla X Compact robi są bardziej zaokrąglone na te krawędzie czy musi to być szkło z 3D (jak to co podałeś). Tak czy inaczej u mnie 1. Orzly, 2. Nillkin. To co podałeś może być dobre właśnie... 

Edytowane przez zezol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ibra

Do mnie przyszło dzisiaj Etui i jest całkiem spoko, myślałem że będzie ciemniejszy kolor, ale jest ok, zaślepka trzyma dobrze, na minus, to bardzo ślady palców na nim zostają, ale ogólnie za taką kasę nie jest źle :)

Szkło najprawdopodobniej kupię w przyszłym miesiącu, po wypłacie.

P.S. Jeśli chodzi o Viking Mobile to ja mam od sierpnia i mi wysłali już kartę 3w1, więc wystarczyło wyłamać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, właśnie wczoraj zakupiłem ten smartfon i też trzeba będzie zabezpieczyć ten telefon, zarówno ekran jak i plecki. Zależy mi na tzw. gumowych pleckach czyli etui na tył i szkło na przód i tutaj mam pytanie co dobrego możecie polecić ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zezol

@Mr Robee mam Nillkin Nature i mogę polecić za te pieniądze. Nie jest idealnie dopasowane ale jest w porządku. Grubość 0,6 mm. Ja miałem pecha i musiałem wymienić etui bo zaślepka na USB była nieco za krótka. 

Jeśli chodzi o ekran, to kupiłem szkło Orzly. Wielkość jest odpowiednia, na cały ekran ale niestety zaokrąglone krawędzie powodują, że między ekranem a szkłem jest mała przerwa. A to swój minus bo dostaje się tam kurz. Mając etui nie przeszkadza to i grubość szkła zgrywa się z wysokością etui. Z tego względu je kupiłem. Mam też folię 3mk ARC ale zostawiłem w razie czego. Jest dopasowane do momentu gdzie zaczynają się zaokrąglone krawędzie. Miałem okazję przymierzyć do telefonu 3mk flexible glass. Odradzam! Nawet nie pokrywa całego wyświetlacza, nie mówiąc o całym szkle telefonu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@zezol  A jakie masz dokładnie to szkło Orzly czy może to premium takie przyciemnione na górze i na dole ? Bo ja mam zamiar takie kupować i do tego jeszcze etui orzly flexi case.               

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi