Skocz do zawartości
doll00

Failed to mount /data

Rekomendowane odpowiedzi

doll00

Witam,

czy ktoś wie z czego może wynikać poniższy problem, który mi wyskakuje w recovery (mam zainstalowany oryginalny firmware Samsunga 6.0.1 XEO z 16.12.2016):

- unable to mount storage

- failed to mount '/data' (Invalid argument)

nie wiem czy to jest przyczyną, ale jak w końcu zainstalowałem xposed to część modułów nie chce mi działać, a niektóre nawet zawieszają telefon na boot logo.

ostatni, który mi zawiesił to "gravity box" czyli bardzo popularny, więc to raczej nie wina samego modułu.

chciałem spróbować rozwiązań podawanych w necie, aby wykasować z poziomu recovery listę modułów z katalogu data/data....  ale katalog "data" był całkowicie pusty więc musiałem od nowa flashować firmware.

czemu nie może zainstalować storage?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nestle

Przeczyść cache partition i dalvik a potem przed instalacją modułu zamontuj partycje system (mount /system). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo
    16 godzin temu, doll00 napisał:

data/data....  ale katalog "data" był całkowicie pust

Tak wszystko się zgadza. Katalog /data będzie pusty jeśli nie jest "zamontowany". W TWRP Recovery trzeba wejść w opcję mount i zaptaszkować "Data". A jeśli robiłeś to z poziomu androida i menadżera plików to musisz mieć przyznane uprawnienia root'a dla tego menadżera plików oraz ten menadżer plików musi posiadać funkcję przeglądania katalogów jako root.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    doll00

problem w tym, że nawet z poziomu recovery w TWRP nie da się zaptaszkować "Data".

obecnie mam tam tylko zaptaszkowane "cache" oraz "Micro SDCard".

pozostałe czyli "system", "data" oraz "EFS" nie są zaptaszkowane, ale poza "data" inne jeśli potrzeba mogę zaptaszkować.

natomiast jak wejdę "select storage" to przy "Internal Storage" w nawiasie jest (0MB), czy tak powinno być? nie można też jej w ogóle wybrać, można wybrać tylko Micro SDCard.

co ważne, wchodząc do TWRP w recovery nie zaznaczyłem, aby zmodyfikował partycję systemową.

oczywiście root'a mam wgranego....

.

Edytowane przez doll00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie wprowadzacie w błąd, bo nie da się jej zamontować przez szyfrowanie samsunga, wystarczy zrobić wipe/format data i będzie dało się ją montować. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    doll00

Muszę potwierdzić, że jedyne co naprawia problem to wipe data.

Niestety w takim przypadku wszystko zaczyna się od nowa, bo telefon traci wszystkie dane i jest prawie jak z pudełka ....

W moim przypadku problem wywołał moduł Gravity Box ..... ale w sumie to moja wina bo nie doczytałem, że w Samsungu może być z nim problem, tylko poszedłem za radą wszystkich, którzy twierdzili, że ten moduł absolutnie jest "obowiązkowy" i najlepszy.

Teraz używam modułu XTouchWiz ale jest on chyba prostszy od Gravity Box i ma mniej funkcji, próbowałem też moduł Wanam Xposed, ale wiele funkcji z niego nie działa.

Czy znacie jakis inny moduł do Samsunga S7 podobny do Gravity Box w funkcjonalności?

.

Edytowane przez Avaadacadabra
    Na forum nie cytujemy w całości posta poprzedzającego. Proszę używać @up lub @nick

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi