Skocz do zawartości
rammiro

Konkurs na użytkownika miesiąca Android.com.pl - DYSKUSJA

Rekomendowane odpowiedzi

maxprzemo
    Godzinę temu, dest napisał:

Administracja forum ma wgląd do adresów ip tych osób więc co za problem potwierdzić czy te adresy się pokrywają z adresami innych użytkowników forum? Przecież jest jakiś mechanizm wykrywania wielu kont na forum?

Nie zmienia to faktu że ty dostałeś jawną "pomoc" ze strony administracji i moderatorów forum. Co przekreśla sens konkursu w tej formie.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@maxprzemo czyli jesli osoby dopuszczające sie oszustwa miały wygrać to byłoby wszystko oki, rozumiem, nie mam wiecej pytań

szkoda rownież ze tak mało napisałeś, wczesniej miałes tyle argumentów oraz ze głowni zainteresowani nie maja nic do powiedzenia, zawsze mogą walnąc piwko na znak poparcia

Edytowane przez dest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pewne osoby a wiadomo o kogo chodzi strasznie zabolał fakt ze administrator forum który przeciez jest organizatorem konkursu niejako zdecydował kto ma w nim szanse a kto nie..., nie zrobił tez tego bez powodu, gdyby nie było cwaniactwa napewno nikt nie interweniowałby... 

walenie piwek z lewych kont jest nieprawidłowoscią, nie wiem dlaczego tak ciezko to pojąc

a to ze administrator przyznał swoje piwa to jego prawo, przynajmniej nie przyznał ich z lewych kont... 

Organizatorem konkursu nie jest administracja forum a właściciel forum jak i całej strony. Z administracją forumową nie ma tu za bardzo w zwiąku nie wiadomo czy były jakiekolwiek konsultacje z forumową administracją oprócz poleceń zmodyfikowania odpowiednio forum.

To że skrypt całego konkursu jak i forum zezwala na takie lewe dawania piw przez świeżych użytkowników to wielka pomyłka i niedopatrzenie i jak dla mnie powinno być jak najszybciej usunięte.

Administracja forum po wykryciu wszelkich nieprawidłowości powinna to zgłosić organizatorowi konkursu którym jest właściciel forum o tym fakcie wraz z dowodami ku temu które oczywiście posiadają a nie oszukiwać system korzystając z braku limitu w stawianiu piw.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@dest

Ale co mam napisać. Piwa przyznane przez te osoby nie zmieniły tabeli wyników za grudzień. Po odjęciu tych piw nadal był byś za @ct65 .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@maxprzemo oczywiście racja, nie zapominaj ze koledzy rywalizowali miedzy sobą, ja w tej farsie nie uczestniczyłem bo z dopingiem nie walczę.... i walczyć nie będę

a ze los zwany (nie nie, nie siarą ;) ) .... zdecydował inaczej, widocznie miał ku temu powody które dla mnie są jasne i zrozumiałe, każdy ma prawdo do własnego zdania, ilu nas tyle opinii, każdy jest istotą myślącą i własne wnioski wyciągnie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wojted
    40 minut temu, maxprzemo napisał:

Administracja forum ma wgląd do adresów ip tych osób więc co za problem potwierdzić czy te adresy się pokrywają z adresami innych użytkowników forum?

To akurat jest w prosty sposób do ominięcia. Wystarczy włączyć usługę VPN i adresy IP są całkiem inne z jednego komputera.Ja korzystam i polecam, nie do oszustw oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    10 godzin temu, marcinowozniako napisał:

To że skrypt całego konkursu jak i forum zezwala na takie lewe dawania piw przez świerzych użytkowników

Czy każdy świeży użytkownik jest fikcyjny i stawia lewe piwka? Jakieś konkretne dowody na to?

A może świeżych użytkowników całkiem odseparować od reszty bez możliwości pisania czegokolwiek?

10 godzin temu, marcinowozniako napisał:

Administracja forum po wykryciu wszelkich nieprawidłowości powinna to zgłosić organizatorowi konkursu którym jest właściciel forum

A dokładnie to o czym mają zgłosić o tym, że dopuścili się udziału w oszustwie dając tyle piwek w nocy na jednego uczestnika konkursu?

Dlaczego nie widzieli tego kilka czy kilkanaście dni wcześniej?

Jak by widzieli kogoś kto zasługuje na taką nagrodę  od początku miesiąca i regularnie stawiali piwka to myślę, że nie doszło by do takiej wojny o jakiś chory telefon.

No ale w kilka godzin - troszkę przesadzili.

Edytowane przez patrikos23
    Usunięto kolor czerwony, który zarezerwowany jest do działań moderacji i administracji.
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę że nie zrozumiałeś. Na XDA jest zakaz pisania postów przez świeżaków w działach o modyfikacjach i jakoś każdy z tym żyje i nie ma problemu. Jeżeli tutaj konkurs został tak pomyślany że nowy użytkownik może się zarejestrować i nabijać takie lewe piwka za które są punkty to jest to kiepskie rozwiązanie. Nie każdy nowy użytkownik oczywiście rejestruje się w takim celu jednak podobno takie procedery miały miejsca więc przydałoby się je wykluczyć choćby przez ustawienie specjapnego piwa które może postawić taki świeżak a które nie liczy się przy tym konkursie.

A co miała zgłosić administracja forum? Ano to że niektórzy zakładają lewe konta i nabijają sobie piwka.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4 godziny temu, dest napisał:
    dodana zawartość
    4 godziny temu, maniek0928 napisał:
    4 godziny temu, wojted napisał:

ct65 zasłużenie prowadził

A czy są u ct65 jakieś nieprawidłowości? Czy dostał od jednego użytkownika w kilka godzin przynajmniej 50 piwek?

walenie piwek z lewych kont jest nieprawidłowoscią, nie wiem dlaczego tak ciezko to pojąc

a to ze administrator przyznał swoje piwa to jego prawo, przynajmniej nie przyznał ich z lewych kont... 

Edytowane 2 godziny temu przez dest

Wiesz co? jak już tak bardzo ci zależy na tym fonie i tak bronisz kolesi którzy ci w tym pomogli to dam ci radę.

Załóż dotację na rzecz poszkodowanego użytkownika konkursu przez czerwoną flotę i może zrobimy zrzutkę na twój cel po 50gr. albo po 1 zeta i kupisz sobie takiego fona. Wydaje mi się, że jest nas tyle tutaj, że spoko wystarczy i nikt nie zbiednieje o taką kasę.

Pewnie ci pracujący w zakładach browarniczych dadzą więcej na ten cel bo jak by nie było są  potencjałem chmielowym na rynku.

Edytowane przez maniek0928
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    2 godziny temu, dest napisał:

kolego mozesz mi wierzyć lub nie ale nikogo o nic nie prosiłem, byłem zaskoczony i tyle 

odrazu zrozumiałem jednak dlaczego tak sie stało, ja widziałem nieprawidłowości ale nie mi było podejmować decyzje, tak samo jak tego co widziałem nikomu nie zgłaszałem, dałem sobie spokój, robiłem to co zawsze czyli pisanie na forum bez spiny, nie każdy to potrafi robić... a maxprzemo przechodzi sam siebie.... w tym co wypisuje

dodana zawartość

patrze i nie wiem co tam takiego niewłaściwego, napisałem co uważałem za pomocne w danej chwili/temacie, skoro sie z tym nie zgadzasz albo co lepsze znasz lepsze rozwizanie problemu to je napisz...

zresztą nie chce mi sie na ten temat dyskutować

W tych konkretnych przykładach dostałeś 12 piw za zabranie głosu. Pomoc była "0-".

Żadne lewe konta nie brały udziału w przekręcie.

Największa "dzienna dawka piw" przed 30.12 wynosi 83. 

Piszecie te posty żeby sobie pogadać? Wszystko leży na talerzu w swoim miejscu.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi